Love Yourself: Inspiration

nedeľa 24. mája 2015

Ešte jeden týždeň voľna by som brala - naskočiť do toho kolotoča, ktorý na nás pekne čaká, sa mi ani trochu nechce. Prichádza totiž obrovská vlna skúšania a testov a ja si potrebujem poopravovať známky. Štve ma, že mi na niektorých ani trochu nezáleží, no o to viac sa neviem dočkať posledných hodín biológie či chémie. A momentu, kedy spálim všetky zošity z fyziky. Ale to sa nestane, dostanú ich moje sestry.


Hľadáme ju pri učení, pri písaní, pri robení každodenných aktivít, poháňa nás ďalej a sťažujeme sa, že v dnešnom svete už jej veľa nie je a že v mnohých prípadoch znamená kopírovanie či kradnutie. No je všade okolo, v akýchkoľvek formách a je len na nás, či ju prijímame a všímame si ju alebo sa iba sťažujeme.

Get Inspired
Je ťažké robiť niektoré veci, aktivity, bez akejkoľvek inšpirácie. Potom nám to ide pomaly, nechce sa nám a oddiaľujeme moment dokončenia, prípadne sa snažíme všetko urýchliť. No keď už nájdeme nejakú maličkosť, ktorá nám vyčarí úsmev na tvári a daný moment vylepší, ide to lepšie, že? Mám pocit, že keď človek má v určitých situáciach dostatočné množstvo inšpirácie a tiež aj potrebnej motivácie, má polovicu cesty za sebou. A od tohto bodu už nie je tak náročné dostať sa na koniec.

Try to see inspiration everywhere
Inšpirácia je všade vôkol nás. Len ju treba vidieť. Môžu to byť väčšie veci - vidina jednotky z fyziky -, ale i kadejaké drobnosti. Veď i pár štvorčekov čokolády po zopakovaní si posledného učiva z biológie nie sú tak hrozná odmena, že?
Čo mne pomáha, je mať rozvešané inšpiratívne citáty či obrázky okolo mňa. V izbe, v skrini, na tapete v mobile. Na miestach, kde to uvidíte čo najskôr a najrýchlejšie vás to nakopne ísť ďalej.


See it in people you love
Pre mňa sú obrovskou inšpiráciou moji rodičia. A v poslednej dobe hlavne môj dad.
Kedysi som nemala rada, keď prišiel domov, sadol si k telke a chcel, aby sme prestali kričať s tým, že si chce oddýchnuť. Bola som malá a prišlo mi od neho zlé, že nám týmto tak nepriamo nedovoľoval hrať a smiať sa s mojimi sestrami.
No teraz, keď som u neho v práci, nestačím sa diviť. Ako manažér predajne nerobí iba svoju prácu, no vždy sa snaží pomôcť nielen svojim kolegom, ale najmä ľuďom. Sama by som sa v niektorých situáciách naštvala a otrieskala niektorým babičkám, ktoré nevedia pochopiť, ako funguje dotykový telefón a prečo na ňom už nie sú tlačidlá, niečo o hlavu. Ale on im to vysvetľuje i na päťkrát, snaží sa toho stihnúť vždy čo najviac, z práce odchádza dve hodiny po skončení jeho pracovného času len preto, lebo mnohí si nedajú povedať a chodia sa tam iba hádať. No môj dad sa im i tak za ich návštevu poďakuje a s úsmevom im pozdraví.

Inspire
No nesnažme sa inšpiráciu len brať. Tento svet je založený na zdieľaní - berieme, ale musíme i dávať. A niekedy má človek oveľa lepší pocit a oveľa väčší dôvod pokračovať, keď v niečom inšpiruje niekoho ďalšieho, keď niekoho popoženie a pomôže mu znova pokračovať ďalej v ceste.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

8 komentárov

 1. Krasny clanek, mas opravdu super a trpeliveho tatinka, mela bych se co ucit s mou netrpelivosti :-D A ve skole hodne stesti, me taky zrovna ceka tyden plny pisemek a zkouseni a ja mam cim dal mensi chut se o neco snazit, k tomu o vikendech prace, proste parada :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Já mám na stěně samé citáty, který mě pozvednou, když je třeba :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Mňa vždy veľmi poteší ak niekoho inšpirujem svojimi slovami či už niečím iným, je to ten najkrajší pocit!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Moc pěkné :)
  PS: U mě na blogu právě probíhá GIVEAWAY!:) Budu moc ráda, když se zapojíš!:)
  http://www.lovies47.cz/2015/04/giveaway-03.html

  OdpovedaťOdstrániť
 5. citáty jsou jedna z věcí, kterých mám plný tumblr blog, ať u jsou to třeba motivační, nebo ty co zvednou náladu :)
  in another galaxy

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Mojou obrovskou inšpiráciou sú blogy, citáty z tumblr či weheartit. Najradšej mám dlhšie texty. Najradšej by som vybozkávala ruky tomu, čo to písal. A pravdaže, knihy. Podľa mňa sú knihy takmer najväčším zdrojom inšpirácie, keďže nám ukazujú chyby ostatných ľudí, ich osudy a myšlienky. Je veľmi dôležité ostať inšpirovaným. Ja som tiež veľmi rada, ked ja inšpirujem niekoho. Ešte lepšie padne, keď mi za to niekto aj poďakuje :) Tvojho ocka obdivujem. Aj môj pracuje s ľuďmi a tvrdí, že s ľuďmi je pracovať najťažšie. A úplne mu rozumiem.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.