Love Yourself: Organize Your Life

streda 11. marca 2015

Zajtra idem po dvoch dňoch do školy. Na test z dejepisu a chémie, no jedna moja časť je i za to akosi rada, lebo ďalší deň plný stresu, nervozita a čakania by som už asi neprežila. No Jazykový kvetsúťaž z dramáku skúsim spísať v nejakom spoločnom denníku.
Namiesto učenia som tu, píšem a zverejňujem; pchám do seba kukuričné lupienky; pozerám Pretty Little Liars; ignorujem čas na hodinkách; neviem sa dočkať, kedy si zase ľahnem do postele; počítam dni do prázdnin a teším sa z toho, že vonku je už pekne a teplejšie.
A veľmi pekne ďakujem za ohlasy k prvému úvodnému článku tohto projektu. Verím, že vás zaujmú i tie ďalšie, no hlavne dúfam, že neostanete sklamaní. A ďakujem Romane, že si to prečítala, za dnešok a za to, že má so mnou stále nervy.


Organizovanie. Pre niekoho hotová pohroma, no pre ľudí, ktorí sú plánovaním priam posadnutí, je to neoddeliteľná súčasť života.
Kedysi som i ja patrila do prvej skupiny ľudí. Nenávidela som akékoľvek plánovanie dopredu, spisovanie zoznamov a to-do listov. No potom som na všetko dôležité zabúdala, mala som vo všetkom neporiadok a trochu ma to mrzelo.
Chce to najprv trochu presviedčania a i ja som sa musela dosť dlho tlačiť k tomu, aby som so sebou niečo urobila. Ale ide to.

Take small steps and buy a planner
Najjednoduchšie je začať diárom. Teraz ich kúpite úplne všade a pri mnohých vám z peňaženky veľa neubudne. Ja som dva roky po sebe používala školské diáre, ktoré kúpite v Ševte do 2€. No podľa mňa ich najhoršou stránkou práve ich vzhľad. Pretože možno si to len tak neuvedomujeme, design samotného diára plní dosť veľkú úlohu pri tom, či sa vôbec prinútime nájsť ho v taške.
Toho roku som doň investovala čosi viac - kúpila som ho v Panta Rhei, a hoci i po zľave ma vyšiel na 10€, zbožňujem ho. [diár]

Decorate
Ďalšia vec, ktorá mi pomáha, je zdobenie. Rada kreslím, no mojim plátnom sú práve okraje zošitov a diár. Páči sa mi, keď stránky nezívajú prázdnotou a celé to pôsobí oveľa veselšie.
Nemusíte mať skončenú základnú umeleckú školu alebo výstavy v galérii na to, aby ste i vy vzali farbičky, fixky alebo farebné perá a po okrajoch pokreslili rôzne hviezdičky či kvietočky. Nech je to čokoľvek, bude to vyzerať oveľa lepšie. A takýto kreslením môžete zabiť i nudné hodiny fyziky.


Have a place where you can organize important things
Už v mnohých článkoch ste mohli vidieť moju organizing area. Stále nie je dokončená a veci sa na nej menia každú chvíľu, ale i tak som sa vám ju rozhodla ukázať. [obrázok je hore]
V prvom rade je to kalendár, ktorý som robila vo Worde sama. A znova - pred začiatkom mesiaca si sadnem a spolu s farebnými perami si zaznačím všetky dôležité dátumy a udalosti.
Druhou najväčšou vecou je rozvrh, ktorý som si takisto robila sama, a keďže ešte stále neviem, aké predmety máme v ktorý deň, pozerám naň takmer stále. Mini nástenkugarland ste už mohli vidieť ako DIY. No a zvyšok tvoria rôzne obrázky, quotes, fotka s mojimi spolužiačkami, One Direction a moje milované biele ružičky, ktoré dávam úplne všade.

Make To-Do Lists
Rada ich robím i ručne, ale už dlhšiu dobu využívam aplikáciu ColorNote. Je zadarmo a okrem možnosti ukladania poznámok a zoznamov podľa farby ponúka i kalendár, ktorý však ja nevyužívam. Okrem toho je však perfektná a neviem si ju vynachváliť. Navyše je možné pridať widget rovno na homepage a vždy, keď odblokujete mobil, svieti na vás malé číselko označujúce počet úloh, ktoré ešte musíte splniť.


Find the joy in planning small things
Až v tomto je podľa mňa kľúč k úspechu. Ale ak raz začnete, uvidíte, že mať veci zorganizované je oveľa jednoduchšie - a keď neprestanete pri maličkostiach, stane sa to i vašou rutinou.
Organizovanie alebo i plánovanie sa dá perfektne využiť i pri každodenných obyčajných povinnostiach. Napríklad pri učení na písomku. Po prečítaní prvého učiva sa pôjdete osprchovať, po druhom zase čosi zjesť. A hlavne keď robenie nudných, nezáživných vecí prestriedate s tými zaujímavejšími a ktoré vás budú viac baviť. Je skutočne iné, keď sa pozriete len na jedno učivo pri predstave kúpeľa alebo večere, než keď pred sebou máte desať učív a dvesto poučiek.

