Songs I'll Never Get Tired Of Listening To

sobota 7. marca 2015

Momentálne som u babky a plnými dúškami si užívam každú voľnú chvíľu, ten pokoj, večné rozptyľovanie mojim bratrancom a slnko, ktoré konečne začína vykukovať. A po dlhej dobe sa cítim fajn. Snažím sa nemyslieť na nadchádzajúci týždeň a otrasný Jazykový Kvet, všetky testy a písomky a stres okolo toho. Založila som si flickrhere, kde chcem postupne popridávať všetky fotky, ktoré mám uložené v notebooku - zatiaľ sú tam iba fotkyBratislavyKošíc, a tiež z výletu na Štrbské pleso, kde sme boli pred týždňom.
A veľmi pekne ďakujem za všetky vaše komentáre. Núti ma to ďalej robiť to, čo zbožňujem - píšem, premýšľam, vymýšľam. A ďakujem, že ma v tom podporujete.


Každý z nás má svoje obľúbené pesničky, ktoré si rád z času na čas vypočuje; potom to sú songy, ktoré síce sám často nepočúva, ale keď si už pustí všetko na náhodné prehrávanie, tak ich nevypne; tie, ktoré mu v mobile iba sedia, ale nemá to srdce ich vymazať; známe hity, ktoré v čase, keď sú tak populárne, počúva v jednom kuse, no o mesiac už nemôže počuť asi prvých desať sekúnd.
No a ja osobne mám ešte skupinu pesničiek, ktoré počúvam už pomerne dlho, sú to viac-menej hity, no stále ma neomrzeli.

 WHAT MAKES YOU BEAUTIFUL | ONE DIRECTION | ► play
V prvom rade je to určite moja najobľúbenejšia pesnička, ktorá pokojne sedí na vrchole rebríčka už dobré tri roky. Zatiaľ ju u mňa nič neprekonalo, pretože i keď možno teraz prevraciate oči, len tento jediný song ma dokáže upokojiť, keď som nervózna, nahnevaná alebo smutná, vracia ma do doby, keď som bola v deviatom ročníku na základnej škole a všetko sa zdalo byť super, núti ma zabudnúť na všetko a všetkých, ktorí sú okolo mňa a jediné, na čo sa počas tých troch minút a osemnástich sekúnd dokážem sústrediť, sú iba na ich hlasy a text.

 RED | TAYLOR SWIFT | ► play
Celý album nesúci rovnaký názov, ako táto pesnička, vyšiel v roku 2012, čo by sa dalo povedať, že je už dávnejšie. No i keď z neho zbožňujem všetky pesničky, táto si ma po prvom počutí získala najviac. Má úžasný text, pri ktorom sa nedá nepremýšľať, nedá sa doň nevcítiť a predstavovať si tieto pocity, ktoré každý z nás určite pozná. A i keď pre mňa je to song leta 2013, kedy som ho dokonca i v Chorvátsku prekladala mojim sestrám; vždy, keď si ho pustím, musím si ho vypočuť minimálne trikrát pred tým, než sa presuniem na ďalšiu skladbu.

 COUNTING STARS | ONEREPUBLIC | ► play
Do OneRepublic som sa zamilovala len v poslednej dobe, no čo sa týka tejto pesničky, môj playlist neopustila odvtedy, čo ju tak intenzívne púšťali v rádiu - a to hlavne na Exprese. Šla takmer vždy, keď sme niekam šli autom, čo sa odzrkadlilo i na tom, že sa mi jej refrén vryl do pamäti. No celú pesničku som si vypočula až po pár týždňoch, kedy som ju v jednu noc u babky nevedela dostať z hlavy. Tak som si ju na YouTube.com našla aj so slovami, zamilovala sa, pustila si ju minimálne dvadsaťkrát, no i tak som bola ešte dlho hore a spievala si ju sama pre seba. Čo i doteraz robím.

 GIVE ME LOVE | ED SHEERAN | ► play
V prvom rade ma dosť štve, ako sa teraz všetci tvária, aký je Ed ich najobľúbenejší spevák, a to ani poriadne nevedia slová k Thinking Out Loud.
Ale som viac než len rada, ako sa počas posledných pár mesiacov Ed vysoko vyšplhal, pretože tým, ako začal od úplnej nuly a hral na ulici a teraz vypredáva arény do posledného miesta, je pre mňa obrovským zdrojom inšpirácie. Jeho pesničky i dokonalý hlas zbožňujem už od prvej chvíle, čo som ich počula, no napriek tomu, že spomedzi jeho perfektnej tvorby je ťažké vybrať si svoju obľúbenú, u mňa vyhráva práve táto skladba. Milujem, ako je precítená, ten text, zvuky gitary a Edove perfektné výšky, ktoré mi zakaždým berú dych.

