New Friends, New Memories

štvrtok 23. apríla 2015


Fakt som chcela pridať niečo iné, ale nechce sa mi poupravovať obrázky a dokončiť recenziu na Where She Went. Som unavená a vyčerpaná, ale po dnešku a včerajšku sa cítim skvelo. A už dávno som sa tak dobre necítila.

Nechcem sa veľmi rozpisovať, lebo to nikoho nebude zaujímať.
Ide o to, že včera sme na angličtine mali prednášku s Američanmi ohľadom takého campu Speakout, ktorý bude v lete. Bola to úžasná hodina sama o sebe a mňa po prvýkrát mrzelo, že hodina má iba 45 minút a nie viac. No tesne pred zvonením nám povedali, že kto bude chcieť, tak že Američania ostávajú v Prešove do konca dňa a že sa chcú prejsť po meste, tak že keď niekto bude chcieť, tak môže ísť. Ja mávam v stredy dramák, kam som aj mala ísť, no na obede ma potom Korny presvedčila (sending virtual hug, love, lebo bez teba by som ich asi nespoznala, so thank you so so much), aby sme tam šli. A tak som si povedala, že šancu si tak pokecať s Američanmi nebudem mať tak skoro a na dramáku som vždy. A tak sme šli.
A bolo to čosi úžasné. Bolo neuveriteľné sledovať ľudí, ktorí boli z centra nášho nudného mesta úplne nadšení, ktorí si fotili úplne všetko a na všetko sa pýtali. Prešli sme sa s nimi po parku a vyšli na kostolnú vežu, kde boli úplne očarení z výhľadu, a hoci som dokopy nevedela, o čom sa s nimi baviť, keďže kecať iba o počasí a somarinách, že koľko tu ostávajú a ako sa im páči nie je bohviečo a pýtať sa ich na nejaké osobnejšie veci som veľmi nechcela - predsa len sme cudzinci -, no i tak sme sa porozprávali.
Ale i to mi bolo tak trochu máličko. A keď nám tesne pred tým, než oni už museli ísť naspäť do Košíc, kde prespávali, povedali, že bude Boston Tea Party a že máme prísť, moja odpoveď bolo jednoznačné áno.
It was one of the best experiences in my life. Nevedela som si veľmi takú tea party predstaviť, no prekonalo to moje očakávania. Všade boli ľudia - Američania i Slováci -, stoly a kreslá, no hlavne džbány s horúcou vodou a misky plné čajových vrecúšok a občerstvenia. Hrali sme hry, smiali sa a bavili sa s ľuďmi, ktorých sme videli po prvýkrát, ako by sme ich poznali celý život. Ja, spolu s Filipom (môj spolužiak, ktorý so mnou šiel do Košíc a aj jemu som veľmi vďačná) a Jessi, Rachel, Jess a mnoho ďalších perfektných ľudí, na ktorých nikdy nezabudnem. Mám ďalšie spomienky a tiež tričko z Bostonu, ktoré až sem doniesla Jessi a dala mi ho.
Boli to dva dni. Pár hodín. Ale i tak mám pocit, že ich poznám oveľa dlhšie.
Ako mi po treťom objímaní sa a lúčení povedala JessiI'll never forget you.

A ďakujem za vaše zapájanie sa do giveaway. Neskutočne ma potešil váš záujem. Love you so much x

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

4 komentáre

 1. Músek to byť úplne dokonalý zážitok! Vždy som sa chcela rozprávať s Američanom či Angličanom a vyskúšať sa s nimi rozprávať :)
  Keď som bola mladšia, k nám za školu zase chodievali Francúzsky a bolo to tiež zaujímavé!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Má tam byť musel, môj mobil si všetko opraví :D

   Odstrániť
 2. aj k nám každoročne chodia američania, dokonca celkom často, mnohí podporujú našu školu, chodia k nám učiť ako lektori, robia nám campy a podobne. zakaždým, keď v lete prídu, pre prvákov na gymnáziu (čiže tento rok aj pre mňa), je možnosť zapojiť sa do projektu "peer ministry", kde sa vlastne robí čosi podobné, ako si robila ty - ukazuje sa im mesto, rozpráva sa s nimi, chodí sa na kávu alebo čaj.. je to cez prázdniny, 5 dní v strede júla, ale mne to vôbec nevadí. aspoň nebudem sedieť doma, lebo nikdy nejdeme na dovolenku dlhšie ako na dva týždne, takže času bude dosť a som rada, že ho takto dobre využijem, lebo predsa, nič nie je nad precvičenie si jazyka s native speakermi. dúfam, že ma vyberú, lebo z nášho ročníka sa hlási dosť veľa ľudí a stačí na to vraj 10 - 12. uvidím.
  na recenziu na where she went sa veľmi teším, snáď ju dokončíš. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. takáto príležitosť je stále veľmi dobrá, spoznať nových ľudí a následne si s nimi potom udržať možno aj kontakt. je to také iné oproti každodennej rutine tu na Slovensku, kde sú ľudia strašne flegmatickí a nemyslím si, že by sa niekto len tak dal so mnou do reči. je to iné. a som rada, že sa ti naskytla takáto príležitosť a prajem ti, aby ich bolo ešte omnoho viac :)) nám do školy (alebo vlastne vrámci školy) chodia študenti z Holandska, čo je tiež dosť skvelé, síce som ich veľmi nevidela ešte, ale vraj nám majú prísť aj na hodinu, tak som zvedavá :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.