Plants Are Friends

sobota 27. júna 2015

Hey! Úprimne, na publikovanie tohto článku som akosi pozabudla, no celý dnešok sme strávili v Hniezdnom na Nestville Open Day, ktorý bol skvelý a všetci sme z neho prišli unavení a s boľavými nohami. Čo ste v sobotu robili vy?


Kedysi sme doma nevedeli udržať nič nažive. Jediný kvet, ktorý ako-tak žil, bola čínska ruža v obývačke stará ako ja, ktorá si už po čase zvykla na systém "polej, kedy si spomenieš", no asi rok dozadu neprežila nedostatok vody, kým sme boli na dovolenke v Chorvátsku a i naša suseda na ňu akosi pozabudla. Ale zato sa uchytili iné kvety či bylinky na parapete v kuchyni, ktoré robia náš byt domovom.

Julianne, Jess a Charlie Helene, ktorý má však prezývku Fero a ako jediného som ho dostala - ostatné som si sama kúpila. Zdobia parapetnú dosku pred mojim stolom síce len necelé dva mesiace, ale nielen som si na ne zvykla, no prvých pár dní som sa musela pýtať samej seba, prečo som si mini kaktusy nekúpila už skôr. Sú to veľmi vďačné rastlinky, o ktoré sa netreba starať, potrebujú len svetlo a občasné polievanie a je až prekvapujúce, aké lacné tieto krásky sú.


Väčší kaktus, ktorý dostal meno Joan, som dostala od mojich rodičov na narodeniny (a už ste ho mohli vidieť v tomto článku). Tiež toho veľa nepotrebuje a miluje ranné slniečko. Jediné, čo mu však treba, je asi presadenie, keďže už odvtedy, keď poputoval na okno, sa nakláňal; no drží sa, takže to odkladám na prázdniny, pretože toto dieťatko potrebuje trochu viac času - inak skončím s pichliačmi po celých rukách.


Toto dieťa, alebo skôr deti, donedávna ani meno nemali, keďže som ani veľmi nedúfala, že niečo v tomto črepníku začne rásť. V Baumaxe som kúpila len semienka na králik - čo je rastlina podobná margarétkam či sedmokráskam -, a trochu som experimentovala. Amanda sa nielen drží, ale i krásne rastie; a hoci si budem musieť na čo i len najmenšie náznaky kvetov ešte počkať, je radosť na ňu pozerať.


Na záver je to Ria - orchidea, ktorú som dostala na šestnáste narodeniny. Kvitne dvakrát do roka, no kvety si udrží najmenej dva mesiace, začo som neskutočne rada, lebo mi k nej počas písania úloh alebo písania neustále uteká pohľad. Má nádherné biele kvety, ktoré do izby sedia a ladia s doplnkami, no náznak žltej v strede je krásnym detailom, ktorý ju robí len zaujímavou. Prežila už čokoľvek a chvíľu som myslela, že už umrie, no podarilo sa mi ju zachrániť a verím, že ešte pekných pár rôčkov bude izbu robiť krajšou.

Aké kvety máte doma vy?

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

9 komentárov

 1. Je úplne krásne, že dávaš rastlinkám meno. Je pekné, že ešte existujú ľudia, ktorí si prírodu dokážu vážiť :) ja mám aktuálne 3 kaktusy, tiež na parapete a ešte jednu rastlinku, avšak neviem ako sa volá. Ja mám žiaľ izbu na západnej strane a tam rastlinky nedostanú dostatok svetla, a tak ich nemôžem mať veľa :/ Rada si ešte z našej predzáhradky beriem ruže do vázy, ktoré potom pekne rozvoniavajú po celej izbe a je to skvelé.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Určite vieš, že aj ja mám tri kaktusy, ktoré sú taktiež pomenované a je to veľmi rozkošné! Ty ich máš taktiež nádherné, moje len rastú, ale to bude asi tým, že sa o nich nestarám ja, ale môj ocko - on je totiž náš kvetinár, čo sa týka domácnosti. Máme doma plno rastlín, ale žiadnu neviem pomenovať, majú viac rokov než ja a to je vážne milé!

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ty kaktusy jsou naprosto úžasné. Já mám v pokojíku jeden fíkus, který zatím zdárně drží, protože nepotřebuje nijakou extra péči a nedávno jsem k němu připojila pár sukulentů, se kterými je to o něco horší, protože jeden už vypadá docela schřadle (a to ho ani nepřelévám ani nenáchávám uschnout, tak nevim :D). Musím si pořídit ještě nějaké katkusy. Ty pojmenování jsou super :).

  in another galaxy

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Krásné fotky, já na pěstování květin moc nejsem, ale stále si říkám, že by to do mého pokoje alespoň něco chtělo, asi se podívám aspoň po těch kaktusech :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Krásné fotky a ty mini kaktusy si taky plánuji nakoupit! Nebo spíš asi sukulent :) ale nevím, od té doby co jsem zabila i ten kaktus jsem to se sebou trochu vzdala :D
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Kvety mám veľmi rada a presne kaktusy si plánujem kúpiť, lebo sa mi v poslednom čase začali mega páčiť, ale aj preto, lebo sa o ne netreba toľko starať :DD

  a inak k môjho článku... :)
  Väčšinou sledujem americké (tých je strašne veľa), anglické (Zoellu, Tanyu, Saccone Joly), nejaké české (Teri, GetTheLouk, Shopaholic Nicol..) a snažím sa podporovať aj naše slovenské youtuberky. Sledujem ich ale naozaj veľa, takže napísať každého je troška ťažšie :D

  Fizz bar mi priniesli kamarátky zo Škótska, takže som ho neobjednávala, ale rada by som si niečo objednala z tej novej rady od Zoelly :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. kaktus je jediná rostlina, která přežívá v mém pokoji, což je důvod, díky kterému jsem pochopila, že ze mě nikdy žáden velký pěstitel nebude :-DD

  na druhou stranu máme doma skoro patnáct orchidejí, ale ty jsou v kuchyni a obýváku, kde nám krásně zdobí okna, překvapivě je nakoupil táta, ale já je zbožňuju, každopádně ruce pryč, protože jsem nešikovná )))

  OdpovedaťOdstrániť
 8. V izbe máme väčšinou fialky a potom v obývačko-kuchyni máme j orchidee a aj iné kvety. Tie však polieva mama alebo babka, podľa toho kto je doma. Ja sa o žiadne nestarám, raz som sa starala a nevydržala ani mesiac, odvtedy to nechávam na mamu/babku. Ani mi to nechýba :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ešte som zabudla, že je pre mňa novinkou dávať kvetom mená :D Ale je to milé.

   Odstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.