Love Yourself: Love What You Do

štvrtok 25. júna 2015

Aloha!
Aj vy by ste sa radšej premiestnili niekam na Hawaii a užívali si slniečko a tridsať stupňové teploty? Pri pohľade z okna sa mi chce akurát plakať - ani si nepamätám, kedy naposledy sme na konci júna chodili von v dlhých rifliach a svetroch. Nie som veľký milovník leta, ale toto počasie sa mi ani trochu nepáči. V škole nám stále prebieha Kurz ochrany života a zdravia, dnešok pri hasičoch bol oveľa lepší než včerajšia teta z polície, ktorá nám dve hodiny rozprávala, na čo všetko si máme dávať pozor. Ako trávite voľno pred vysvedčením?


Začiatkom júna som zverejnila článok Love Yourself: Do What You Love, ktorý sa však končil dosť otvorene. No známy citát, ktorý nielen inšpiroval tieto články, ale i sa podľa neho riadim (a verím, že i vy), a ktorý vyslovil Ray Bratbury, má i svoje neoddeliteľné pokračovanie.

There Are Things You Can't Change
Konkrétne týmto som končila predošlý článok tejto rubriky, kde som síce spomínala, že človek by mal zo svojho života vyradiť robenie aktivít, ktoré nemá rád a nijako ho nenapĺňajú - a stále si za tým stojím, lebo je to pravda -, no stále sú veci, ktoré prestať robiť jednoducho nemôžeme. A určite nebudem sama, ktorá si spomenie na tak milovanú školu, miesto, kam musíme vstávať deň čo deň a tlačiť sa do sedenia na predmetoch, ktoré nám spôsobujú kŕče v bruchu.

Accept Them
No nemáme veľmi na výber. Do školy či do práce chodiť musíme. Pretože druhá možnosť - a to sedieť doma zapísaný na úrade práce - nie je vôbec lákavá. No tieto už neodmysliteľné súčasti dňa nezmeníme, a tak nám neostáva nič iné, len ich prijať tak, ako sú, bojovať s nimi, no hlavne v nich nájsť niečo pekné a dobré; čosi, čo nám predsa len ukáže tú lepšiu stránku. I tá otravná škola za sebou ukrýva partiu spolužiakov, ktorých by ste bez nej nestretli, a i to krásne poznanie a vedomosti, za ktoré môžeme byť len a len vďační, pretože na tomto svete je až príliš veľa ľudí, ktorí by ochotne sedeli v lavici alebo za pracovným stolom namiesto vás.


Enjoy Every Little Moment Of Doing Things
Znova vyťahujúc predošlý článok mi nedá nespomenúť i mnou už otrepanú vetu o tom, že človek má robiť veci, ktoré miluje. No nie je to celé len o tom, keďže samotnou podstatou je to, aby nás tie aktivity napĺňali a aby sme si ich vykonávanie naplno vychutnávali; aby sme z nich mali dobrý pocit. Avšak tajomstvo úspechu i vo veciach, ktoré nemáme veľmi v obľube, je predstava určitého cieľa, ale i samotnej cesty, ktorá môže byť hrboľatá a kľukatá, no stojí za to zdolanie.

Do What You Love And Love What You Do
Rob, čo miluješ a miluj, čo robíš. Jedna krátka veta, zopár slov, ktoré však stoja za poriadnu dávku premýšľania, hoci len v autobuse alebo v sprche. Má niečo do seba, a keď si ju vezmeme k srdcu, urobí náš život jednoduchším a spríjemní nielen každodenné rutiny, ale i týždne či dlhé mesiace. A možno i celý život.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

9 komentárov

 1. Já trávím čas naprostým odreagováváním, na nic jiného mi už nezbývají síly. Líbí se mi ten tvůj nápad s ukončením věcí, které neděláš ráda, samozřejmě jsem se už párkrát zamýšlela nad podobnou tématikou, ale nikdy mě nenapadlo vzít to takhle. Nevím proč, ale tenhle článek se mi zdá naprosto motivační, alespoň já mám hned náladu pouštět se do něčeho nového a únava ze mě opadla ani nevím kdy :-D.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. rada by som sa zbavila robenia vecí, ktoré nenávidím, no rodičia ma stále nútia chodiť s nimi na cyklotúry. :DD nenávidím to, no už sa mi darí voči tomu bojovať. v tomto prípade oni nevedia pochopiť, že to naznášam... inak ale robím to, čo ma baví, bez ohľadu na ostatných, aby som zo svojho života aj niečo mala. :))

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Skús nájsť v cyklotúrach niečo pekné. Hoci si myslíš, že ich zo srdca nenávidíš, možno je na nich nejaká stránka, ktorá sa ti páči - byť v prírode či s rodinou :)
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 3. Už roky usiluju o to, abych dělala jen věci, které mě baví. Nebo aspoň hledám způsob, jak by mě bavily činnosti, které nemám ráda. A když něco musíme dělat a nelíbí se nám to, platí jedna rada: love it, leave it or change it. Mně se vyplácí to "change it". Někdy stačí změnit postoj. Např neuklízím, ale vytvářím krásné prostředí
  Jsi krasna

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Nemôžme robiť len veci, ktoré nás bavia, ale aj tie, čo nás nebavia :( napríklad až do utorka sa nudiť v škole a nič nerobiť :/ nech je už utorok, keď dostaneme vysvečko a budeme si môcť užívať prázdniny a robiť to čo nás baví :)

  www.lifestyle-beautyblog.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. joo taky bych ráda někam do tepla... krásné fotky :)
  Lovies 47

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Pri tom prvom odseku mi hneď napadlo že lol vysávanie, tak s tým teda končím. a potom si spomenula to že samozrejme že pri niektorých veciach sa to aplikovať nedá a pošliapala mi všetky moje sny :( :D
  joj ale veľmi pekne si to napísala veru :))) -M.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Moc pěkný článek a nezbývá mi, než se vším souhlasit! :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tak tohle je super článek. :) já se snažím si užívat skoro každou chvíli života a teď se mi to dost daaří :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.