A Day In My Life

sobota 24. januára 2015

V prvom rade, už mi je trochu lepšie, už sa necítim tak strašne; ďakujem za všetky vaše komentáre, pri ktorých som sa poriadne zamyslela a uvedomila si, že určite to nebude také zlé, keď v niektorých situáciách uprednostním seba alebo keď niečo o krátku dobu presuniem. A okrem toho... Počúvam rainymood.com, čo ma upokojuje; odušu čítam The Lord Of The Rings; upratujem všade a všetko; teším sa do Bratislavy, ale trochu ma desí predstava, že presne o týždeň už budeme niekde na izbe; postupne prepadávam goodreads.com a divím sa, že som plne nezačala využívať túto stránku skôr; som spokojná so svojim vysvedčením a potichu verím, že tri dvojky skutočne nie sú také hrozné; premýšľam o tom, či je žurnalistika pre mňa tá pravá a či som predsa len nemala ísť na testy profesijnej orientácie. Ale inak mi je fajn.


Už asi začínam byť trochu trápna s ťahaním typických YouTube videí sem na blog, no už i pri robení challenge na mojom starom blogu to bol článok, na ktorý som sa celkom tešila.
Rozhodla som sa načrtnúť môj bežný PIATOK, ktorý síce je už posledný pracovný deň v týždni, no deje sa toho celkom dosť.

06.00AM │ Zvoní mi prvý budík, ktorý takmer okamžite vypnem. Prebudí ma, no i tak si hlavu zaborím naspäť do vankúša a dúfam, že znova zaspím.
06.10AM │ Toto otravné zvonenie však už nemôžem ignorovať, a i keď ďalej ležím v posteli a snažím sa spamätať z toho, že je už ráno, nútim svoje oči ostať otvorené.
06.20AM │ Bezpodmienečne sa nútim vyjsť z postele a dotrepať sa do kúpeľne, kde ma trochu prebudí studená voda.
06.40AM │ S hrôzou v očiach sa vraciam späť do izby a okamžite sa začnem hrabať v skrini s otázkou, čo si oblečiem.
06.45AM │ Úplne zúfalá bežím do kuchyne, aby som si pripravila raňajky/desiatu do školy.
06.50AM │ Vraciam sa do izby, kde na seba už pod nátlakom niečo hodím a idem do kúpeľne, kde sa so seba snažím spraviť človeka.
07.00AM │ Rýchlosťou svetla hádžem potrebné veci do kabelky, keďže - ako každé ráno - nestíham.
07.05AM │ Obúvam sa a so zošitmi v ruke bežím dole po schodoch.
07.07AM │ Dobieham k školskému autobusu, ktorý už stojí pristavený na zastávke, vrútim sa dovnútra a prisadám si ku Korny do našej zvyčajnej štvorky.
07.10AM │ Autobus sa pohýna, my dve vyťahujeme zošity a snažíme sa využiť cestu na to, aby sme sa rýchlo ešte niečo naučili. Občas si k nám prisadne Jakub alebo sa púšťame do reči s Tomášom, ale to len vtedy, keď autobusom idú i oni.
07.35AM │ S utrpením v očiach všetci kráčame ku škole.
07.40AM │ Vchádzame do našej triedy a ja okamžite vyberám raňajky/desiatu, aby som do seba dostala aspoň nejakú energiu, zatiaľ čo sa v mojich rukách znova ocitá učebnica nemčiny.
07.45AM │ Prichádza Romana Deny, vďaka čomu sú moje šance ešte niečo natrepať do hlavy takmer nulové, lebo sa všetky spolu začneme rozprávať.

