DIY Room Decorations

utorok 6. januára 2015

To nekonečné prehrabovanie sa YouTube-om a sledovanie YouTubers na mne čosi zanechalo, najmä všetky DIY videá, ktoré ma i o druhej ráno vyhadzujú z postele, len aby som vzala nožnice a lepidlo a všetko to spravila i sama. Mojim najväčším problémom je však nedostatok času ako inak. No i tak sa počas voľnejších víkendov, kedy sa nemusím učiť, snažím dať dokopy niečo rýchle a jednoduché, čo trocha moje miesto v izbe keďže sa o ňu musím deliť so sestrami spríjemní a zútulní.


Tento nápad vznikol viac-menej v obchode.Vedela som, že chcem nejako odčleniť priestor na doske postele, kde visí môj rozvrh, či kalendár s časťou, kde sú už schodíky a snažila sa niečo vymyslieť, avšak nevedela som čo. No keď sme sa so spolužiačkou túlali po našom nákupnom centre, zatiahla som i do obchodíku s kreatívnymi potrebami. Tam mi padol pohľad na umelé ružičky, do ktorých som sa okamžite zamilovala. Nemala som to srdce odísť s prázdnymi rukami a úpenlivo som sa snažila prísť na niečo, kam by som ich mohla dať. A nebolo treba dlho si lámať hlavu.
Všetko, čo na to túto kvetinovú reťaz potrebujete, sú len niť s ihlou a kvietky. Kúpila som ich v KreArte, jeden za 0,15€, zvyšok som mala doma. Postup je jednoduchý - jediné, čo robíte, je navliekanie ružičiek na niť pomocou nejakej väčšej ihly.
Páči sa mi, ako to vyzerá - ako to ukončuje moju organizing area, dotvára celistvý vzhľad na to voľné miesto príde ešte fotka a pôsobí to jednoducho a dievčensky.


Sovami som v poslednej dobe úplne posadnutá. Páčia sa mi síce už veľmi dlho - sú krásne a roztomilé - no čím ďalej, tým viac táto moja obsession narastá.
Táto room decor nie je z mojej hlavy - video, z ktorého som čerpala inšpiráciu, natočila Aubrey alebo DazzleDIY, pozrieť si ho môžete tu. Nepamätám sa, kedy som ho videla prvý krát, ale tiež to bolo niekedy v noci. Odvtedy som ho videla aspoň dvadsaťkrát, až kým som samú seba presvedčila o tom, že také cute sovičky jednoducho musím mať. A milujem ich.
Rolky od toaletného papiera sú základom - tie určite doma nájdete. Hoci Aubrey používa farby rôzne, ja som zvolila len zlatú. Keďže obyčajnú čiernu fixu by vidieť nebolo, siahla som po bielom pere, ktoré bolo o čosi drahšie, no až doma som si uvedomila, že použiť sa dá aj bielidlo. Tak či tak, kreslenie je už o čosi ťažšie - musíte sa plne sústrediť; avšak nie je to nič nemožné. A stojí to za to.


Papierové žeriavy sú krásne. Odjakživa som sa nad nimi rozplývala a obdivovala som ľudí, ktorí ich vedeli skladať. Jedno leto ma ich naučil robiť i môj bratranec - ktorý má, mimochodom, osem rokov a stále ich vie robiť lepšie ako ja - a odvtedy si ich skladám i počas nudných hodín fyziky v škole.
Toto dielo tiež nie je úplne z mojej hlavy. Rada znova a znova prechádzam IKEA katalógy a konkrétne tento obrázok sa mi hneď zapáčil. Pred očami som hneď videla moju posteľ, poličky nad ňou a žeriavy, ktoré z nej visia a vyzerajú, akoby leteli. A nevedela som sa dočkať, kedy ich spravím.
Môžete na ne použiť i klasický kancelársky papier, ale mne osobne sa viac páčil hand-made vzhľad, ktorý je rovnaký ako na predlohe. Návodov ako postaviť papierového žeriava je na internete asi milión (napríklad tento alebo tento). No a jediné, čo potrebujete, je už len ihla a niť, pomocou ktorých hotových žeriavov zavesíte a šikovné ruky.


