Love Yourself: Get Rid Of Small Habits

sobota 2. mája 2015

Milujem takéto predĺžené víkendy, ale môj problém je ten, že jedna časť môjho mozgu si myslí, že je už nedeľa a mala by som sa učiť, ale tá druhá jej kričí, že nie, že sú prázdniny. A tak som rozhodená medzi tým, že mám veľa času, ale i že musím veľa stihnúť.
Celý náš byt je akosi tichý, keďže jedna moja sestra si teraz behá po Paríži, druhá sa snaží vyliečiť z choroby, ktorá sa nesie celou našou rodinou už asi mesiac. Včera sme boli u mojej babky, kde sme oslávili moje narodeniny, dnes oslavuje môj bratranec, zajtra máme prvú hodinu tanečnej, kam sa mi vôbec nechce ísť, ale nechcem byť na stužkovej jediné drevo. Čítam ostošesť - dnes som dočítala The Perks Of Being A Wallflower a už mám za sebou i polovicu Kým kohút nezaspieva, čo je asi prvá kniha, ktorú máme čítať na literatúru, a skutočne ma i zaujala; pálim sviečky; teším sa z kaktusov a užívam si voľno.
Ako trávite sobotu vy?


Zlozvyky. Alebo veci, činnosti, ktoré robíme, no neuvedomujeme si to. Mnohých sa chceme zbaviť, lebo ich na sebe neznášame, ale nikdy sme sa k tomu neodkopali - nikdy ani poriadne nevieme, že to robíme.

Write them down
Najlepšie je si všetky zlozvyky spísať. Vytvoriť krátky zoznam vecí, ktoré na sebe nemáte radi, ktoré by ste chceli odstrániť, no ešte ste sa k tomu nedostali. Nemusíte si ich povesiť nad posteľ, keďže väčšina bude pravdepodobne taká, že sa s nimi nechcete chváliť, ale uložiť si ich ako poznámku v mobile nie je zlé. Budete sa tak môcť k nim kedykoľvek dostať.

Challenge Yourself
Viem, že sa stále vraciam k predošlým článkom v tejto rubrike. Avšak z vlastných skúseností viem, že pri plnení cieľa a zbavovania sa zlozvykov pomôže, ak si presne určíte, dokedy sa chcete danej činnosti zbaviť. Najlepšie je riadiť sa podľa mesiacov - začnete prvého a skončíte o štyri týždne neskôr. Plus-mínus tridsať dní nie je taká dlhá doba a utečie to skôr, než sa nazdáte.


Set Easy Targets And See Your Progres
Ako už som spomínala i v článku Challenge Yourself - treba začať pomaly. A s jednoduchšími vecami. Chodievala som spať neodlíčená. Nechcelo sa mi večer stáť ďalších pár minút pred zrkadlom, no každé ráno som to potom ľutovala, lebo i tak som si musela dať dole špirálu z polovice tváre. No jedného dňa som si povedala stačí - a už asi tri roky sa pravidelne večer odlíčujem. Spočiatku to ide ťažko, keďže je predsa len jednoduchšie ísť rovno spať, ale malými krôčikmi sa raz dostanete do cieľa.

Keep Going And Be Who You want to be
Hoci dokonalosť neexistuje a predsa sa ju všetci snažíme nejako dosiahnuť, všetci máme množstvo malých zlozvykov, ktorých sa chceme zbaviť. Niektoré sú možno absurdnosti a ani ich do svojho zoznamu nepočítame, no keď sa hlbšie zamyslíme, predsa len to je niečo, čo iní nerobia a nám to na nás niekedy prekáža. Nikdy nie je neskoro začať a verte mi, že keď sa raz tak spätne zamyslíte, čo všetko ste podvedome robili a zbavili ste sa toho, usmejete sa, pobavene pokrútite hlavou a budete na seba len a len pyšní.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

8 komentárov

 1. Zlozvyky sú zlé už len preto, lebo niekedy si ani sami neuvedomujeme, čo robíme, až kým nás na to niekto neupozorní. Je ale dobré nastaviť si program, dokedy sa treba zlozvykov zbaviť. Fakt oceňujem tento nápad. Sama by som si asi mala urobiť taký zoznam. :))

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zase skvelý článok :) Na články z tejto rubriky sa vždy teším!
  S odličovaním som to mala podobne, tiež sa mi nechcelo stráviť pár minút navyše v kúpeľni. Teraz mi to už ani nepríde, beriem to už ako samozrejmosť každého dňa! :D
  The Perks Of Being A Wallflower som tiež čítala i videla a je to úplne dokonalé! ♥ Najprv som síce filmu nepochopila avšak hneď po prečítaní knihy mi bolo všetko jasné. Tiež tam majú skvelý playlist! ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Skvelý článok! Musím povedať, že tieto články patria medzi moje najobľúbenejšie :)

  Hello, my name is Ev

  OdpovedaťOdstrániť
 4. skvele napísané, snažím sa zbaviť všetkých svojich zlozvykov, aj keď takých menších a nie veľmi podstatných, treba si ich spísať a mať ich stále na očiach :)
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Já dnešek strávila venku, udělali jsme si menší výlet a potom si objednali něco moc dobrého na večeři. :-)
  giveaway

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Naše zlozvyky niekedy patria k nám, niektorých sa zbavíme, niektorých nikdy. Jednoducho, občas ich treba prijať spolu s nami a ak nie, tak sa snažiť zmeniť niečo, aby sme sa toho zlozvyku zbavili :D Ja ich mám neúrekom. Viem, že mnohým ľudom aj vadia, ale som to ja, niektorých sa pokúšam zbaviť, ale niektoré ako som už povedala, ostanú so mnou :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. bee, mám tě strašně ráda. děkuju za všechno. (:

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Aký super článok zase! :) môj jediný zlozvyk asi je že sa podceňujem, inak nič také nerobím ani .. :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.