Back To School With Beelievin | School Essentials

piatok 21. augusta 2015

Momentálne som spolu s celou rodinkou v Chorvátsku na dovolenke (takže znova čakajte vlog!), tak verím, že moju absenciu ospravedlníte... Ale užívajte si zostávajúce dni horúcich slnečných dní ♥


Len aby bolo jasné - čo snáď i je - toto nie sú všetky veci, ktoré nosím do školy. Nie je tu ten hlavný základ - mobil, peňaženka, kľúče, a ani učebnice či zošity. Samozrejme, že to sú veci, ktoré so sebou do školy vždy nosím, no myslím, že nemá zmysel ich dávať do tohto článku. Skôr som sa chcela sústrediť na drobnosti, na ktoré mnohí zabúdajú, ale sú - aspoň podľa mňa - dosť potrebné.


Začnem slúchadlami. Hoci pochybujem, že by ste mali povolené počas hodiny počúvať pesničky (lebo ak máte, tak vám fakt závidím), určite sa vám zídu počas rannej cesty autobusom alebo cez prestávku, kedy si spomeniete na to vtipné video, ktoré musíte ukázať spolužiačke.
Úprimne, ani si už nepamätám na moment, kedy som vyšla z bytu bez balíčka vreckoviek. Zídu sa v každej situácii - pri nádche, keď sa vám niečo rozleje alebo iba potrebujete čosi poutierať. A rovnako pri sebe nosím i navlhčené utierky, ktoré sa v lete, keď človek je zmrzlinu v tridsaťstupňových horúčavách a všetko mu tečie po rukách, skutočne hodia.
Človek nikdy nevie, kedy začne pršať, keďže niekedy sa za deň stihnú vystriedať i tri ročné obdobia, ale nosiť so sebou dáždnik sa len vypláca. Teda ak nechcete byť ten človek, ktorý sa pri východe zo školy k niekomu nenápadne pridruží.


Nosiť so sebou malú taštičku, do ktorej schováte púder, balzam na pery, zrkadielko, girl stuff a možno ešte nejaké drobnosti tiež nie je na škodu. A verte mi, je lepšie tieto veci nosiť pri sebe, než potom na školských toaletách stresovať a ľutovať, prečo ste ich nechali doma.
To isté platí i pri gumičkách do vlasov. Ja sama plne využívam good hair days a chodím po škole s rozpustenými vlasmi, ale pri písaní poznámok ma to rýchlo omrzí.
Učitelia majú vraj zakázané dávať žiakom lieky (hoci keby niekto odpadával, tak by ho nenechali len tak), ale i tak sa oplatí so sebou nosiť Paralen či Ibalgin - neviete, kedy vás začne pobolievať hlava či brucho. A mne osobne sa vyplatilo mať pri sebe i leukoplasty - porezať sa o papier či nejaký otlak na nohe nie sú žiadna sranda.

Ktoré veci vám nesmú chýbať v školskej taške?

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

10 komentárov

 1. Tohle jsou přesně věci, který bych potřebovala, ale vždycky tak půlku z nich zapomenu :D :)
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Sovičky jsou boží! Do školy už nechodím, ale v mojí tašce nesmí chybět peníze, mobil, matující papírky a rtěnka

  Jsi krasna

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Já jsem vždycky na tyhle nezbytnosti byla strašně líná je s sebou tahat, takže všichni akorát věděli, že u mě najdou zásobu kapesníčků, ale nic jinýho :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelý článok! Presne si vystihla moje školské nezbytnosti :) Ja by som ešte pridala antibakteriálny gél, ktorý som si v poslednej dobe veľmi obľúbila :)

  Pozývam ťa na Giveaway, ktorá práve prebieha u mňa na blogu :)

  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Povedený článek :) mám to tak stejně, až na ten deštník, protože nemám nervy na to ho s sebou vláčet a zásadně v ten den, kdy si ho vezmu, tak neprší! :D
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Pěkný článek, máš při sobě opravdu vše potřebné. Do školy sice už nechodím, ale obsah jsme měly podobný. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Sovičky jsou skvělé!:D Já už potřebuji jen kupu propisek, protože polovinu přes rok ztratím a polovinu rozbiju:D
  Verranda

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ja mám pri sebe ešte stále antibakteriálny gél, ktorý v našej triede na ostatných pôsobí ako balík žuvačiek. (Stále ho niekto chce a potom kým sa dostane ku mne, je prázdny :D)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Já nosím snad to samý co ty, až na náplasti a vlhčený ubrousky :D Ale věčně jsem to já, kdo rozdává po třídě prášky, takže když někomu není dobře, ví kam jít! :D Hahah.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.