Live, laugh, love alebo v pôvodnom znení live, love, laugh.
Tieto tri inšpiratívne slová stoja za blogom úžasnej Monky [x] a tiež som si prvom pohľade na ne vedela, že ich potrebujem vidieť dennodenne nielen na jej skvelom blogu. Tu sa znova vraciame k mojej organizing area a konkrétne k priestoru úplne dole, kam som veľmi dlho nemala čo dať, keďže je to pomerne úzke miesto, ale trhalo mi srdce, keď to bolo úplne prázdne a bilo to vzhľad celistvosti. Som si istá, že som niekde už čosi takéto videla, avšak neviem si spomenúť na konkrétne video či stránku.
Keďže všetko v izbe ladím do bielej zlatej, ani tu nemohli chýbať. Tieto papiere sme už doma mali, ale zdá sa mi, že sú z Lidl-u, a hoci netuším, či ich ešte majú - sú úžasné. Ja ako obrovský perfekcionista - čo sa takýchto vecí týka - som si presne rozpočítavala výšku či šírku každého trojuholníka, by to vyzeralo čo najpresnejšie, to isté platilo i pri písaní jednotlivých písmen. Problém trochu vznikol pri samotnom vešaní, avšak dočasne som to vyriešila obojstrannou lepiacu páskou.

with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

11 komentárov

 1. Bože ja ťa tak obdivujem, že si všetko toto zvládla tak krásne a dokonale !
  To naozaj máte taký "kreatívny" obchod? Tam by som míňala každý mesiac svoje vreckové. Ja som inak dosť "úchylná" na kvety. Všade by som chcela mať kvety a na všetkom by som chcela mať kvetinovú potlač. :D
  Tie sovičky sú strašne roztomilé! Premýšľam, že si také tiež spravím. Inak, je to dosť odveci, ale mám presne tú istú knihu 1D :3
  Na toto ale neviem či mám, pretože mne sa niekedy zdá, že nedokážem nakresliť ani kruh, lebo som tak veľmi neschopná. Vyzerá to ale prekrásne to určite a obdivujem teba aj bratranca, že niečo takéto dokážete spraviť :D
  Posledná vec mi úplne vyčarila úsmev na tvári, pretože tieto tri slová pre mňa znamenajú veľa, pretože ma dosť inšpirujú. Ale nikdy by ma nenapadlo, že si z toho spravím dekoráciu a ty si to zvládla dokonale, pretože to vyzerá, ako keby si to celé kúpila hotové niekde v obchode !
  Rozhodne si veľmi kreatívna a šikovná a kľudne môžeš spraviť viac takýchto článkov, pretože ma veľmi bavia a tiež inšpirujú, keďže aj ja si strašne rada sama vyrábam dekorácie /aj keď mi to možno nejde tak dobre ako tebe/. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aw, honey, ďakujem :D
   My máme v Prešove také obchody (minimálne) dva (o dvoch viem), ale už som sama sebe zakázala tam chodiť, lebo jednoducho nedokážem odísť bez toho, aby som si niečo nekúpila. Vtedy sme tam boli s dvoma spolužiačkami, pretože jedna hľadala pre inú kamarátku farby a štetce, no nevedela som sa udržať a keď som ešte videla tie krásne kvietky, hneď som ich brala :D
   Ďakujem za všetko xx
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 2. Všetky tieto idei sú krásne, najviac sa mi páčia posledné dve :D úplne najviac posledná, lebo je to jednoduché ale zároveň to vyzerá úplne super :D
  Určite vyskúšam niečo z týchto nápadov :D Ja sa chcem do DIY pustiť už dlho ale ako hovoríš, nikdy na to nie je čas alebo chuť alebo ak je aj chuť tak nemám všetky potrebné pomocky na tvorenie :D

