What Makes Me Happy

nedeľa 12. apríla 2015

Zvuk je dostrihaný, väčšina poznámok prepísaná, čakám na správu od Aďuľky, aby som sa mohla čo najskôr pustiť do geografie; čítam Where She Went a zbožňujem to; som unavená, ale celkom spokojná, čo každú chvíľu pominie, lebo nasledujúci týždeň ma znova zničí. Ďakujem za všetky komentáre k predošlému článku a verím, že si užívate krásnu nedeľu.


Nedávno sme mali cvičenia s biológie, kde sme rozoberali endorfíny, no potom nám Mergi zadala úlohu, aby sme na papier napísali "čo ma vie v živote povzbudiť a pozitívne naladiť". Mali sme to potom čítať a sú mnohé veci, ktoré som akosi nechcela povedať pred mojimi spolužiakmi, no ešte pár hodín som nevedela prestať premýšľať o veciach, ktoré ma robia šťastnou.

Rodina a priatelia u mňa už patria do jednej kolonky. Neviem si predstaviť svoj život bez rodičov a sestier. Všetci sa hádame, na mnohých veciach sa nevieme dohodnúť a potom sa spolu nerozprávame niekoľko hodín, ale nevymenila by som ich za nič na svete - nevymenila by som večery, kedy všetci pozeráme televíziu a komentujeme film, nevymenila by som naše hry kariet, výlety, všetky momenty, kedy sa všetci smejeme. A nevymenila by som ani KornyRomanku, ktoré mi sú ako dve ďalšie sestry ktoré ma vytáčajú, ale deň, kedy s nimi nie som, je ako stratený. Nie je nad naše inside jokes, posedenia v parku či v meste, rozhovory dlho do noci alebo počas hodín v škole, výlety, plány...


No nedá mi nespomenúť všetkých mojich spolužiakov. Hovorím to stále a budem to hovoriť navždy, pretože ich všetkých neskutočne milujem. Ferove "vtipy", Nikina nemčina a Dávidov umučený pohľad, Jakubove výkriky a Simonine poznámky a otvárenie okien - všetko to k našej triede patrí a ja si ani nechcem predstaviť, aké to bude presne o rok, kedy budeme štvrtáci a naše cesty sa postupne rozídu. A onedlho sa i rozíde cesta medzi mnou a úžasnými dievčatami na dramáku, keďže s koncom tohto školského roka plánujem skončiť. Trhá mi to srdce, pretože sme skvelá partia, ale už teraz mám málo času - ako štvrtáčka ho popri drtení dejepisu a geografie budem mať ešte mene.

Taktiež do tohto zoznamu patrí i One Direction. Možno Zayn odišiel, možno to už nie je také ako pred tým a keby som mohla, tak sa vrátim do roku 2012, ktorý bol pre 1Dfandom najlepší. No nikdy sa nič nezmení na tom, že ich nekonečne zbožňujem a ďakujem im za každú jednu drobnosť, ktorú robia, pretože hoci si to neuvedomujú, každá ich pesnička, každé vystúpenie či interview ma robí šťastnou. A to nielen One Direction - neviem, čo by som robila bez hudby. Behom pár minút mi dokáže zmeniť náladu či preniesť do inej doby a zabudnúť na prítomnosť.


Cestovanie. To som hovorila i na hodine. Nie je nad ten pocit, kedy sedím v aute alebo vo vlaku a v Prešove nechávam všetky moje problémy a všetku tú váhu, ktorú so sebou nosím. Rada spoznávam nové miesta a stretávam nových ľudí, mám rada chvíle, kedy nemusím na nič myslieť a stratím sa v šume mora alebo hukote áut v cudzom meste. Milujem dážď, ktorý je upokojujúci a očisťujúci; horúce slnečné letá strávené na balkóne či už doma, u babky, ale najmä v Chorvátsku, kde sme celá rodina, snažíme sa schladiť zmrzlinou a hráme spoločenské hry. Hoci nemám rada tú špinu okolo a mám strach z hmyzu, zbožňujem prírodu a dlhé prechádzky pomedzi stromy, ten čistý vzduch a jemné zvuky; no svoje čaro má i ruch veľkomesta. Neoddeliteľnou súčasťou a ďalšou vecou v zozname je i čítanie, ktoré ma napĺňa a písanie - v oboch sa plne stratím.

Potom sú to určite ďalšie drobnosti ako zelený čaj alebo horúca sprcha či kvety, no keby som to mala všetky vypisovať, tak by bol tento článok nekonečný.
Ak by bol však nejaký záujem, možno by som len do stĺpca povypisovala ďalšie veci, no už bez môjho popisu.

