My Blogging Story

štvrtok 5. marca 2015

Školu v posledných dňoch by sa dalo opísať ako jednu veľkú horskú dráhu. Sú dni, kedy píšeme test za testom a učíme sa do polnoci, no na druhej strane sú tie, kedy chodíme na druhú hodinu a máme pocit, že o pár minút už ideme na obed. Momentálne prebieha tá druhá možnosť, dnes sme nemali prvú hodinu, zajtra nám zase odpadá tá posledná; o týždeň je súťaž z dramáku, a hoci scenáre už konečne vieme, nejako to nie je dokončené a nepôsobí to ako celok; píšem všetko, čo ma napadne; snívam s otvorenými očami; čítam Jozefa Maka na literatúru, ktorú kvôli Nadi, ktorá si myslí, že škola je holubník, asi aj tak ešte dlho mať nebudeme; po Bratislave plánujeme ďalšie výlety chceme ísť do Viedne, tak uvidíme, ako to bude vyzerať a ja už potrebujem ďalšie voľno. A jar.


Ťažko povedať, či sa v blogovom svete pohybujem dlho alebo krátko. Začalo to čítaním faktov o Selene Gomez a prezeraním nových photoshootov Jonas Brothers don't judge me, no po čase som chcela mať vlastný blog aj ja. Avšak na to som musela dlhšiu dobu zbierať odvahuzháňať info - bála som sa, že sa vytvorenie vlastného blogu sa platí. No túžba mať svoj vlastný kútik ma lákala viac a prišiel moment, kedy som sa na to odhodlala.

Prvú doménu, ktorú som skúsila, boli E S T R A N K Y . S K. Hlavným dôvodom bolo preto, že mi rovno do očí svietilo, že to trvá len pár minút a je to zadarmo, no tiež mi na začiatok pripadala slovenská doména najlepšia. Môj vôbec prvý blog niesol názov ONLY-FOR-GIRLS a teraz by som si kvôli nemu radšej otrieskala hlavu o stôl a pridávala som naň novinky o Selene GomezDemi LovatoMiley CyrusJonas Brothers. Bavilo ma to, nikto dokopy o tomto blogu nevedel a bolo to také moje malé tajomstvo.

Avšak s estrankami som sa neuspokojila - hlavne nie preto, keď som videla, ako krásne vyzerajú blogy dievčat, ktoré využívali B L O G . C Z. Netrvalo dlho a všetko, čo som mala na svojom predchádzajúcom blogu som premiestnila na THIS-IS-FOR-YOU ďalší skvelý názov. Tu som bola trošku dlhšie, ale už tu sa prejavil môj najväčší problém - večná nespokojnosť s adresou. Akosi mi prišiel tento názov dlhý, a tak som sa rozhodla pre ďalšie veľké sťahovanie všetkých článkov - tentokrát na SMILEYS-SMILE čo nie je o nič lepšie, ja viem. Opäť - tretí blog s podstate tým istým zameraním i príspevkami.

No popár mesiacoch som začínala mať problém s časom. Snažila som sa tento blog pravidelne update-ovať, aby boli články čo najaktuálnejšie, keďže sa na ňom zdvihla i návštevnosť. No deň čo deň hľadať novinky o šiestich osobnostiach nebola práve najjednoduchšia úloha; navyše som si uvedomila, že ma už tak nebaví písať i o Jonas BrothersMiley Cyrus. Preto som sa rozhodla opustiť blog, vďaka ktorému som spoznala mnoho úžasných dievčat s ktorými som stále ako-tak v kontakte a celkovo mi dal pomerne veľa, a základné články o Selene Demi som premiestnila na stránku SEMI-DELENA. Popri robení tohto blogu som si však uvedomila, že ma nebaví už ani Demi aké ironické a tento blog som ešte pred nejakým oficiálnym otvorením a spustením zrušila. Ešte v ten deň som založila LOVE-SELLY-GOMEZ, no neoslávil ani dvadsaťštyrihodinovú existenciu, keďže som ho zrušila s tým, že blogov o Selene je príliš veľa. Pár dní na to nasledovalo zakladanie DAILY-CHINA o Chine Anne McClain, no ani on sa nestihol poriadne ohriať pred tým, než som ho zrušila. Niektoré blogy stále existujú, ale to len preto, lebo som zabudla heslo


