Girl Online

nedeľa 1. marca 2015

Nestíham. Ako inak. Učenie som si odkladala na poslednú chvíľu, stále som si hľadala výhovorku, prečo si nesadnúť ku učebniciam a aspoň neprepísať nejaké poznámky. A teraz to ľutujem, pretože - i keď teraz už mám väčšinu hotovú - som mohla mať viac-menej pokojnú nedeľu a nešla by mi teraz vybuchnúť hlava.
Nechce sa mi ísť do školy; som obsessed na Tumblri a z nejakej nevysvetliteľnej príčiny cítim potrebu kontrolovať ho každých desať minút; po Girl Online musím začať čítať Jozefa Maka na literatúru a neviem sa dokopať k tomu, aby som ho v mobile otvorila, lebo to bude iba ďalší blud; neviem nič z nemčiny a zajtra píšeme opravný test; vylučovacia sústava ma núti trieskať si hlavu o stôl a neviem sa dočkať momentu, kedy si biológiu vyhodím z rozvrhu. Fakt sa mi nechce ísť zajtra do školy. Ani trochu.

[Obrázky nie sú moje.]

Original Title: Girl Online | Slovak Title: - | Author: Zoe Sugg | Publisher: EN - Penguin Books, SK - | Genre: romantické/dráma/román pre mládež | Language: anglický | Format: hardcover | Pages: 352

Content:
Pod prezývkou Girl Online, Penny bloguje o jej tajných pocitoch o priateľstvách, o chlapcoch, jej šialenej rodine a záchvatoch paniky, ktoré jej začali ovládať život. Keď prejdú veci od zlého k horšiemu, jej rodičia ju berú do New Yorku, kde stretáva Noaha: nádherného Američana, ktorý hrá na gitaru. Odrazu sa Penny zamiluje - a zachytáva každý moment na jej blogu. |z prebalu knihy - voľne preložené

My Opinion
Som človek, ktorý si nikdy nečíta, o čom daná kniha je. Mám rada to napätie, zisťovanie, čo sa stane. Je jasné, že už dopredu viem, či je to fantasy alebo nejaká detektívka - to zistíte už len podľa toho, kde je kniha v kníhkupectve umiestnená. Ale až na tento drobný fakt rada spoznávam knihu až pri čítaní.
Tým pádom som nevedela, o čom Girl Online vlastne bude. No do môjho zoznamu kníh, ktoré si musím prečítať, sa zaradila hlavne preto, že ju napísala úžasná Zoe Sugg [blog | youtube channel] a odkedy prvýkrát v jednom zo svojich videí povedala, že nejakú knihu plánuje, nevedela som sa dočkať novembra kedy kniha oficiálne vyšla.
Aj tak mi to všetko príde neskutočne nereálne. Držať v ruke knihu, ktorá sa vyšplhala na dosť vysoké miesta v rebríčkoch, stal sa z nej bestseller; držať skutočnú knihu, ktorú napísalo dievča, čo malo sen. Zoe je pre mňa nekonečným zdrojom inšpirácie.

“For every sad thing you think of, you should think of three happy things to chase it away.”

Ale už ku knihe, keďže mnohých z vás zaujímalo, o čom vlastne je.
V podstate je to klasický young adult romance. Príbeh dvoch ľudí, ktorí sa náhodou stretli a postupom času sa do seba zamilovali. Na štýl tradičnej Greenovky. No predsa to má znova čosi do seba.
Postavy v príbehu sú veľmi rozmanité a človek sa s nimi veľmi rýchlo stotožní a vcíti sa do nich. Na jednej strane tu je nemotorná, no veľmi milá a talentovaná Penny, ktorá sa strápňuje na každom kroku; jej verného najlepšieho kamaráta Elliota; dokonalého Noaha, ktorý akoby vyskočil z rozprávky.
Príbeh je sám o sebe pomerne jednoduchý. Začína sa pomerne pokojne a dáva čitateľovi priestor dostať sa do deja - za čo som ja bola veľmi rada, pretože knihy doslova žeriem jednu za druhou a často sa už pri prvých stranách stratím -, no postupne to naberá obrátky. Človek sa najprv zamiluje do hlavnej postavy -Penny -, tak príde moment, kedy sa do nej vžije úplne a sám spomína na všetky trápne situácie, ktoré sa mu stali. Kdesi v tretine knihy vstupuje do deja očakávaná chlapčenská postava a i napriek pomerne detailnému popisu Noaha si ho asi každý predstavuje ako svojho dream boy-a, ktorým v prípade Penny i je. Po krásnom, romantickom a až rozprávkovom príbehu, pri ktorom sa človek jednoducho nevie prestať usmievať, nasleduje menší zlom, po ktorom príde hneď ďalší. No a poslednú tretinu knihy nejde čítať bez zadržaného dychu, keďže sa to celé akosi obracia, rúca, rieši sa menšia záhada. Napriek všetkému sa to končí nádherným happyendom.