  

08.00AM │ Spolu so zvonením vchádza do triedy naša usmievavá triedna, ktorá nás už po prvých sekundách hodiny začne bombardovať príkladmi a rovnicami.
08.45AM │ Všetci zničení s výdychom odkladáme zošity do lavíc alebo tašiek, no kým sa stihneme rozhýbať, preletí desať minút a začína sa angličtina a poschodie nižšie.
09.40AM │ Trochu prebudení a s o čosi lepšou náladou sa vraciame do triedy na občiansku náuku.
10.35AM │ Ruštinári odchádzajú z triedy, zatiaľ čo skupinka s nemčinou vyberá svoje učebnice a na pokraji zúfalstva sa rýchlo snaží namemorovať slovíčka z lekcie, domácu úlohu a dialógy.
10.55AM │ Veľká prestávka sa končí, my pomaly kráčame k učebni a dúfame, že Marta bude chýbať. Čo sa, samozrejme, nestane a spolu s nič-dobré-neveštiacim úsmevom kráča oproti nám.
11.40AM │ Zničení, úplne vyžmýkaní, ale s úsmevom na tvári sa šplháme úplne hore do učebne geografie, kde sa nám o päť minút začína hodina literatúry.
12.35PM │ Vyčerpaní po celom dni kráčame do triedy hneď oproti, kde máme dejepis.
01.25PM │ Najočakávanejšie zvonenie celého dňa i týždňa. No pokiaľ sa zbalíme a zbehneme dole schodmi, pred jedálňou sa utvorí obrovský rad, takže zamierime rovno do šatní, kde si zložíme veci.
01.45PM │ Vstupujeme už do takmer prázdnej jedálne a spolu s teplým obedom zamierime k jednému zo stolov, kde sa pustíme do konverzácie a popri tom jeme.
02.10PM │ Chvíľu nám trvá, kým sa všetci vytrepeme von zo školy, no niekedy spolu s Korny, Romanou a niekedy i ostatnými zamierime do mesta, aby sme patrične oslávili prežitie ďalšieho týždňa.

  

03.00PM │ Naša skupinka sa rozpúšťa a my s Tuhri mierime na autobus domov.
03.20PM │ Vchádzam do Maxu a následne i do práce, kde ma s kopou papierov čaká môj dad.
04.30PM │ Už načisto zničená a unavená mierim domov.
05.00PM │ Na pohovke v obývačke sa snažím trochu pozbierať, zatiaľ čo počúvam konverzáciu mojich sestier s mojou mum o tom, či ideme k babke alebo nie.
06.00PM │ Nakoniec vyhrala prvá možnosť a ja prehadzujem všetky potrebné veci do väčšej tašky spolu s pyžamom, čímsi na prezlečenie a učebnicami.
07.00PM │ Prichádzame k babke, ktorá nás víta spolu s mojim malým bratrancom ktorého stráži, kým je moja teta v práci na rukách.
07.30PM │ Večeriame, hráme sa s drobcom a premýšľame, aký film si večer pozrieme. Za ten čas prichádza k babke moja teta.
08.30PM │ S čajom a nejakou slanou alebo sladkou pochúťkou sedíme pred televízorom a ja sa snažím zachytiť čo najväčšiu časť filmu, zatiaľ čo na mobile kontrolujem Twitter a svoj blog spolu s vašimi
10.00PM │ Už s polozatvorenými očami sa odpracem do detskej, kde rozťahujem najviac pohodlnú pohovku na svete.
10.45PM │ Po prečítaní minimálne jednej kapitoly z knihy a prezretí niekoľkých videí na YouTube zhasínam svetlo a do pár minút už spokojne spím.

Ako vyzerá váš deň?
with all love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

9 komentárov

 1. Je zvláštne tu zrazu nachádzať aj tri príspevky za týždeň. Ale som rada, že moja najobľúbenejšia bloggerka je tak aktívna.
  Som rada, že ti je už lepšie. Pustila som si ten dážď, ale akosi na také nie som. Takže si ďalej počúvam Daughtry, ale tentoraz nie album Baptized, ale best songs. :D
  Áno, je pre teba žurnalistika tá pravá. A čo sa týka toho testu, u nás sa to volalo: test na čo sa hodím. A nevedeli mi povedať, takže, žiaľ trčím na gymnáziu a počas štúdia na ňom som na to prišla i sama.
  Tvoj piatok je taký, iný. Živší, máš vyplnený čas poobede. Čo ja nemám, hoci by sa zišlo vyjadriť k tomuto piatku, ale nechcem naňho myslieť a bez spomenutia jeho v príspevku to nebude ono a zatiaľ odolávam. Drž mi palce. Pretože srdce hovorí jedno a mozog druhé. Krásne fotky, fakt. Vieš ako ti závidím tie novšie lavice a stoličky? O_O

