What I Got For Christmas

pondelok 29. decembra 2014

Pôvodne som chcela napísať krásne ráno, no potom mi došlo, že pre vás to už asi bude krásne poludnie a že som asi sama, ktorá vstáva tak neskoro a potom sa sťažuje, že nič cez deň nestihne, no i tak stále spí až do dvanástej.
Never mind, krásny pondelok, krásny začiatok druhého týždňa, čo máme prázdniny. Nepáči sa mi, ako rýchlo utekajú dni no i tak spím do dvanástej, nepáči sa mi, že sa o pár dní zobudíme o pol šiestej ráno a pôjdeme zase do školy. Ale dnes o jednej ráno som si povedala, že tento týždeň sa budem snažiť vyhrabať z postele o chvíľu skôr a konečne niečo spraviť. Lebo potom vážne nič nestihnem.

Anyways, keďže i táto adresa blogu ma nielenže už omrzela, ale nenávidím ju, chcela by som ju od prvého januára zmeniť. Do tretice všetko dobré, nie? Len verím, že ma nebudete neznášať až do smrti.


Keďže niektorých z vás celkom zaujímalo, čo som dostala na Vianoce (a zároveň by som si i ja chcela všetko nejako zapamätať, aby som sa k tomuto článku o niekoľko rokov mohla vrátiť), vzala som do ruky fotoaparát, postupne naskladala veci na môj stôl a všetko pofotila. A úprimne, keď som tú kôpku videla na posteli, bola som celkom prekvapená - toho roku bol Ježiško skutočne veľmi veľmi štedrý a ja pochybujem, že som bola celý rok tak dobráposlušná, že by som si to všetko zaslúžila.

 

Začnem darčekmi od mojich spolužiakov.
Ako som už spomínala v predminulom denníku [konkrétne tu], v škole si losujeme jedného človeka z triedy, komu potom kupujeme ako tajný Santa nejakú drobnosť. Mňa mal toho roku Tomáš a keď som si prezrela všetko, čo som od neho dostala, mala som problém udržať slzy. Najväčšiu radosť mi pravdepodobne spravil kalendár, ktorý na prvý pohľad vyzerá byť celkom obyčajný, ale Tomáš ku každému mesiacu dopísal nejakú drobnosť, nejakú spoločnú spomienku či moje obľúbené nemecké slovíčka a je to určite jeden z najlepších a najkrajších darčekov, aký som kedy dostala. Ďalej je to sypaný zelený čaj, ktorý úžasne vonia, magnetická záložka so sovičkami ktorá je cute, a ďalšie úžasné záložky s One Direction, ktoré sú krásne a originálne. A potom som dostala ešte kopu sladkostí, ale tie už sme všetky doma zjedli.

Moje tri princezničky ma tiež veľmi prekvapili. Od Romany som dostala perfektný zápisník s One Direction a dve Yankee candles na fotke je len jedna, druhá už má svoje miesto na poličke v kúpeľni a nechcelo sa mi po ňu chodiť; od Tuhri zase krásny svietnik, ručne robený náramok a ceruzku z Viedne ale na tú som pri fotení tiež zabudla; a od Deny záložku s básničkou a celú báseň, ktorú napísala ona, je to o našich profesoroch a všetci sme sa na nej dlho smiali.

 

Môj starý mobil (HTC Wildfire S | picture fotka nie je moja) bol už absolútne nepoužiteľný a neexistoval deň, kedy by som naň nenadávala a nemala chuť ho hodiť o zem. Moji rodičia o tom vedeli a môj dad za mnou sám prišiel so zoznamom mobilov, z ktorých som si mala jeden vybrať. Najviac sa mi zapáčil Sony Xperia M (picture), ktorý teraz leží vedľa mňa a milujem ho.
Doma máme klasický desktop v spálni a dva notebooky, takže som ani trochu nečakala, že spolu so sestrami dostaneme ešte tablet - Samsung Galaxy 2 - 10.1 (picture). No nielenže ho od Vianoc plne využívame, no poriadne sa ani nezastaví (a to stále používame i počítač a notebooky a nehovorím ani o wi-fi v mobile - sme strašní, viem).

