Love Yourself: Do What You Love

pondelok 1. júna 2015

Znova som u babky a premýšľam, čo je tu iné ako doma a prečo som o pol deviatej už kompletne pripravená ísť spať. Teda nie žeby som sa i chystala, ale to, že by som večer mala čas si pokojne sadnúť k nejakému filmu a naplánovať články, sa nestáva ani cez víkend. No i tak zamierim do postele skôr než obvykle - zničila ma dnes nielen škola, ale i poobedie v práci a pri Maxíkovi. Som zvedavá, ako to bude vyzerať zajtra a tajne verím, že sa dožijem konca tohto týždňa.


Každý jeden deň, celých dvadsaťštyri hodín, sa snažíme využiť najviac, ako to len ide, vyťažiť z neho všetko, čo sa len dá. Počas týchto tisíc štyristoštyridsiatich minút robíme veci, ktoré musíme, ktoré chceme, ktoré smieme, ktoré nenávidíme, ktoré nás robia šťastných, ktoré robia iných šťastných, no v prvom rade by sme mali robiť veci, ktoré milujeme.



Make A List
Už som s tými listmi a zoznamami trápna, ale mne to pomáha. Vždy. Nemusíte si to písať, hodinu sedieť za stolom a usilovne premýšľať, keď nemáte čas ale keď chcete, môžete, no nie ej to zlá téma na premýšľanie pred zaspávaním, v sprche či na ceste autobusom do školy. Snažte sa spomenúť si na čo najviac vecí, ktoré vás robia šťastnými a ktoré sú dôvodom úsmevu na vašej tvári.

Find What Makes You The Happiest
Každý z nás má niečo, čo ho robí najšťastnejším. Môže to byť hocičo. Drobnosti ako Nutella či nový diel seriálu, no zväčša to sú tie nehmotné veci ako rodina či priatelia. Ale patria sem i záľuby.
Pre mňa je to určite i dramák. Plánujem síce tento školský rok skončiť, ale pocit, kedy stojím na javisku a mám možnosť na chvíľu na všetko zabudnúť, akoby sa celý svet okolo mňa vypol, je nenahraditeľný. Hranie je niečo, čo milujem a čo ma napĺňa. Avšak počas ďalšieho ročníka, kedy budem musieť do hlavy trepať dejepis a geografiu, už naň nebudem mať čas. Teraz ledva stíham.


...And Make Ton Of It
Keď radi čítate - čítajte vždy, keď môžete. Máte radi prechádzky v parku? Tak sa v ňom zastavte každý deň po ceste domov. Ak vás robia šťastnými posedenia v obľúbenej kaviarni s kamarátmi, zastavte sa tam aspoň raz do týždňa. To platí určite u mňa - pondelkové sedenia v Pomodore na pizzi alebo prechádzky po parku s RomankounávštevyChristianii (čo je jedna z najlepších kaviarní/čajovní v Prešove) či i tie nekonečné ranné cesty autobusom s Korny sú dôvodom môjho úsmevu.

There's No Point In Making Things You Don't Like
Hoci život je to najdlhšie, čo kedy zažijeme, je krátky. A preto ja osobne nevidím zmysel v robení vecí, ktoré nemáme radi, ktoré nenávidíme, nenapĺňajú nás alebo z nich nemáme dobrý pocit. Sú síce aktivity či povinnosti, ktoré ovplyvniť veľmi nevieme (ako chodenie do školy, ale o tom nabudúce), no určite sú i tie, ktoré prestať robiť môžete. Obklopujte sa ľuďmi a robte veci, ktoré milujete.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

7 komentárov

 1. moc pěkný článek <3 tyjo, máš se že chodíš do dramaťáku, to je jedna z aktvit, kterou bych dělala fakt ráda, ale u nás bohužel žádný dramatický kroužek není :/. a naprosto souhlasím s tím posledním bodem, člověk by se neměl věnovat tomu, co nemá rád, protože to je potom jen tracený čas :)
  GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvělý článek! :)
  Mě štve, že jsem z malé vesnice a nemám tu možnost dělat to, co bych chtěla:( proto mám strašně ráda, když si můžu čas od času zajet do nějakého většího města :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. hh, keď som mala okolo 13, chodila som tiež na divadelný krúžok a bavilo ma to. avšak potom prišla puberta a mňa nezaujímalo nič, tak som spravila škaredú vec, že som prestala chodiť a tým si pohnevala niektorých ľudí, ale tak to už patrí k tomu, že som bola ešte malé dievčatko. podľa mňa, kebyže neexistujú veci ktoré ma robia šťastnou ako napríklad hudba alebo knihy alebo seriály alebo filmy alebo foťák (a̶l̶e̶b̶o̶ ̶j̶e̶h̶o̶ ̶ú̶s̶m̶e̶v̶) neviem či by život mal zmysel.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Skvelý článok! :) Súhlasím hlavne s posledným bodom.

  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 5. krásne si to napísala :* ♥ ja mám niekedy pocit, že mi život preteká pomedzi prsty a vtedy si uvedomím, že tu budeme krátko a život si treba naozaj užívať naplno a robiť to čo nás napĺňa :)

  LaBlanche

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To je supr článek, tak krásně napsaný a je v něm tolik pozitivní síly :) Myslím, že by si ho spoustu lidí mělo přečíst a snažit se dělat více těchto věcí. Já to tak taky dělám a dost mi to pomáhá :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Máš úplnú pravdu a inak tú knihu Coocko's calling som nedávno dočítala, mne spočiatku strašne nudila, potom sa to už dalo zniesť no vyše 200 strán nudy bola fakt silná káva. Avšak aspoň šlo o anglický text.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.