“Every time you post something online you have a choice.
You can either make it something that adds to the happiness levels in the world - or you can make it something that takes away.”

Nie je to príbeh, ktorý by vás načisto prekvapil a ešte tri dni by ste kvôli tomu po nociach nespali a premýšľali o všetkom, čo sa stalo. Je to viac-menej oddychová kniha stvorená na večery, kedy človek príde vyčerpaný zo školy a jediné, čo chce, je šálka čaju alebo kakaa, hrubá deka a pokoj od všetkých a všetkého. Do deja sa dostanete veľmi rýchlo a ľahko a ani sa nenazdáte - a bude koniec. Hoci kniha ešte nie je preložená, je napísaná veľmi jednoducho a samo sa to číta. Určite ju len a len odporúčam.

Čítali ste už Girl Online? Ak nie - chystáte sa?
with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

6 komentárov

 1. Kniha vypadá fakt super :) Už jsem o ní četla na zahraničních blogách, kde o ní psali kladně, takže nejspíš v nejbližší době koupím :)

  http://thechicflair.blogspot.co.uk/

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Urcite se ji chystam precist, snad se k tomu dostanu co nejdrive :-) Jinak se skolou to mam to same. Zitra piseme z chemie, kterou vubec neumim a nemam nejmensi naladu se na to podivat. Uz jen kdyz si vzpomenu, ze muj budik zazvoni v 5:20, je mi na nic. Tak snad to tam zitra nejak pretrpime :-D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tiež sledujem Zoe na youtube a musím povedať, ešte pred mesiascom som mala prezreté všetky jej každodenné vlogy a nevadilo mi stráviť celý večer pozeraním ich, a je vážne užasná! Knihu by som si možno aj prečítala len mi príde ako typická teenagerska kniha pre mladých ktorá ti do života vlastne nič nedá. Možno sa mýlim, možno nakoniec po nej siahnem keď už nebudem mať čítať, lebo musím sa priznať napríklad The fault in our stars som čítala už asi tri krát a stále ju milujem, takže predsa len si ju možno prečítam! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Milujem ju. Je taká krásna, milá, inšpiratívna a usmievavá. Vôbec som netušila, že táto kniha je vlastne príbeh. Myslela som si, že sú tam nejaké tie veci o nej čo sa týka beauty atd. nejaké zážitky alebo fotky, ale to, že napísala vlastný príbeh je naozaj úžasné, naozaj si to chcem prečítať, lebo ma zaujíma, či je aj v tomto smere taká úžasná. Čo teda podľa tvojich slov je, teda sa už teším:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. článok som čítala už skôr, ale píšem až teraz, takže dúfam, že si prvý (a už aj druhý) deň v škole prežila v poriadku :) O tejto knihe som čítala a celkom ma zaujala, keďže je to o blogerke - a odkedy mám blog, na takéto knihy letím, hoci som ešte neprečítala ani jednu, ale plánujem...
  Aj samotný fakt, že ju písala blogerka :) ja a asi všetci máme sen napísať knihu, tak práve Zoe je dôkazom toho, že sa to dá! :)

  btw. práve dojedám ten "mikrovlnkový koláčik" z minulého článku a je to fakt jednoduché a rýchle. no a samozrejme chutné. :) ďakujem za recept, doteraz som mikrovlnkám v tomto ohľade veľmi neverila... :D

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ak je to teda niečo ako greenovka, tak by som to mohla prelúskať aj v angličtine, keďže to je jednoduché čítanie a rýchlo sa to číta. A inak super článok, ja píšem podľa mna dosť kostrbato úplne o všetkom, takže takéto články mám rada a sú mi inšpiráciou :).
  ľúbezná

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.