My Favourite TV Series

pondelok 26. januára 2015

Ugh, sama neviem, ako som prežila pondelok. Mám pocit, že sa celý ťahal, ale keď sa dívam na hodinky, ktoré ukazujú až príliš vysoké číslo, zbehlo to. Vlastne ako všetko. Ale i tak už potrebujem ďalšie voľno a na nadchádzajúci víkend sa celkom teším. I keď sa výlet to Bratislavy s KornyRomankou presúva až na jarné prázdniny, chystáme sa do Košíc - a celkovo mi jeden deň k dobru iba pomôže... The Lord Of The Rings som na chvíľu odložila, pretože mi spolužiačka doniesla Eleanor & Park a hneď som sa do toho pustila; dovolila som sama sebe vojsť do Panta Rhei a odišla som s diáromThe Perks Of Being A Wallflower; zbožňujem FOUR; lejem do seba čaj a vodu, pretože som zistila, že málo pijem; nespím. Ale i po menšom psychickom zrútení v nedeľu večer mi je fajn. Zatiaľ.


Určite nepozerám toľko seriálov, ako niekto iný. Avšak ledva nejako stíham tieto štyri - a už i to mi dáva zabrať. Chcela by som si ich pozrieť i viac a sledovanie niektorých iba neustále odkladám a presúvam na najbližšie prázdniny, no kvôli môjmu príliš plnému rozvrhu - škola, dramák, brigáda - si neviem nájsť čas. To tie nižšie spomenuté sa snažím zapájať do týždenného plánu a zatiaľ to celkom funguje.

  
ABC Family | 2010 - present | 5 seasons | 45 minutes
Životy Arie (Lucy Hale), Emily (Shay Mitchell), Hanny (Ashley Benson) a Spencer (Troian Bellisario) z filadelfského predmestia Rosewood sa raz a navždy zmenili v onen osudný večer, keď počas pyžamovej párty ich dovtedajšia vodkyňa Alison (Sasha Pieterse) bez stopy zmizla. Niet pochýb, že navždy odišla.... No ich najhoršie tajomstvá znova ožívajú!

Známe PLL som začala sledovať pomerne dávno, myslím, že ešte niekedy na začiatku roku 2013. Už po prvých dieloch som tomu plne prepadla a nebol deň, kedy som doslova nezhltla minimálne dve časti. Hneď po škole som utekala domov, len aby som si mohla sadnúť k notebooku a pustiť sa do sledovania, učenie som stále odsúvala. Bola som tým priam posadnutá - riešenie kto je -A bolo jediné, čo som mala v hlave dosť dlhú dobu. No keď som došla až k (vtedy) aktuálnym častiam, trochu sa to naviazanie uvoľnilo, keďže odvtedy musím na pokračovania čakať celý týždeň, niekedy kvôli prestávkam i dlhé mesiace. Ale stále ma to neprestalo baviť - dokonca odkedy to začala pozerať RomanaKorny, spoločne sa tešíme na nové časti a vymieňame si dojmy.

  
ABC Family | 2012 - present | 4 seasons | 22 minutes

Jeden nález pred vstupnými dverami mladému Benovi (Jean-Luc Bilodeau) zmení život. Jeho bývalá priateľka tam totiž nechá ich malú dcérku, o ktorú sa Ben rozhodne postarať so svojimi priateľmi (Tahj Mowry, Derek Theler, Chelsea Kane) a matkou (Melissa Peterman).

Na Baby Daddy som narazila celkom náhodou, no keďže som počas prázdnin mávala viac-menej voľné večery, dala som tomu šancu. Jean-LucChelsea sú úžasní herci, ktorých som zbožňovala i predtým, ale po tom, ako som ich spoločne videla v tomto vtipnom a originálnom seriáli, moja láska k nim ešte o čosi vzrástla. Keďže sú časti pomerne krátke (niekedy mám pocit, že som to iba začala pozerať a už idú záverečné titulky) a jednotlivé série tiež neobsahujú tak veľa dielov, určite tento seriál odporúčam všetkým, ktorí sa chcú večer odreagovať a chvíľu myslieť na niečo iné.

  
C4 | 2007 - 2013 | 7 seasons | 45 minutes
Tínedžerská dráma, v ktorej nechýba humor. Seriál sleduje skupinu tínedžerov, vyrastajúcich v anglickom Bristole. Tony Stone (Nicholas Hoult) je populárny ale manipulatívny chlapec, ktorý ochraňuje svoju sestru Effy (Kaya Scodelario). Jeho najlepší kamarát Sid (Mike Bailey) nemá odvahu sa Tonymu postaviť a povedať mu, že miluje Tonyho priateľku Michelle (April Pearson). Príbeh o mladistvých, ľudských vzťahoch, drogových problémoch... (popis prvej generácie)

Skins som vedela ešte pred tým, než som vedela, že je to Skins. Teda... Na dashboard-e na Tumblr-i sa mi neustále objavujú rôzne animácie z tohto seriálu. Jedna ma zaujala natoľko, že som sa preklikala až k originálnemu zdroju a hneď si niekde v pamäti uložila názov. No a jeden večer teda noc som si to len zo zvedavosti zadala do vyhľadávača na YouTube a hneď medzi prvými výsledkami mi vyhodilo i samotné epizódy z generácie 1 [tu] (séria 1 a 2). Neváhala som, pustila si úplne prvý diel, zamilovala sa a pozrela si všetky časti zdieľané na tomto YouTube kanále. Avšak pri prvej generácii som i ostala, keďže na jej konci som si poriadne poplakala a ešte som sa cez ten koniec poriadne nepreniesla.