Aké pesničky by ste vy dokázali počúvať stále dookola?
with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

14 komentárov

 1. Counting Stars a celkově OneRepublic miluju. Mám v mobilu snad celé poslední album, ach bože..! :D No a Ed? Zamilovala jsem se do jeho písniček v době, kdy ho ještě skoro nikdo neposlouchal. Ale přeju mu to, je skvělej <3 A pak mám další kopu písniček, který miluju a poslouchala bych je furt. *-*

  OdpovedaťOdstrániť
 2. WMYB je najväčšia srdcovka, vtedy to začalo, vtedy som ich začala tak veľmi zbožňovať a trvá to až dodnes. Tá pesnička mi pripína ako vyrástli. Mám z nej zimomriavky, slzy v očiach a som taká na nich nekonečne pyšná.
  Ja mám Taylor v poslednom čase tiež dosť rada, musím uznať, že nový album jej veľmi vyšiel!
  Ed je pre mňa po 1D tým najlepším umelcom vôbec. To, čo dokáže s gitarou, s jeho hlasom, ako veľmi sa dokáže vcítiť do každej jednej pesničky je pre mňa takmer nepochopiteľné. Rozhodne súhlasím, že je ťažké vybrať si od neho jednu obľúbenú pesničku, pretože pre mňa je každá jedna fakt dokonalá.
  A ja by som ešte dookola dokázala počúvať Beating Heart od Ellie a Sweater Weather od The Neighbourhood:)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Z tohto asi len Give me love a Counting stars mám rada :) .. mne sa doteraz neopočúvali niektoré pecky od Eminema a Arctic Monkeys spolu s Kings of leon ako takí :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Takmer som si zbierala oči zo zeme, keď som klikla na flickr, neuveriteľné ako dokážeš úžasne fotiť. A možno sa budem opakovať, ale ty máš všetko čo má pravý žurnalista mať: brutálne fotíš, vieš dejiny jednotlivých krajín, fascinujú ťa niektoré krajiny, ide ti super angličtina a rada cestuješ.
  K piesňam, WMYB som nepočula už riadne dlho a asi by som to mala napraviť. Áno, práve som si ju pustila. A vybavujú sa mi spomienky na ten čas, kedy som bola do nej zbláznená a počúvala ju ako besná. :D Čítala si čo pre mňa znamenajú a som veľmi rada, že som našla niekoho takého, kto ich má tiež rád, ale ty nimi žiješ a to sa mi strašne na tebe páči :3
  Kedysi dávnejšie som si Red počúvla, ale nemám k nej žiaden vzťah, nemôžem povedať, že je zlá, pretože nie je. Len nie je pre mňa.
  Áno, do Couting stars som bola jeden čas blázon. ten refrén je jednoducho úžasný.
  Musím sa priznať, že Give me love bola prvá pieseň, ktorú som od Eda počula. A vtedy som bola trošku buchnutá do spolužiaka, takže som ju počúvala vkuse. Strašne ma opisoval vtedy ten text. Je veľmi emotívna.

  O mojej najobľúbenejšej piesni som už písala na blogspot. Ale teraz počúvam po väčšinou Rannú nevoľnosť, Fall Out Boy alebo dnes som spustila všetky piesne čo mám v notebooku. Pri niektorých sa mi vynárali spomienky na časy, kedy som ich počúvala. Momentálne počúvam Imagine Dragons - Monster a myslím na BATB. Keď počúvam Miesta od Adama Ďuricu a Zuzany Smatanovej myslím na Adama (toho z Piešťan). Len spomienky, niekedy sa týram, ale myslím si, že to potrebujem iba prekonať. A ako inak, než neustálym počúvaním? :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja teraz zbožnujem pesničky Ellie Goulding- Love Me Like You Do, Taylor Swift- Style a Mr.Probz- Nothing Really Matters ft. Afrojack :) zatiaľ som sa ich neprepočúvala :D
  janesworldblog

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ano, ano, máme stejný vkus, řekla bych :D. I když od OD poslouchám ty novější...

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tiež to mám tak nejak podobne rozdelené ako ty stým rozdielom že teda počúvam inú muziku, ale veľa ľudí, veľa chutí :)

  Pozývam ťa do GIVEAWAY:
  http://byfoxygreen.blogspot.sk/2015/03/buy-or-win-5-giveaway.html

  OdpovedaťOdstrániť
 8. V poslednom čase mám veľmi rada Siu a jej najnovšie Elastic heart môžem počúvať dokola, ale mám rada aj Taylor. Najradšej mám I knew you were a trouble a nekonečne veľa krát môžem počúvať aj všetky pesničky od Katy Perry :)
  GlitterCircus

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ja se priznam, ze mou srdcovkou je (krome Nirvany) Lana del Rey. Nektere jeji skladby se take staly hity a proto je treba spousta lidi uz ani nema rada, no pro me je dodnes kazda pisnicka do jedne neprekonatelna, zenska a mohla bych kazdou z nich poslouchat stale dokola :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Tak ja počúvam všetko možné, ale z tohto sa mi páči One Republic :)
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 11. One Republic [plne zbožňujem. :) Eda som začala počúvať asi pred rokom a bola to práve pesnička I see fire, ktorá ma chytila za srdce, až som zatúžila vypočuť si aj iné. Teraz sa jeho pesničky učím na gitare, tie ľahšie, a hrám ich stále dookola. Sú to pesničky, ktoré počúvam už dlho a vždy mi pripomenú atmosféru toho obdobia, kedy som ich objavila. Napr. aj Holes a Let her Go od Passenger alebo Summertime sadness a Young and Beautiful od Lany del Rey.

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 12. WHAT MAKES YOU BEAUTIFUL - same.

  OdpovedaťOdstrániť
 13. What makes you beautiful je super, páči sa mi aj Through the Dark a iné od One direction. Tiež mám rada Owl City a najnovšie Avicii The Nights tá je úžasná.
  Bianka

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.