Where She Went

piatok 24. apríla 2015

Guten Abend, meine Liebe. Konečne máme vytúžený piatok, a hoci sme tento týždeň dokopy nič nerobili - a to najmä dnes. Vstávala som síce skôr než zvyčajne, no Filip ma včera presvedčil, aby som išla ráno objímať žiakov našej školy v rámci free hugs day. Čo bola prekvapivo sranda, po ktorej nasledovalo vypúšťanie lampiónu šťastia na matematike a robenie čaju pre zvyšok triedy a ďalšie štyri hodiny presedené v škole, ktoré zbehli.
Mieša sa vo mne mnoho pocitov - únava, smútok z toho, že už asi nikdy neuvidím tie dievčatá z Ameriky [ktoré som spomínala v minulom článku tu], ale zároveň som stále nadšená zo včerajšieho poobedia a z toho stretnutia, že sme sa tak dobre porozprávali. Zajtrajšok zase zbehne rýchlo a v nedeľu sme chceli ísť so spolužiakmi na dobýjanie Šarišského hradu, keďže tam budú hrať dve naše spolužiačky. Tak uvidíme.
Aký ste mali dnes deň?

[Obrázky nie sú moje.]

Original Title: Where She Went | Slovak Title: - | Author: Gayle Forman | Publisher: EN - Random House, SK - | Genre: román pre mládež | Language: anglický | Format: paperback | Pages: 272 

Content
Ak by ste mali druhú šancu v prvej láske, vzali by ste ju? Sú to tri roky, odkedy Adamova láska zachránila Miu od nehody, ktorá zničila život, ktorý poznala... a tri roky, odkedy Mia opustila Adamov život navždy. Teraz žijúci na opačných brehoch, Mia je stúpajúca hviezda Julliardu a Adam je krmivom bulvárnych novín vďaka jeho novorockerskému statusu a priateľke celebrite. Keď Adam uviazne sám v New Yorku, šanca dáva pár znova dokopy, na jednu poslednú noc. | z prebalu knihy - voľne preložené z angličtiny

My Opinion
Po dočítaní If I Stay [recenzia tu] som sa pustila do Will Grayson, Will GraysonDrak sa vracia na literatúru do školy, takže sa mi prvá kniha stihla v hlave trochu uležať. Mnohokrát sa mi totiž stáva, že keď zhltnem všetky knihy z jednej série hneď za sebou, neviem potom, kde sa prvá časť končila a druhá začínala.

“I'll be your mess, you be mine
That was the deal that we had signed”

Zatiaľ čo pri If I Stay som tak trochu vedela, o čom to bude - kvôli promu k filmu -, Where She Went ešte v slovenčine nie je, preto i keď je mnohým známe, že nejaké to pokračovanie existuje, nevedia o ňom nič. Rovnako som nič nevedela ani ja, no ostala som prekvapená.
Tak ako prvá kniha bola písaná z pohľadu Mii, tento príbeh hovoril Adam. Čo sa mi nielen páčilo, ale bolo úžasné teraz nahliadnuť do jeho mysle, čítať o jeho detstve a dospievaní, o jeho problémoch a ťažkostiach.
No čo sa mi páčilo ešte viac bolo to, že tak ako i prvá kniha, i toto bol viac-menej iba jeden deň. Jeden deň, jeden príbeh a jedno stretnutie, ktoré bolo znova popretkávané spomienkami Adama na prvé stretnutie s Miou, založenie skupiny a prvé koncerty - v podstate všetky kľúčové momenty, ktoré ho nejakým spôsobom ovplyvnili.

“But still, I find the need to remind myself of the temporariness of a day, to reassure myself that I got through yesterday, I'll get through today.”

Celú knihu som popri tom zhone v škole a minimu voľného času prečítala za štyri dni, no zväčša to i tak boli cesty autobusom do a zo školy. No veľmi dobre a jednoducho sa to číta, ťažko sa od deja odtrháva - i napriek toľkým odbočeniam a opisom je to veľmi napínavé a pútavé.

V konečnom dôsledku sa mi to páčilo viac ako If I Stay, ktorá sa i tak zaradila medzi moje obľúbené knihy. Znova tu bolo mnoho strán na uvažovanie a na premýšľanie, pasáže, pri ktorých som mala slzy na krajíčku.
Nie je presne daný dátum, kedy vyjde kniha v slovenčine, no ak môžete, siahnite i po originálnej verzii - určite to neoľutujete.

Čítali ste už Where She Went?
with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

6 komentárov

 1. Chci si ji už dlouho přečíst a tvoje recenze mě ještě víc navnadila :) takže zítra si pro ni asi zajdu :)
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásná recenze :-)

  http://wormake.blogspot.cz/2015/04/kokosova-soutez.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Práve čítam if i stay, a tak (dúfam, že to nepadne zle) si radšej neprečítam recenziu, pretože vôbec netuším čo sa má diať v druhej časti a chcem to tak nechať, pretože takmer o všetkých knihách ktoré som čítala som už vedela čo a ako a to ja už ozaj nechcem, takže sa nechám prekvapiť a keď dočítam aj where she went, tak sa na recenziu pozriem určite:))

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Viem čo znamená Raymanov týždeň, pamätám si to a celkom som už zabudla, že tento týždeň bolo 23.apríla. Ten čas naozaj rýchlo beží. Závidím ti. Hoci nemôže povedať, že bol tento týždeň nejako ťažký, obzvlášť, keď diely Búrlivého vína boli úžasné a ja som sa na nich tešila celý deň.

  Keď som si prečítala dávnejšie (po pozretí filmu If I Stay) anotáciu, dosť ma to sklamalo. Čakala som, že jej Adam zostane oporou, že budú spolu a budú jej pomáhať. Preto si nie som istá, či to chcem čítať. Inak, už je presný dátum- v júli 2015.

  Čo sa týka mňa, tak za mesiac apríl som už knihu prečítala, ale recenzia asi na 99,9% nebude, pretože je to akoby "žiotopis" a patrí to pod motivačnú literatúru, takže túto recenziu asi vynechám. A ani ma tá kniha nebavila. Ak by som na ňu narazila teraz, tak si ju určite nekúpim.


  OdpovedaťOdstrániť
 5. O tejto knihe (rovnako ako aj o If I stay) som toho počula už veľmi veľa - prevažne pozitíva, tak si plánujem príbehy prečítať aj ja. Nie som si však istá, či to nebude podobný prípad ako aj TFIOS - ľudia knihu tiež veľmi ospevovali a mňa nakoniec tak trochu sklamala. Na to, ako ju vychvaľovali do nebies som čakala trochu viac.
  Inak veľmi pekná recenzia! :)

  hellomynameisev.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Kniha If I Stay sa mi naozaj veľmi páčila (čomu som sa celkom aj divila, keďže pred čítaním mi bolo povedané, že to je somarina) a teraz si mi dala motív na kúpu ďalšej knižky! :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.