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ja som veľmi netrpezlivá, takže veľakrát ak sa mi aj nejaká maličkosť pri mojich DIY nepáči, skončí to v koši :D Obdivujem ťa, že ty si toľko pekných vecí vytvorila:) Veľmi sa mi páčia tie "cute owls", vyzerajú ako nejaká dekorácia z obchodu a nie DIY :) Tie určite vyskúšam a dúfam, že sa mi podaria aspoň z polovice tak dobre ako tebe:) Musím povedať, že na týchto DIY sa mi páči to, že si vybrala také, na ktoré netreba nič extra kupovať a zháňať a vlastne sú to veci, ktoré máme väčšinou doma:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Rada sledujem DIY videá na YouTube, no i keď väčšina vyzerá úžasne, i mňa odrádza, že na nich treba kupovať veľa vecí. Nechce sa mi na dekorácie míňať veľa peňazí, nie to ešte na materiál, keď v dnešnej dobe sa i hotové veci dajú zohnať pomerne ľahko a lacno. Ale rada sama tvorím z vecí, ktoré máme doma :
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 4. Tie sovičky a lietajúce bohviečo sú vážne nádherné ♥ Ja by som čosi také nezvládla, lebo som netrpezlivá a ľahko vybuchnem, takže by som sa pri prvej možnej situácii naštvala a všetko rozbila. Jediná vec, na ktorú mám trpezlivosť je moja nástenka, ktorá momentálne prestavuje dokonalosť minimalizmu, som na ňu pyšná a stále sa vylepšuje;D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jee, úžasné nápady na DIY. Ja som kvôli nedostatku času na DIY skoro úplne zanevrela, aj keď ho mám veľmi rada.
  Sovičky sú veľmi krásne. Mňa sovičková mánia už prešla, aj keď vlastne ani nikdy poriadne nezačala. Triangular garland sa mi páči úplne najviac. Už rozmýšľam, aký nápis si urobím ;)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krásný nápady a vypadá to hezky :) mas hrozné hezky blog!!!
  www.sarkazelena.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tie tvoje názvy a časti príspevkov angličtine ma úplne zabíjajú, pretože z nich nerozumiem ani slovo :( (česť výnimkám) (ale pokračuj, strašne sa mi páči ten štýl).
  Ja som na takéto veci viac než lenivá a ja som taká nemotorná, žeby som to nevedela spraviť. Navyše by mi to mama ani nedovolila a žiadnu takú nástenku ako máš ty ani nemám.
  Nemám nejakú úchylku na kvety, takže na mojej nástenke by určite prvá dekorácia nebola.
  No veľmi veľmi sa mi páči tvoja nástenka. <3
  A ani sovy veľmi neobľubujem a vždy sa divím čo všetci na nich vidia. -_- A pripadám si pre to divná.
  Vieš čo ma pri tých žeriavoch napadlo? Že keď budem mať deti a budú v postieľke tak namiesto tej spievajúcej veci im nad hlavy zavesím toto, hoci to ešte neviem robiť :D Veľmi sa mi to páči :3
  Moja znalosť angličtiny je taká úbohá, že až pokiaľ som nenatrafila na blog Monky som si nebola ochotná ich preložiť a teraz nielen že to viem, ale mám pocit, že tie tri slová by mali byť základom každého zdravého zmýšľania a zdravého mozgu. A vyzerá to naozaj krásne a asi toto ma zo všetkého uchvátilo najviac.
  Teraz, keď na tú tvoju nástenku pozerám, tak cítim aj cez obrazovku aký veľký si fanúšik One Direction. A radšej nechcem nástenku, pretože viem ako by to dopadlo, nebolo by tam nič iné, len Búrlivé víno ♥ <3 :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Jednoduché a krásne :) A samozrejme poteší a zútulní izbu :) Super nápady :) Lovely Beauty Book

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.