My Book With Memories

sobota 30. mája 2015

Včerajšok bol nakoniec oveľa lepší než som čakala, mám rada také jednoduché výlety, z ktorých si však vždy odnesieme veľa spomienok. Celú cestu do Košíc, potom do Michaloviec a i naspäť domov som viac-menej prespala, no i tak som potom u babky zaspala do pár minút. Pokúšam sa striedať chvíle, kedy sa učím a kedy sa hrám s Maxíkom, aby mi potom buď z jedného alebo z druhého nepukla hlava a stále neverím, že o dva dni budeme mať jún. Je šialené, ako rýchlo ten čas ide.


Celé sa to začalo tým, že som nechcela povyhadzovať niektoré veci, drobnosti, ktoré však so sebou prinášali veľa dobrých spomienok. Skladali sa u mňa v zásuvke, až to dospelo do bodu, kedy som si povedala, že je na čase to dať nejako všetko dokopy. A tak vzniklo toto - zakladač/šanón, do ktorého vlepujem veci, ktoré mi niekto dal alebo sa vzťahujú k nejakej situácii či momentu, ktorý nechcem zabudnúť.


Kedysi dávnejšie som v Ševte kúpila čisté náplne do zakladača, ktorý mi dávnejšie dal môj dad, lebo v práci mu bol zbytočný. Prvé stránky vyzerajú kadejako, ale po čase som našla nejaký systém. Pomocou obojstrannej alebo obyčajnej lepiacej pásky sa na každú stranu snažím naskladať do najviac vecí a k nim dodať i nejaký popis, aby som náhodou nezabudla, k akej udalosti sa vzťahuje.


Rada si ho spätne prezerám, človek sa veľmi rýchlo a jednoducho stratí v spomienkach od deviateho ročníka. Snažím sa odkladať si všetko a mojím cieľom je ho buď ukončiť alebo iba uzavrieť že povyberám všetky ďalšie papiere o skončení strednej, keďže viac-menej obsahuje len toto obdobie.
No určite niečo také iba odporúčam. A nikdy nie je neskoro začať odkladať si veci, ktoré pre vás niečo znamenajú.


with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

17 komentárov

 1. super! na podobný "denníček" sa chystám aj ja, pričom si tam dám už nejaké zážitky staršie, fotky, lístky a pod. a potom už budem postupne pridávať :) poobjednávala som si aj nejaké washi pásky, nálepky a pod, tak som zvedavá ako to bude vyzerať :)
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jeee, tak to je opravdu moc povedené. Já si zase píšu nepravidelně deníček, ale takto to je lepší, asi přejdu na tvůj styl. :-)
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvělý nápad! Taky jsem si něco podobného vedla poměrně dlouho. Určitě plánuju zase začít, je to skvělý způsob, jak si oživit krásné chvilky.

  Monča ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 4. pripadá mi to ako zjednodušená verzia scrapbooku. :)) kedysi som chcela skúsiť scrapbooking, ale potom som zistila, aké drahé sú všetky tie otlačky, washi tapes, nálepky, kamienky a kadečo iné, preto som to nechala tak. tvoja verzia sa mi tým pádom pozdáva viac, keďže nepoužívaš nič také extra. už viac ako polroka si odkladám spomienkové veci, od bločkov z kina cez nejaké odkazy zo školy až po také tie náramky z akcií. mám to odložené v obyčajných obálkach. ale teraz si mi vnukla nápad, že by som si to všetko začala lepiť do normálneho denníčka, aj keď to bude pravdepodobne menej praktické ako tvoj zakladač, ale nech to už mám teda všetko pokope.
  inak krásne píšeš!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som strašne chcela niečo takéto, aj som s tým začala, ale ja som človek, že ho takéto veci dlho nedržia, takže mám len takú spomienkovú krabicu :) Ale máš to krásne vyriešené, si veľmi kreativný človek, celkom ťa obdivujem v tomto :) enjoy little cosmetics

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Vždy som závidela ľuďom, ktorí niečo také vlastnia, pretože ja som sa o niečo také pokúšala večne, ale som príliš lenivá sa o to starať a tak radšej všetko pchám na nástenku a všetky zážitky na internet;D Máš to nádherné ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Já úplně zbožňuju takovýhle blbůstky!:D úplně mě to motivovalo, abych si udělala něco podobnýho, skvělej nápad :)
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 8. tak to je úžasné :3, plánuji něco velmi podobného, ale že to může být až tak úžasné jsem nevěděla :)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Je to krásny nápad, ale mne by to dlho nevydržalo :D Všetky takéto veci mám v šuplíku, ktorý otváram len v tých najnutnejších prípadoch, lebo ho potom neviem zavrieť. Neviem prečo, ale vadí mi, že každý všade pchá angličtinu, keď sa dá všetko vyjadriť krásnymi slovenskými slovami-citátmi, ľubozvučnými slovami.

  Ale ak si spomínať, ten nápad, si zapisovať každý deň čo ma potešilo, tak v budúcom roku ho zrealizujem. Poviem mame, nech mi dá nejakú dózu/sklenenú fľaštičku (napríklad tie, do ktorých sa nakladajú uhorky alebo závaraniny) a tam si to budem ukladať.

  OdpovedaťOdstrániť
 10. to je super nápad, vedu si něco na tenhle způsob, akorát v tom nemám vůbec systém a mám všechny věci (většinou papírky) založené v diáři :D. no každopádně asi to předělám a udělám jako ty, protože je to fakt pěkný, jsi moc šikovná! :)
  P.S.: Ráda bych tebe a tvé čtenáře pozvala na gieaway, která zrovna probíhá u měn a blogu :)
  GIVEAWAY

  OdpovedaťOdstrániť
 11. vyzerá to tak nádherne :O ja by som to takto pekne zorganizované nedokázala mať to určite nie. ja mám takéto spomienkové vecičky v takej krabici, ktorá ale začína byť na všetky tie haraburdy malá tak ešte vymyslím čo s tým :D ja tieto veci milujem, pretože stále keď sa pozriem na rôzne lístočky čo sme si posielali počas hodín, tak sa neskutočne veľa nasmejem a pospomínam si :) je to skvelé.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Vyzerá to skvele a je to podľa mnňa nádherný nápad. Vždy si odkladám také lístky do kina, bločky od čohokoľvek, mapy metra a kadejaké iné papieriky a potom mi to je veľmi ľúto vyhodiť. :)) tak asi skúsim toto, možno ešte dnes! :))

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Je to úplne úžasný nápad! Keby si nevediem denník, začala by som nad niečim takýmto uvažovať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Tak toto je tak krásna vec, že som proste ohúrená :)
  Ja som asi ešte nevidela kreatívnejšieho človeka ako si ty:) Mohla by si z tej kreativity trochu dať aj mňe O:)
  Krásny článok.

  www.danycuks.com

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Tak tohle vypadá úžasně.. Já mám klasický diář, kam si píšu, ale občas si tam taky něco nalepím.. Ale tohle vypadá stylověji :)

  OdpovedaťOdstrániť
 16. Toto robím aj ja len to mám tak viac-menej rozhádzané, asi by som si to mala značiť tak ako ty resp. si konečne zriadiť nástenku, ale zatiaľ nebývam vo vlastnom, takže sa nechcem príliš rozťahovať.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.