Náramky i hodinky sú z Tally Weijl (hodinky, náramky som nenašla) a vybrala som si ich sama, keď sme boli v Maďarsku (v ten istý deň, čo sme boli i v oceanáriu | photos). Naši rodičia mne i mojim sestrám vyčlenili určitú sumu peňazí, za ktoré sme si mali pokúpiť veci podľa vlastného uváženia. Ja som sa do týchto náramkov i hodiniek zamilovala natoľko, že som bez nich nevedela odísť.

 

Knihy boli tiež darčeky, na ktoré som sa veľmi tešila. V prvom rade je to Špirála hrôzy v Podzemí Spirals - túto sériu som začala čítať už pred niekoľkými rokmi, kedy som na Vianoce dostala prvú knihu; odvtedy rok čo rok dostávam nový diel. Pride and Prejudice som si kupovala z tých peňazí od rodičov sama zo školy (keďže sme mali možnosť si kúpiť knihy v angličtine) a keď som After zbadala v kníhkupectve, skoro som sa rozplakala a okamžite som ju brala domov. Sadu Greenoviek sme dostali spolu so sestrami - sú v angličtine, všetky tri ich milujeme a už sa neviem dočkať, kedy sa do nich pustím.

Myslím, že i oblečenie patrí ku každoročným darčekom. Oba svetre sú z Teranovy [hnedý | čierny], rovnako ako i legíny [link] a biele tričko [link], zvyšné dve tričká sú z New Yorkeru. Pyžamo som dostala od babky a je bordovo-fialové so sovičkami a zbožňujem ho, ponožky so sobíkmi od sestier zo C&A a tepláky spolu s pančuchami sú z Lidlu.
[Obe fotografie - 1 | 2]

 

Kozmetika alebo drogéria patria takisto k darčekom, ktoré dostáva každoročne väčšina toho roku. U nás sú to takmer vždy veci z AVON-u (keďže s ním robí moja mum). Šampón i sprchový gél ma potešili, keďže mi už dochádzali, tiež som dostala set na čistenie pleti, rúž, čiernu linku na oči, guľôčkový dezodorant a moja teta mi v Claire's kúpila úžasný lak na nechty.

Posteľné povlečenie mi vyčarilo úsmev na tvári a dosť dlhú chvíľu som sa nevedela prestať usmievať a kochať nad jeho krásou. Z druhej veci asi veľa nevyčítate, ale je to ručne pletená obliečka na vankúš od mojej babky a je neuveriteľne mäkká a pekná. Obe taštičky sú znova od mojej tety z Čiech - jedna je s mačičkami a druhá so sovami a sú nádherné -, no CD Four od One Direction, ktoré som dostala od mojich rodičov, ma úplne rozplakalo. Nečakala som, že ho dostanem, keďže u nás v obchodoch stálo dosť veľa dvadsať päť eur je šialená cena a neviem, odkiaľ ju nabrali, no hoci neviem, kde ho zohnali, milujem ho a neviem ho prestať počúvať.

Je toho dosť. No i keď si som viac než len istá, že som si to všetko určite nezaslúžila, som veľmi vďačná za každý jeden darček, za každú jednu drobnosť, pretože všetko mi to vyčarilo úsmev na tvári.

with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

11 komentárov

 1. Páni! Musela jsi být fakt mooc dohná:) Upřímně, nejvíc se mi líbí ty dárečky, co jsi dostala od toho spolužáka. Jde vidět, že jsou vážně od srdce a takové jsou nejlepší:) Ale samozřejmě že i ostatní dárky zahřejí u srdce:) Taky jsem dostala nový mobil a ten tvůj má moje spolužačka...Sice trochu v dezolátním stavu ale má:D Užívej si zbytek volna:)

