DIY Hanger

pondelok 9. marca 2015

Zajtra Jazykový kvet, pozajtra súťaž z dramáku a ja sa tvárim, že som úplne v pohode, že sa mi nechce schúliť do klbka a plakať, snažím sa na to nemyslieť a verím, že sa psychicky nezrútim ako posledne, lebo na olympiáde zo slovenčiny bola aspoň Romana, ktorá ma nútila nezačať plakať, ale zajtra Martu asi neobjímem, a bude to celé o to horšie, že je to báseň v nemčine. Bojím sa.


Ako môžete vidieť na fotke, stôl mám rovno pod oknom, čo je na jednu stranu super, no donedávna som sa ustavične musela pozerať na ten otrasný priestor medzi parapetnou doskou a radiátorom. Nič sa tam nedalo dať, keďže pod parapetu poriadne nevidno, ale i tak to bol dosť nevyužitý priestor, ktorý vyzerať strašne. Nevedela som, čo s tým, popri učení som sa na to nevedela prestať pozerať a namiesto učenia sa látok z biológie som premýšľala, čo s tým. A tak vzniklo toto.

You will need:
špagát
obojstrannú lepiacu pásku
štipce
kvety alebo čokoľvek iné na prekrytie pásky
nožnice, pravítko, ceruzku

 1. Odmeriame miesto, na ktoré chceme hanger urobiť u mňa 210cm. Len naslepo napríklad na stôl položíme špagát tak, ako by sme chceli, aby vyzeral i po zavesení. Odmeriame vzdialenosť medzi oboma koncami 21cm a predelíme obe vzdialenosti. Pravdepodobnosť, že hneď na prvýkrát vám vyjde celé číslo, je veľmi malá, preto tu treba trochu viac počítania a skracovania či predlžovania i o milimetre.
 2. Pravítkom a ceruzkou zaznačíme vzdialenosť medzi koncami špagáta tých 21cm na miesto, kde chceme hanger zavesiť.
 3. Odmeriame dĺžku špagátu, ktorú chceme použiť na vytvorenie U 27cm. Ceruzou alebo fixkou túto vzdialenosť zaznačíme a nameriame ďalšie vzdialenosti - toľko, koľko U-čiek chceme vytvoriť.
 4. Obojstrannou lepiacou páskou prichytíme špagát - na miestach, kde sme urobili značky - na značky na mieste, kde chceme hanger zavesiť parapetná doska. Tým vytvoríme U-čka.
 5. Kvety - alebo čosi iné podľa vášho výberu - prilepíme na obojstrannú lepiacu pásku a pár sekúnd ich pridržíme na meste, aby lepidlo trochu zaschlo.

Čo sa mi na tom najviac páči je to, že veľmi rýchlo a jednoducho sa to dá meniť - či už tam visia fotky, pohľadnice, polaroidy alebo i veci, na ktoré nesmiem zabudnúť - vždy to vyzerá dobre. A už sa nemusím pozerať na ten blank space.

Inak, keď som fotila celý postup robenia, až keď to bolo všetko hotové som si všimla, že vo fotoaparáte nebola pamäťová karta - čo ma veľmi mrzí. Ale ak máte nejaké otázky, pokojne sa pýtajte.

with all love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

12 komentárov

 1. Niečo podobné mám spravené nad posteľou. Ale bez kvetov, hm. Parádna inšpirácia! :)
  Peťuš

  Little Strong Skyscraper

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak držím palce :) A něco podobného mám v pokoji také, ale líbí se mi, jak to máš decentní :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Vypada to skvele :-) A zitra ti budu drzet pesti, urcite to dobre dopadne :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Vyzerá to úplne dokonale fakt! Neuveríš mi, ale práve som sa pozrela vedľa seba kde mám okno a prázdne miesto medzi parapetnou doskou a radiátorom. Takže ďakujem za skvelý nápad znovu:))

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Stôl mám v izbe tiež presne takto pod oknom, páči sa mi, že vidím na celé okolie, keď niečo píšem, no ten priestor som si nechcela všímať - bol fakt hrozný. Dobre si to nazvala, že blank space :DD možno to skúsim, mám doma kopu vyvolaných fotiek a doteraz som poriadne nevedela, čo s nimi - a keďže nemám vlastnú izbu, nemôžem si ich všetky vylepiť na stenu. Tak to možno skúsim. Koniec koncov, som teraz chorá, takže aj tak nemám čo robiť. :))

  DominicaLand

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Něco podobného jsem si nedávno vyrobila na skříň, ale květy jsem přilepila na kolíčky, které drží fotky :).

  OdpovedaťOdstrániť
 7. jéj to je milé :) to mi pripomenulo, že si musím konečne dať vyvolať nejaké foto :D

  www.la-blanche.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Veľmi kreatívne, keby som nemala rovno pri parapete rám postele, vyskúšala by som :)

  Sophisticated diary

  OdpovedaťOdstrániť
 9. milujem takéto návody :) pozri aj na moj blog je tam toho plno

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Tak tohle je paráda:) Hned jak zas půjdu do města, tak se mrknu po nějakých mini pidi kolíčkách a taky to zkusím:)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.