Určite však do komentára napíšte čo vás dokáže povzbudiť a pozitívne naladiť

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

7 komentárov

 1. Po prečítaní knihy Zostaň so mnou sa mi vôbec nechcelo si znechutiť deň filmom, ktorý som si nakoniec pozrela cez Veľkonočné prázdniny s mamou. Na začiatku sme ani ja a ani mama nestíhali čítať titulky, dokonca som prevracala oči, keď Mia bola s Adamom. No potom tie zábery v nemocniny vo mne vyvolali plač (mamu aj inde) a tak sa musím priznať, film celkom páčil a potom som začala pátrať po Where she went, a keď som to našla v slovenčine (vyjde to v júli), tak ma obsah pravdupovediac sklamal, čakala som, že jej Adam zostane oporou, keď tak pri nej bol v tej nemocnici. A teraz neviem či si ju chcem prečítať, ale do júla ešte času dosť.
  Aj pre mňa bude teraz týždeň veľmi náročný, ale potom dúfam, že už bude náročným dňom koniec. A budem sa môcť pustiť do knihy na mesiac apríl.
  Tento článok je... úžasný. Milujem tvoje písanie, ako doň vkladáš zo seba čo najviac. Na tej fotke ste zlatí. Milujem, ako píšeš o svojich spolužiakoch. Naozaj ti prajem, aby ste boli kolektív i po strednej. Dúfam, že dramák aspoň ukončíš ako prvý stupeň :o Včera som náhodou natrafila na Zaynove nové pesničky a musím napísať, že on naozaj úžasne spieva. Inak dosť často počúvam Four.

  Možno si takýto podobný príspevok napíšem aj ja, uvidíme. Teda, ak mi to dovolíš.

  Tak to máte dobré cez Veľkú noc :D U nás sa chlapci a chlapi idú pozabíjať kto nás obleje skôr. Ale mám z detstva traumu, takže posledné roky ju trávime doma. Minulý rok som mala našťastie iba dvoch- môjho tatika a brata. Tento rok som zostala suchá, pretože ma nemal kto obliať. Dobre mi, aspoň som sa nemusela vkuse prezliekať. Nebol nikto. Najlepšia Veľká noc v živote! :D

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Rodina, kamaráti a hudba (resp. umenie všeobecne) je takým "základom" aj pri veciach, ktoré ma tiež robia šťastnou. Potom sa teším z úplných maličkostí - dážď, keď sa na mňa niekto usmeje, keď mi niekto povie niečo milé, keď sa niekto iný z niečoho teší, poprípade sa teší z toho, čo som mu dala. Som rada, keď niekoho poteším, pretože potom sme obaja šťastní... :))

  btw. Máte krásnu rodinu. Všetci ste tam takí zlatí, ide z vás fakt strašne veľa šťastia :)

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Cool! Your blog is very cute! Enjoy the day, sweetie!!

  Do you like fashion? [[[ VISIT DRESSLINK ]]]

  Kisses from Spain
  Algo pasa con Mary

  OdpovedaťOdstrániť
 4. veľmi pekne si to napísala :) mňa robí šťastnou môj manžel :D trošku klišé, ale proste je to tak :D a okrem toho tulipány, letné grilovačky s rodinou, dobrá hudba a jednoznačne ma najviac vedia pozitívne naladiť palacinky s nutelou a šľahačkou :D

  LaBlanche

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Veľmi pekný článok. Dobre sa to čítalo a myslím, že s tými ďalšími vecami je to tiež dobrý nápad a podľa mňa by neprekážalo aj keby si ich opísala. Najviac sa mi páčil hlavne ten koniec, ja tiež milujem cestovanie, alebo keď sa len vozíme večer s priateľom po meste a počúvame hudbu na plné pecky. :D
  Mňa asi vie naladiť, keď priateľ je v práci a samozrejme pri tom nemá na mňa čas, keďže musí makať, ale potom keď príde a venuje sa mi, tak to je super a hneď mám lepšiu náladu. A potom ma vie povzbudiť, keď nám odpadnú hodiny alebo sa rozhodneme ujsť zo školy. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. So všetkým čo si napísala úplne súhlasím:) Pekne si to napísala so Zaynom a jeho odchodom. Ja som bola v tej chvíli sklamaná a nechcela som aby pokračovali. Ale potom som si uvedomila, že chalani sa začali neskutočne snažiť a veľmi potrebujú našu podporu a vtedy mi doplo, že ma robia neskutočne šťastnou tým, že sú tak vytrvalí. Ale k tejto téme by som vedela fakt veľa napísať, tak dúfam, že sa nám niekedy naskytne príležitosť keďže by som rada poznala tvoj názor:) Mňa okrem toho robí šťastnou aj všeobecne umenie, ktoré dokáže v človeku vytvoriť rôzne pocity a to je ozaj úžasné. Taktiež letné noci, kedy je vonku neskutočne príjemne a zároveň vidno hviezdy.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Rodina a priatelia sú aj u mňa vždy na prvom mieste a inak tiež rada cestujem, nedávno som bola pozrieť Viedeň a dúfam, že tento rok toho ešte veľa stihnem, na to však potrebujem správneho parťáka, ale hádam sa niekto nájde. Mne robí radosť blog, ten pocit, že to, čo som napísala sa niekomu páči je úžasný, tiež milujem čítanie kníh, tanec a hlavne spev, ktorému sa aktívne venujem a veru One Direction patria medzi moje obľúbené skupiny. A milujem dlhé prechádzky po meste či v prírode, nerada sedím doma, a milujem leto a všetko čo s ním súvisí, hlavne bazény a opaľovanie sa.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.