  
MTV | 2014 - present | 2 seasons | 22 minutes
Romantická komédia o dvoch najlepších kamarátkach, ktoré sa majú rady. Po neúspešných pokusoch získať popularitu začnú byť Karma (Katie Stevens) a Amy (Rita Volk) istým nedopatrením považované za lesbičky. Okamžite sa stanú stredom pozornosti, a tak sa rozhodnú to nikomu nevyhovoriť.

Ukážky na Faking It som videla na MTV a hneď ma to celkom zaujalo. Nezačala som to vyhľadávať hneď - do Google som tie dve slová vyťukala až keď som sa viac-menej nudila a náhodou som si na to spomenula. Keďže jednotlivé časti majú tiež len približne dvadsať minút, ak to človeka chytí, jednu sériu zhltne na posedenie - ja som ju mala za sebou za asi tri dni. Tá druhá je už o čosi dlhšia a mám pocit, že ešte neskončila, avšak sekla sa niekedy v novembri - bohužiaľ neviem, čo sa stalo a prečo už seriál nevysielajú, no trochu ma to mrzí. Určite stojí za zhliadnutie.

Aké seriály sledujete vy?
with all love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

7 komentárov

 1. Ja som PLL pozerala tiež, bol to pre mňa naozaj obľúbený seriál, ale keď začali robiť tie viac mesačné prestávky, prestalo ma to baviť, keďže som už nebola v obraze. Moja sestra to ale pozerá, a tak si niekedy pozriem najnovšiu časť s ňou, ona mi vysvetlí, že čo a ako a potom tomu ako tak chápem. Rozhodne je to ale super seriál!
  Faking it tiež pozerám a tiež nechápem prečo s tým sekli, kedže je to super oddychový seriál a uhm no Gregg je podľa mňa strašne sladký :3
  Ja sledujem aktuálne Doctor Who, čo je podľa mňa fakt geniálny seriál! Okrem toho občas sledujem The Carrie Diaries, čo už vlastne skončilo, ale rada si pozerám niektoré časti a tak isto aj Teen Wolf, ktorý teraz ešte natáča novú sériu /i hope so/. American Horror Story - 4. sériu som začala pozerať, skončila som pri 6 časti, pretože mi táto séria osobne nesadla, stále ostávam pri prvej a druhej, ktoré neprekoná už podľa mňa žiadna. Cez prázdniny som inak ešte dopozerala Gossip Girl, čo je podľa mňa najlepší seriál ever, ktorý si určite pozriem ešte veľakrát. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tie prestávky v PLL štvú i mňa, ale potom to čakanie predsa len stojí zato :D Z The Carrie Diaries som videla... asi štyri časti? A to bolo už dosť dávno, no i k tomuto seriálu by som sa niekedy chcela vrátiť a dopozerať ho :D
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 2. Ani jeden z týchto seriálov som nevidela a aj tie, čo som pozerala som prestala, pretože nejak na to nemám čas, som verná jednoducho filmom;D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tak se těšim na pohlednici! ;-D A PLL miluju!!! <3 Je to jeden z mála seriálů, který jsem sledovala :) Taky jsem chtěla začít sledovat i jiný seriály a Skins vypadá dobře!:)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Já jsem právě dosledovala Zoufalé manželky :) A předtím jsem zase koukala na Ztraceni
  PLL bych taky chtěla začít sledovat
  Blog by Veru

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Z týchto všetkých nepozerám ani jeden. V podstate v tomto čase nepozerám žiaden zahraničný a stále čakám, kedy DOMA začne vysielať druhú sériu Krásky a zviera.
  Pozerám len slovenské a to: Búrlivé víno, Tajné životy a aj Divoké kone, ale o tom nesmie vedieť nikto. :D A aj z časti Chlapi neplačú, ale pomaly s tým skončím, pretože ma nebaví. Teraz skončilo napínavo, tak si ešte v pondelok pozriem, ale ak v pondelok to neskončí napínavo, dovi , dopo! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Na PLL jsem se už kdysik dívala ale přestalo mě to bavit... Nedávno jsem si na tento seriál vzpoměla a začala jsem u páté série. K mému překvapení mě to začalo bavit:) Faking It je skvělý seriál ale jak píšeš, nějak se asi netočí nové díly nebo co... A na Skins se chci už strašně dlouho podívat ale jaksi mi chybí odhodlání. Ale nepochybuji o tom, že se alespoň na jednu epizodu podívám:)

  DaydreamerNatty

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.