Love Yourself: Stop Procrastinating

sobota 21. marca 2015

Ráno som sa konečne vyspala a v posteli som si poriadne poležala až do jedenástej, až doteraz som upratovala celú moju časť izby a finally urobila všetko, na čo cez týždeň nebol čas škola. Mám však ešte čo robiť a asi sa budem dnes už musieť začať učiť; včera sme s Romanou poriadne porozoberali Pretty Little Liars, hľadali spoilery, z ktorých nám potom išla vybuchnúť hlava a obe sa nevieme dočkať poslednej časti; prerábame našu hru na dramáku a i keď ma to trochu desí, začína sa mi to páčiť ešte viac.


Hneď na úvod, nehovorím, že som človek, ktorý robí veci okamžite v tú chvíľu, ako ho o ne požiadajú, že nič neodkladám a nepresúvam. To nie. Ale kedysi som na tom bola oveľa horšie. Teraz sa snažím a z vlastných skúseností a vlastného progresu viem povedať, že odkedy sa snažím veci neodkladať, je všetko akosi jednoduchšie.

Organize your time
Nechcem sa veľmi vracať k organizovaniu menších i väčších vecí, pretože tomu som už venovala celý jeden článok v tejto sérii - a nájdete ho TU -, no i tu viac než len odporúčam vedenie si diára. Vďaka tomu máte na očiach všetky svoje povinnosti a úlohy, ja si ich i vyškrtávam, aby som mala väčší prehľad o tom, čo som už urobila a čo ešte musím splniť. Ale verte mi, nie je nad ten pocit, keď skontrolujete svoj zoznam úloh, ktorý je celý vyškrtaný a hotový a vy môžete ísť spokojne spať.

Why are you putting things of anyway
Prvým krokom je odpoveď na túto otázku. Prečo vôbec veci prekladáme? A skúsme sa nad tým sami zamyslieť. Lebo sa nám nechce? Lebo teraz nemáme čas? Lebo je jednoduchšie si teraz hneď sadnúť a skontrolovať facebook než začať pracovať na prezentácii alebo projekte? Pretože áno, v tom momente sa nám to zdá byť ako tá lepšia možnosť. No každý z nás sa už ocitol v situácii, kedy nervózne behal z miestnosti do miestnosti a v duchu si nadával, prečo nezačal skôr.

Do it now
Môžu to byť nejaké referáty do školy alebo i uloženie vypraných vecí do skrine - na tom veľmi nezáleží. Odkladanie nemá veľký zmysel. A hneď prvým krokom je prekonanie našej lenivosti, prinútenie sa do toho, aby sme vstali a splnili si povinnosti. Lebo koniec koncov - nie je tak náročné umyť za sebou jeden tanier hneď po tom, čo ho použijeme, ako čakať, kým sa umývadlo preplní a vy pri ňom budete musieť stráviť polhodinu, ktorú si pri preplnenom rozvrhu nájde málokto, zatiaľ čo jedno opláchnutie zaberie sotva päť minút.


But you don't have to do everything right now
Znova, človek sa musí naučiť rozložiť si čas. Pretože keď sa pozriete na zadanie prezentácie, ktorá má obsahovať pätnásť slidov, je to dosť veľká práca. Ale keď začnete hneď tým, že Power Point aspoň otvoríte a urobíte prvú a poslednú stranu a aspoň úvodné informácie, hneď sa táto úloha o čosi zmenší. A keď budete mať opäť trochu času na ďalší deň, vynechajte tretie scrollovanie facebooku, otvorte súbor znova a urobte ďalšie dve slidy. Takto úlohu budete mať hotovú nielen oveľa skôr, ale nestrávite večer pred odovzdávaním úlohy pri počítači alebo notebooku v slzách a celí nervózni.

Let your life be easier
Snažíme sa zjednodušiť naše životy najviac ako to len ide. No táto zmena musí začať práve v nás. A tým, že prestaneme presúvať veci na poslednú chvíľu, spravíme k zjednodušeniu krok - niekto menší, niekto oveľa väčší. No zmenu si všimne každý z nás takmer okamžite - a to už či vo forme poriadku, všetkých zaškrtnutých políčkach v to-do liste alebo pokojným zaspávaním o desiatej bez toho, aby sme si museli v hlave premietať, čo všetko sme nestihli a počítaním, o koľko skôr budeme musieť v nasledujúci deň vstať.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

8 komentárov

 1. Článek vyloženě pro mě :D:) Hrozně ráda si ale různě zkrášluji pokoj, ale nejde to tak jak bych chtěla, protože ho nesdílím sama.. :/ Ale hrozně mě to baví :))

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Ja som príkladom naozaj lenivého človeka. Je jedno čo to je. Učenie, domáce práce, niekedy dokonca čítanie. Ale snažím sa. Naozaj hej. Väčšinou už nadobúdam pocit, že radšej si všetko spravím, upracem, aby som to mala čím skôr za sebou a mohla si niečo pozrieť, vypočuť, napísať. Ja tieto veci neviem robiť s pocitom, že niečo som nespravila, teda musí byť dovtedy všetko hotové. Tento článok si ozaj (ako sa teraz hovorí) vychytala :D
  Btw, ty máš knihu after? Ihneď ako som to videla som si naťukala do google kde sa to dá zohnať, pretože moja spolužiačka to má strašne rada a bol by to super darček pre ňu na narodeniny, ale potom som prišla na to, že je tam zmenené Harryho meno. Vlastne čo som si myslela, predsa nemôžu vydať knihu kde sa postava volá Harry Styles. Mohlo mi to síce dopnúť :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To se tak lehce řekne a špatně dělá :D!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja sa bohužiaľ nikdy nepoučím, pretože moja lenivosť niekedy dosiahne takého stupňa, že ani núdzové situácie ma neprínutia postaviť sa a som majster v odkladaní vecí. Ale musím povedať, že niekedy sa mi podarí urobiť nejaká vec hneď v ten moment kedy sa rozhodnem a vtedy som na seba nesmierne pyšná a šťastná, že to už mám za sebou, takže to určite má svoje čaro;D Inak máš nádherné hodinky a okuliare ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jako bych se v tom článku viděla, zrovna teď odkládám práci na statistiku a radši projíždím blogy :D
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Toto je u mňa problém, ja všetko odkladám aj keď prihára :D inak súhlasím s komentom že super fotky :) ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Super článok! :) V poslednej dobe som si zvykla na písanie To do list-u, avšak väčšinou sa mi stáva, že nie všetky veci stihnem (pretože sa na chvíľu zastavím na facebooku, blogoch či youtube a je z toho hodinka).
  31shadesofaubergine

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.