Ale zase nič netreba preháňať. Žije sa oveľa jednoduchšie s diárom v ruke a naplánovanými vecami, ale niekedy je život oveľa vzrušujúcejší, keď vstúpite do vody, v ktorej ste predtým neboli. Treba pri tom nájsť balans, hranicu, ktorá vám vyhovuje a kedy nemusíte tlačiť na pílu, ale ani nezabúdate na dôležité veci.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

9 komentárov

 1. Ja som úplný maniak na plánovanie si budúcnosti, aj keď len tej blízkej. A aj napriek tomu, že si všetko pamätám. Nosím so sebou diár, kde to mám všetko zapísané a roztriedené zvýrazňovačmi na rôzne farby podľa toho, či ide o blog, školu, nejaké stretnutie alebo nejaké iné kategórie. Aj na blog mám Blogger Posts Planner. :) je jedno, o čo ide, vždy musím mať milóntabuliek a plánovačov. :DD

  Máš strašne peknú nástenku. resp. orgazing area, ja si na nástenku dávam len také blbosti. :))

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne.
  Úplne nádherný článok.
  Veľmi chválim.
  Ako vidíš vzchopím sa len na krátke vety.
  Ale to aj stačí.
  Úplne super-duper!!!

  Little Strong Skyscraper

  OdpovedaťOdstrániť
 3. To je nádherné! Ja som si tiež vždy chcela písať do diára a takto si všetko organizovať, ale po pár dňoch som sa naňho zabudla a bolo po všetkom:( Aj tak nemám teraz veľmi čo plánovať kedže som stále doma a nič nerobím :D Ale máš to naozaj úžasné, príď aj ku mne také urobiť a ja ti budem bozkať prsty na nohách haha! :D srandujem, ale naozaj, vyzerá to užasne :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mám nástenku a plánovač v mobile, pretože nikdy som sa nevedela donútiť k tomu písať si dátumy do nejakého zápisníka (asi som príliš lenivá), ale tieto typy sa mi veľmi páčia ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 5. tieto nápady sa mi veľmi páčia, je to úžasné, ako si to poňala a veľmi z toho cítim dobrú energiu a to, že si si v tom taká istá a to mi dáva takú istotu, že to dokážem aj ja, síce mám elektronickú appku, kde mám svoj rozvrh, úlohy a písomky, veľakrát to nevyužijem a ani neotvorím. diár akosi nepoužívam, nie preto, že by to bolo niečo zlé, ale nejak na nepotrebujem. tá nástenka vyzerá nádherne, kiežby som takú mala. keď som bola menšia, mala som jednu, ale úprimne, ani na to som veľmi neprispievala, teda ja som asi taký ten elektronický človek :DD ale to nemení nič na tom, že je to úžasný inšpiratívny článok:)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já si diář pořídila až letos. Na základce jsem to zvládala s mobilem ale letos, v prváku na střední mi ani dovednosti mého mobilu nestačily:D Většinou k jedné poznámce mám ještě odrážky, které s danou věcí souvisí + začala jsem si k věcem kreslit různé tématické věcičky takže třeba u data mích šestnáctých narozenin mám nakreslený bombónek a v tom 16 jakože ''sweet sixteen'' :D

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Veľmi prospešné rady. Ja si bez biára neviem predstaviť svoj život, pretože by som bez neho zabudla úplne na všetko :D Tiež sa do nich snažím investovať, pretože čím je krajší, tým ho viac používam a tým mi pomáha. Mám rada tie od Moleskine.

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Bude veľmi vadiť, ak sa nevyjadrím k článku, ale k fotkám? :D
  V prvom rade, máš úžasnú nástenku. Vážne. Dosť ma zarazilo aká je bombová kvalita toho kalendárneho listu a rozvrhu. Pretože, keď si ja niečo vytlačím, tak je to strašne rozmazané. Určite by som nevedela spraviť také presné čiary. Ja mám stolový kalendár, pretože mi nástenné vadia. Zarazilo ma koľko toho máš v marci.
  Rozvrh mi ukazovať to sa nesmie! :D Pretože ja maničím na rozvrhoch hodín, vymýšľam ich, rozoberám čo koľkokrát do týždňa a tak :D Dosť ma zarazilo, že máte až trikrát literatúru. Mať siedmu hodinu anglinu? To ešte vtedy rozmýšľate?
  Ten papier kde máš aj "Love like" sa mi strašne páči, že to písmo nie je rovnaké. Fakt je celá nástenka úžasná.
  Keby som si ju tak ja mohla spraviť, nemám ju kam dať, stôl mám taký iný s viacerými poličkami, takže tam miesto nie je. A rovno nad stolom mám poličky.
  Ten diár ma zaujal, čítala som všetko čo je v ňom napísané a to ja zvyčajne takéto fotky prechádzam.
  Tá fotka mobilu je úplne úžasná.

  Ja si domáce normálne zapisujem do zošita daného predmetu, rovnako aj keď je písomka. A keď si potrebujem niečo vytlačiť, tak v peračníku mám také lepiace lístočky, kde si to zapíšem. :)

  Teším sa na denník o tých súťažiach.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.