  Rada by som si prečítala čo robíš aj iné dni, keď je škola. Strašne sa mi páči tvoje AM a PM. :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dala som si záväzok, že budem zverejňovať články každý druhý deň a neviem... Za január je tu už štrnásť článkov, čo je mesačne zatiaľ najviac. A som na seba celkom hrdá :D Je to to, čo ma baví, píšem rada, fotím rada a zverejňovanie pre ľudí, ktorých to baví i čítať a ešte sa k tomu i vyjadria, je pre mňa len obrovským bonusom a darčekom. Ale zase sa to "nakopávanie" som vďačná i Korny a Romanke, ktoré mi to neustále pripomínajú a už od rána spomínajú, že "už je druhý deň" a "čo dnes pridám". Motivuje ma to, keď vidím, že i pri mne sú ľudia, ktorých môj život aspoň trochu zaujíma.
   Rainymood ide u mňa takmer neustále :D Keď píšem, keď opravujem, keď chcem zablokovať všetky zvuky z okolia.
   A neviem, uvidíme :D Možno tu takýto článok ešte niekedy pribudne :D
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 2. Ten rainy mood je asi to najlepšie, čo som v živote počula a keď som zistila, že sa to dá kombinovať s hudbou a je tam aj the 1975 a the xx, tak som bola šťastná ako blcha. Je to niečo úžasné a upokojujúce, keďže zbožňujem zvuk dažďu! Máš teda riadne nabitý piatok, ja skoro nič nerobím, len prídem domov, zhodím tašku a rozprávam sa s maminou, lebo na nič iné práve energiu nemám. Mimochodom tá tapeta na tvojom mobile je skvelá :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Rada si púšťam pomalšie pesničky a do toho mám zapnuté rainymood, hlavne keď je večer - vtedy je to úplne úžasné :D
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 3. Niečo podobné som robila na starom blogu a nesmierne ma to bavilo, pretože je vždy zaujímavé sa zamyslieť na každej jednej minúte dňa, ktorý človek premýšľa. Potom to môže zhodnotiť, či ten deň prežil naplno alebo len tak, lebo musel. Ja som teda v piatok hore dlhšie a pozerám filmy ako šialená, napr. posledný piatok som sa dostala do postele až o pol štvrtej ráno v sobotu;D Som príšerná! Inak ja som bola na profesijnej orientácii a akurát mi povedala, že môžem robiť čokoľvek, ale keby som sa chcela venovať matike, tak musím zamakať. Ja som si našťastie už vybrala môj obor a matematiku neobsahuje a ani nikdy nebude!!! :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja zase keď som doma, tak bývam hore i o čosi dlhšie, ale u babky sa to veľmi nedá :D Ale zase nechodievam spať až tak neskoro, v piatok večer som prakticky mŕtva; ale zato spánok medzi sobotou a nedeľou sa u mňa neustále posúva - včera/dnes som šla spať až o pol tretej, a to i len preto, lebo som sa prinútila s tým, že dnes toho musím veľa stihnúť :D
   beelievin.blogspot.com

   Odstrániť
 4. Máš celkom pekné piatky :) Moje väčšinou spočívajú v tom, že sa neviem dočkať toho, kedy sa v škole odhlásim od elektronickej dochádzky a idem domov :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Toto je super :D trochu som si zaspomínala na svoje stredoškolské dni a premýšľam, či by som sa vrátila späť alebo radšej nie, pravdepodobne nie :D
  Mess in her Mind

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Bozi clanek, urcite si prectu i neco dalsiho od tebe :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.