V tom čase som začínala navštevovať čoraz viac autorských/osobných blogov a už ma tak nelákala predstava písať o nejakej známej osobnosti. Chcela som skúsiť mať blog i o sebe, i keď som spočiatku ani nevedela, čo budem chcieť pridávať a či to vôbec bude niekto čítať. Tak vzniklo SMILELOVE, kde som zotrvala tiež približne pol roka - potom ma omrzela adresa a prešla som na LITTLEDREAMERS - blog, kde som doteraz vydržala najdlhšie. Zbožňovala som to tam, konečne som mala svoj kútik len pre seba a ľudí, ktorých som síce nikdy nestretla, no pre nejakú neznámu príčinu môj blog pravidelne navštevovali. A bolo mi trochu ľúto vzdať sa ho.


No i blog.cz mi nestačil. Preto som si kedysi pred rokom na skúšku založila blogspot, aby som sa v ňom trochu pohrala, keďže mnoho mojich obľúbených blogeriek sa sťahovalo na túto doménu. No na prvýkrát som sa v ňom veľmi nevedela zorientovať, preto som to nechala tak, ale okolo júna/júla, som ho otvorila ešte raz - a poriadne sa v ňom začala hrabaťspoznávať ho.
A zamilovala som sa do neho. B L O G G E R je oveľa prehľadnejší, jednoduchší, ale predsa ponúka oveľa väčšie množstvo funkcií a možností. Navyše - čo mne osobne najviac vyhovuje - je možná zmena adresy, ktorú som hneď niekoľkokrát využila; a momentálne som s touto adresou spokojná.

Ešte ma to neprešlo. I keď mám chvíle, kedy sedím za notebookom o jedenástej večer a premýšľam nad tým prečo to vlastne robím - prečo stále píšem, zverejňujem články, ktoré asi i tak nikoho nezaujímajú, vylievam si tu dušu, chválim sa, zvečňujem fotografie a príbehy. Ale stále je to to, čo ma v konečnom dôsledku robí šťastnou, vypĺňa môj voľný čas, podporuje moju kreativitu, inšpiruje a motivuje ma v robení i iných vecí a iba vďaka blogu som zistila, čo chcem v budúcnosti robiť - písať.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

11 komentárov

 1. Keďže som ťa začala sledovať len pred pár dňami, tak tento príspevok ma naozaj potešil! :) Dozvedieť sa o tvojej blogovej minulosti, ale aj o tebe ako osobnosti, ktorá do tohto blogu vkladá naozaj samu celú, bolo naozaj super. Prajem ti, aby si to nevzdávala a išla si za svojím! A keby už, tak my si ťa pod inou adresou určite nájdeme. ;)

  With love,
  Peťuš
  http://littlestrongskyscraper.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jozef Mak ešte nebol z tých úplne najhorších diel na literatúru, napríklad taká Ako chutí moc bola hrôza!, neviem či ste už mali, ale celkovo sa mi slovenská literatúra celkom páči :D. A nech sa ten výlet do Viedne podarí, lebo viem, že potom bude super článok!
  A k poslednému odstavcu, určite to rob ďalej, lebo ma úplne baví to čítať! :)
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Veľa blogeriek chce ísť na žurnalistiku či písať knihy, keďže píšu aj na blog a napĺňa ich to. Aspoň to mnohým ukáže, akou cestou sa chcú uberať.
  Takéto články mám rada, keď spoznám takú menšiu "históriu" mojich obľúbených blogeriek. Tento tvoj blog je skvelý, názov je úplne super a fotky s článkami...strašne rada to čítam :))
  Tak ešte veľa rokov s blogom prajem!

