Love Yourself: See The Best In Everything

streda 12. augusta 2015

Momentálne som spolu s celou rodinkou v Chorvátsku na dovolenke (takže znova čakajte vlog!), tak verím, že moju absenciu ospravedlníte... Ale užívajte si zostávajúce dni horúcich slnečných dní ♥


Mám pocit a určite nie som sama, že nerobím nič iné, iba naväzujem na predošlé príspevky. Ale bez toho to asi nejde - všetky témy v tejto rubrike sú navzájom prepojené, vďaka čomu postupne vzniká akási reťaz.
V poslednom článku - Love What You Do - som spomínala, že hoci by sme sa mali sústrediť na robenie vecí, ktoré milujeme, stále tu sú tie, ktorým sa nevyhneme, nech robíme, čo chceme; ale predsa i v nich sa dá nájsť niečo pekné. Čo však niekedy môže byť celkom ťažké.

Nothing Is Perfect And Awesome
Hoci sa k tejto téme ešte určite vyjadrím, načrtnem ju už teraz; i keď to počujeme a vidíme z každej strany. Ide o to, že v skutočnom živote nie je nič perfektné. Nikto a ani nič. Sme obklopovaní ideálmi, ktoré nie sú ani trochu realistické - a to nehovorím iba o ľuďoch. Všetko okolo nás je prikrášľované a pred kamerou spolu s týmom profesionálov každé miesto vyzerá dokonalo. No hlavnou pointou je uvedomiť si to a prestať hľadieť na obrázky ako najvyšší cieľ.

In Every Bad Thing Is Something Good
Symbol jing jang poznajú asi všetci, takže ho asi netreba veľmi vysvetľovať. No málokedy sa podľa neho i riadime alebo si aspoň jeho podstatu pripomíname. No hlavou podstatou je to, že nielen vo všetkom dobrom je čosi zlé, ale že vo všetkom zlom je predsa len niečo dobré, i keď sa nám môže zdať, že je to tá najhoršia vec na svete. Možno nenávidíte školu a každé ráno sa pýtate samých seba, či tam skutočne musíte ísť, ale ako inak by ste spoznali niektorých ľudí?


Focus On The Details
Dôležité je všímať si detaily. Na prvý pohľad sú zanedbateľné a nepodstatné, no mnohé veci dotvárajú a robia z nich čosi kompletné. A možno vo viacerých prípadoch sú práve tými dobrými stránkami v mnohých veciach. Len si ich nevšímame, nepokladáme ich za potrebné a radšej sa sústredíme na prvú zlú vec, ktorá nás napadne. Čo však nie je ani trochu dobré, lebo keby sme sa niekedy viac zamysleli, okolo nás je toľko dobrých vecí, ktoré sú hoci malé, no predsa tu sú.

Learn To Be More Optimistic
Či sme optimisti, pesimisti alebo realisti, každý typ osobnosti má svoje dobré i zlé stránky a hovorí sa, že byť realistom je asi najlepšie, sú chvíle, kedy sa nosiť ružové okuliare len a len vypláca. A i keď ste sa zvykli na svet pozerať z tej menej peknej strany a stále čakáte to najhoršie, nikdy nie je neskoro začať zmýšľať trochu inak. Chce to cvik a istý čas, ja sama som sa dala na túto cestu len pred pár týždňami, ale ide to. A už po pár dňoch si uvedomíte, že ste oveľa veselší a nechýba vám úsmev na tvári.

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

6 komentárov

 1. Krásně jsi to napsalal! ..souhlasím snad se vším, opravdu to platí! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Veru aj ja som bola kedysi realista no nejako som po čase zistila, že takto to proste dalej nejde, teraz som optimista a snažím sa každého inšpirovať, hľadať to pekné, to som síce hľadala vždy, no nejako som samej sebe nedávala nádej, teraz sa usmievam a je to omnoho lepšie, konečne cítim, že žijem.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásně napsané, čtu knížku "Mnich, který prodal své ferrari" a většina věcí se objevuje v této knížce, všímat si detailů, ve všem zlém je i něco dobré, vše se děje pro nějaký důvod
  Verranda

  OdpovedaťOdstrániť
 4. och ty si zlatíčko :) ty vždy vieš ako urobiť deň krajším ♥
  Blanka

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Užívaj dovolenky :-) Ja sa symbolo jing jang snažím riadiť, ale v neiktorých situáciach to proste nejde :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Svojim spôsobom by život ako taký nebol zlý, lenže aj keď sa človek snaží pozerať na maličkosti, v tomto svete je už toľko zlých vecí, že je to niekedy veľmi ťažké. Ale dá sa to. Aspoň na malú chvíľu. Ja na tom ešte musím pracovať, pretože mi to v poslednom čase nejde. :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.