Write Down Everything That Makes You Happy

piatok 19. júna 2015

Zverejňujem narýchlo a som vďačná za možnosť ukladať články do rozpísaných. Na posteli mám naskladané veci a znova stresujem, či mám určite všetko, v hlave si premietam všetky možné scenáre, všetko, čo by sa mohlo stať a upokojujem samú seba, že to bude iba super. No teším sa na Prahu a ako som už hovorila, očakávam celkom dosť, keďže som sa do tohto mesta už zamilovala.


Po zistení, aký úspech mal článok o knihe, kam dávam všetky veci, ku ktorým sa vzťahuje nejaká spomienka a chcem si ich navždy nechať; som sa rozhodla vám konečne ukázať i ďalší výtvor v tejto mini zbierke; ďalšiu vec, ktorú si nechám tak dlho, ako to len pôjde, lebo pre mňa pomerne veľa znamená.

Zatiaľ čo do knihy dávam iba hmotné veci, toto je o niečom inom. Ide v podstate o malý zošit, do ktorého postupne vlepujem papieriky - jeden na každý deň. Je to viac-menej denník, do ktorého však píšem len veci, ktoré si chcem zapamätať, niečo pre mňa znamenali alebo ma urobili šťastnou.


O čosi také som sa pokúšala už minulý kalendárny rok, no zväčša som sa nevedela prinútiť k tomu, aby som si danú udalosť zapísala ešte v ten deň, kedy sa to udialo, a potom bolo ťažké spomínať na veci spred mesiaca.
Teraz používam aplikáciu ColorNote, ktorá je zadarmo na stiahnutie cez Obchod Play. Pôvodne ponúka možnosť robenia to-do listov ktoré tiež využívam, no práve namiesto jednotlivých úloh si zapisujem všetko, čo si chcem pamätať i o rok či dva. A je oveľa jednoduchšie tým stráviť dve minúty pred spaním, než si tridsiateho prvého lámať hlavu. Potom to všetko ručne prepisujem a vlepujem do notesu, keďže to nechcem mať všetko iba v elektronickej podobe - raz sa mi už všetky dáta z mobilu vymazali a toto by som stratiť nechcela.


Hoci ja som začala presne prvého januára, i tu musím pripomenúť, že nikdy nie je neskoro na začatie. Každý deň je krásny a každý deň vám vyčarilo úsmev na tvári niečo, na čo budete radi s úsmevom spomínať i o niekoľko rokov.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

12 komentárov

 1. Mas vse pekne usporadane :) A souhlasim, clovek musi byt pozitivni :) Ja si na dvere zase vylepila plakaty kde se pise don't forget to smile and be happy - a pomaha to :)
  Lenny Mali i Danmark

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Wau :) Ja proste strácam slovách pri týchto tvojich výtvoroch :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak toto je snáď tá najlepšia vec, ktorú som kedy v živote videla! Ihneď sa do toho idem pustiť aj ja, pretože wow, je to skvelé. V poslednom čase sa mi ozaj chce písať si do denníčka, keďže ... neviem nemám na to čas ani náladu. Ale takéto menšie odkazy s rýchle a efektívne :) ďakujem za úžasnú inšpiráciu honey! A uži si Prahu

  OdpovedaťOdstrániť
 4. já si zrovna dneska chtěla udělat něco podobnýho, akorát ve skleničkový verzi, ačkoliv musím říct, že sešit musí být mnohem lepší, protože tam je rovnou všechno hezky vidět a nemusíš nic rozbalovat jako v případě malých papírků v zavařovačce :). tohle je hodně dobrý nápad, mimochodem ještě díky za skvělý tip na appku, něco takového se mi hodí takže myslím, že to využiju :)
  giveaway; in another galaxy

  OdpovedaťOdstrániť
 5. takéto čosi som začala robiť v januári, ale vydržalo mi to len dva mesiace - vážne ma to štve, lebo to zároveň aj čosi o mne hovorí. robila som to však v inej podobe - jednoducho som lístočky s dátumom hádzala do krabičky. toto však vyzerá upravenejšie, zaujímavejšie a hlavne je to všetko pokope - nič sa nestratí. myslím, že s tým začnem znovu, ale takýmto štýlom. stále mi nejde do hlavy, ako môžeš mať takéto skvelé nápady a hlavne ako to dokážeš spraviť tak krásne, že ma zakaždým presvedčíš!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ešte by som sa chcela opýtať, aký notes používaš (formát), aby sa ti na jednu stranu zmestil celý mesiac? alebo papieriky lepíš na toľko strán, ako ti to vyjde?

   Odstrániť
  2. Nie je to ani tak notes, keďže som ho robila sama :D Jedna A5 vystačí na celý jeden mesiac, ktorý dávam do piatich stĺpcov - jeden deň je na papieriku s rozmermi 2,5 x 2,2 cm a akurát vystačí - niekedy píšem ešte i na druhú stranu :D

   Odstrániť
 6. Takéto niečo som začala už veľmi veľa krát, ale nikdy mi to nejako nevydržalo :/ Myslím, že to s tou aplikáciou je skvelý nápad a možno sa mi to raz podarí dodržať ako tebe:)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ďalší super nápad, ja plánujem spojiť niečo takéto s tou knihou, proste to bude taký denníček, kde si možno nie každý deň, ale aspoň deň keď niekde budem alebo sa niečo stane zaznamenala buď nejakou materiálnou vecou alebo krátkym popisom :)
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tak ta aplikace je hrozně super, určitě si ji stáhnu! Já jsem tohle totiž začla dělat v lednu, ale pak jsem selhala právě kvůli tomu, že jsem neměla čas ten den atd...takže díky moc! :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Od budúceho roka si chcem na malé papieriky písať, čo ma v ten deň potešilo a budem si to dávať do fľaši na závarniny/uhorky. Takej nádoby proste :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.