Amazing Chocolate Muffins

pondelok 3. augusta 2015


I keď väčšinu čas počas týchto dvoch týždňov (odkedy sme sa vrátili z Čiech a pred tým, než odídeme do Chorvátska) trávim v práci, i tak sa snažím všetok voľný čas využívať na robenie vecí, na ktoré počas školského roka nie je čas.
Tento recept som našla už dávnejšie a párkrát sme ho už vyskúšali s rôznymi variáciami. Základ je totižto stále rovnaký, no veľmi ľahko sa dajú vytvoriť stále nové a nové podrecepty, ktoré sa už prispôsobia každému. No dnes sa s vami podelím o tie, ktoré mali už nás soma zatiaľ najväčší úspech.

For The Main Repice You Will Need:
2 hrnčeky hladkej múky
1 hrnček práškového cukru
1 prášok do pečiva
¼ hrnčeka oleja
1.5 hrnčeka mlieka

+
¼ hrnčeka kakaa
2 balenia horkej čokolády (spolu 200 gramov)


Postup je viac než len jednoduchý - jediné, čo musíte urobiť, je dať všetky ingrediencie do veľkej misy a poriadne ich rozmiešať, aby nevznikli hrudky. Cesto vyjde na asi 20 stredne veľkých muffinov, ktoré sa pečú v predhriatej rúre na 200°C.
Ako som už spomínala, najprv je len základný recept, ktorý tiež môžete skúsiť, no na ozvláštnenie môžete pridať čokoľvek - sušené ovocie či orechy, my sme posledne pridali do cesta kakao, jednu čokoládu sme pokrájali na malé kúsky, druhé balenie sme rozpustili a už hotové upečené muffiny sme ňou poliali. A nebudem klamať, ak poviem, že na druhý deň bol už tanier prázdny.

Aké muffiny doma robíte vy? A určite mi dajte vedieť, keď tento recept vyskúšate!

with all love.
bee.

tumblr | instagram | ask | bloglovin

12 komentárov

 1. Vyzerajú vážne skvelo, určite recept v najbližších dňoch vyskúšam, takže ďakujem za tip! :)

  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak ty mi robíš chute hej?;D Ja piecť, bohužiaľ, neviem a muffiny robí moja mamka klasické čokoládové;) Ale mám jednu kamarátku, ktorá je do pečeni blázon a hlavne do muffinov a od nej som mala už veľa druhov, no najviac mi chutil vanilkovo-kokosový, čo by som v živote nepovedala;D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Už len na prvý pohľad vyzerajú skvelo! Muffiny robíme celkom často. Základný recept je podobný, potom sme raz dali ešte kakao a nastrúhanú kokosovú študentskú pečať a bolo to vynikajúce! Odvtedy ale akurát tú kokosovú čokoládu neviem v obchodoch nájsť, tak mi je to trohcu ľúto. :( mám ale rada aj muffiny z cesta na banánový chlieb... :)
  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Teda tohle jsem neměla číst takhle večer, děláš mi chutě! :D Já ráda dělám muffiny s nějakým ovocem, často je ještě ozdobím krémem a jsou z nich cupcaky. Teď si uvědomuju, jak je sakra možný, že jsem je ještě nezkoušela s čokoládou?! Určitě si je brzy upeču! :) Děkuji za insipiraci!
  Michelle B :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ach, mňami, tiez som si vravela, že sa cez prázdniny naučím piecť, no zostalo to len pri slovach :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Mňam, mňam, mňam! ..my bohužel doma muffiny neděláme, ikdyž ono je to možná i lepší, protože pak bych nejedla už nic jiného :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Mňam.. :-)

  http://wormake.blogspot.cz/2015/08/makeup-10x-jinak-paletka-e-style-charm.html

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tak na tej prvej fotke vyzerá úplne úžasne! ♥ Keby sa mi podarilo nájsť si na pečenie čas, mohla by som ich vyskúšať!

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Hned jak pojede mamka nakoupit, připíšu to na seznam věcí a upeču je! Vypadají krásně:)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Ešte tak sa naučiť piecť :D Už sa teším, kedy ti tu raz pod takýto článok napíšem, že "piekla som to včera, vydarilo sa to, a chutilo to každému." Mala by som sa poponáhľať, keďže tieto vyzerajú veľmi chutne!

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Bože neznášam tieto tvoje recepty lebo vždy chcem všetky hneď vyskúšať! :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.