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja si vsechny ty blogy ani nepamatuji, protoze jich bylo opravdu neskutecne moc. Nikde jsem nevydrzela dele nez 3 mesice :-D Zrovna jsem tu zacala vzpominat na svoje blogy, kdyz me napadlo ze takovy komentar by vydal i za clanek, tak neco takoveho mozna taky zkusim napsat :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja som tiež začínala na estránkach, pokračovala blogom.cz .. kde som vystriedala milion blogov, lebo ma vždy omrzela adresa.. :D a nakoniec skončila na blogspote.. :) avšak s blogovanim som mala asi rok a pol pauzu, sučasny blog čo mam bol založený po tom dlhom odmlčaní sa.. :D
  super článok,som rada že si nakoniec tu :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. ja som tuším začala tiež na estránkach a bolo to niečo o zvieratkách to viem. pridávala som tam nejaké obrázky a tak ďalej. potom som mala "blog" o jednej telenovele (viem, je to strašné) mala som tam hercov a o nich dačo.... to už bolo možno aj na blog.cz to už si nie som istá. a za tým som si založila asi 2 blogy na blogspote, teda som blogspotom začínala. bolo to niečo s denníčkom a fotkami a nebolo to veľmi úspešné teda, ale mňa to veľmi bavilo. potom som prešla na blog.cz kde som si založila blog diaryofalonelyheart. tam som spoznala teba a mnoho iných dievčat a som za to veľmi veľmi rada. bol to prvý blog, ktorý mi vydržal dlhšie. potom som presedlala na blogspot. kde som teda nevydržala veľmi dlho a uvažujem nad tým, či ešte vôbec niekedy niečo napíšem, ale rada by som, lebo mi to nejakým spôsobom chýba:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Chýba mi tvoj blog, o tom nebudem klamať. Len čo som prvýkrát narazila na ten tvoj starý, nevedela som prestať čítať tvoje články, bolo to akoby som našla moje stratené dvojča, len o dva roky mladšie :D
   Ale akýkoľvek máš už dôvod na túto pauzu, chápem to :)
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 7. Na začiatok spomeniem len tak na okraj: Chýba mi Bohuš. :D
  Prepáč, že som ti už dlho nekomentovala príspevky, ale všetky ich mám prečítané, len som lenivá.
  8 blogov až som ťa našla? Na ten deň si spomínam akoby to bolo včera, posledný deň školského roka tvojho prvého a môjho deviateho ročníka. Ako ten čas letí.
  je zaujímavé také niečo napísať, ja som už také niečo písala v rámci challenge, ktorú som si sama vytvorila. No aj tu na blogspote, keďže toto je už asi moja posledná zastávka pred skončením blogovania, by som mohla niečo také napísať.
  A čo sa týka toho, mne blog pomohol rozvíjať moju tvorbu, písanie príbehov, ktoré snáď budú aj moja budúcnosť.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vďaka tebe som si čítala články na mojom prvom blogu a sama sa čudujem aká som bola sprostá :D či už v pravopise alebo po obsahovej stránke, jedna veta v článku a to bolo všetko. :D

   Odstrániť
 8. Když se tak zamyslím nad svojí blogovou "kariérou", tak je hodně podobná té tvojí. Blogů na estrankách jsem měla snad deset, jelikož jsem si nebyla schopna zapamatovat hesla:D Byly o koních, čarodějkách WITCH nebo vílách WINX či jak se to jmenuje:D Pak jsem taky přešla na blog a tam jsem nejdřív měla blog o ničem, pak jsem se začala dívat na The Vampire Diaries a s Diankou z feelikeunicorn.blogspot.cz jsme založily Daily-Kstewart-Ndobrev což byla velmi úspěšná fanpage o Nine, Kristen a TVD. Přes den tam bylo i 200 lidí... Ale i to skončilo. Pak přišly na řadu grafické a autorské blogy no a teď jsem tam, kde jsem a za nic bych už neměnila:)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. píšeš veľmi zaujímavo :) držím palce :)

  www.la-blanche.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.