  DaydreamerNatty

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Zase chceš meniť adresu? Konečne tejto chápem (tvojemenoazaciatocnepismenopriezviska), ale ak ju zmeníš presne 1.januára budeme obe na blogspote naraz :D
  Tá fotka "What I got for Christmas" sa mi veľmi, veľmi, veľmi páči.
  Keď mi otvorilo "Whole article", tak som vypúlila oči, že je tu toho toľko- či už fotiek alebo textu, čo predstavovalo, že si toho dostala veľa. Teraz trošku, neber to v zlom, ti závidím, že si dostala toho až tak veľa. Nevravím, že ja som dostala toho málo (ani darčeky nemám ešte pofotené), ale menej ako ty. No viem, že si to zaslúžiš a vôbec sa tvojim rodičom nečudujem, že ti toho toľko nakúpili, pretože musia byť veľmi radi, že máš na gymnáziu samé jednotky na koncoročnom vysvedčení.
  Keď som prečítala, že "začnem darčekmi od mojich spolužiakov", tak som sa zasmiala, pretože každý jeden článok, čo som čítala o darčekoch, začínali práve kamarátmi a spolužiakmi. :D Krásne darčeky si od nich dostala, každý vie ako miluješ 1D, tak sa toho proste chytia. Aspoň vedia čo ti urobí najväčšiu radosť.
  Teraz ma napadlo, keď moja spolužiačka povedala čo znamená HTC :D Nebudem ti tu, ale nadávať. Len som tým chcela vlastne povedať, že aj ja mám HTC. A tento rok som povedala, že žiadnu elektroniku neprijímam, pretože mobil a aj notebook som dostala minulý rok, notebook za to, že ma prijali na gymnázium a mobil na narodeniny, hoci som ho používala o mesiac skôr. A nový mobil nebudem chcieť pokiaľ sa tento nepokazí (čo dúfam nebude tak skoro) a to isté aj s notebookom.
  Istý čas som chcela Sony Xperia Mini, ale mal ju môj spolužiak a nechcela som sa opakovať, navyše vystríhal ma pred ním, že je to shit.
  Čo sa týka tabletu, aj ten máme spoločný s bratom, ale tuším, že ho si ho brat zobral do Brna.
  Hodinky nepoužívam a náramky tiež nie. Raz som nosila náramok, taký gumený a potom čo sa mi roztrhol mi darovala sesternica ten jej (mali sme rovnaký). A stala som sa na ňom tak závislá, že som niekedy si ho zabudla dať aj dole a spala som s ním. Našťastie je to už preč, a preto sa náramkom vyhýbam.
  Keď si mi napísala, že dostanete sadu kníh od Johna Greena, vieš čo som si povedala popod nos? "Sviňa!" :D Ale myslela som to tak, že keby rozumiem po anglicky, tak tiež už mám všetky jeho knihy prečítané. Ja musím čakať na všetky translate a neskutočne ma to štve. :D
  To tričko "BFF" mám aj ja, lenže v bielom prevedení.
  Tento rok z kozmetiky len z voňavky AXE, ale aj tie som vymenila za inú s bratom, tiež AXE. :D
  Také povlečenie dostala moja BFF, ale nie som si istá či presne také isté. Predsa len si dostala CD Four, počúvala som ho a už mnohokrát som sa chcela k nemu vyjadriť, vždy som na to zabudla. Je geniálny. A najviac sa mi páči Night Changes.
  Užívaj si darčeky a prázdniny.
  Svoje darčeky som ti už písala, tuším. A ak nie, tak možno v ďalšom komentári, pretože tento je už aj tak dlhý.

  (http://lionempire.blog.cz) čoskoro ako Dária na blogspote.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Myslím, že mi určite nemáš čo závidieť. Ako som už hovorila, určite som si toľko darčekov nezaslúžila. A asi sa ti to iba zdá - sme dosť veľká rodina, takže ak od každého človek dostane nejakú drobnosť, nazbiera sa kôpka :D
   Huh :D Keď som si tak spätne čítala, čo som napísala, pripadala som si ako cvok úplne posadnutý One Direction (čo i som :D) :D Ale ako som už mnohokrát spomínala, moji spolužiaci viac než len rešpektujú to, čo počúvam a vedia, že mi i zápisník s 1D urobí veľkú radosť :D
   Ja som kedysi nosila dennodenne hodinky, no potom už boli dočista zničené a ošúchané, tak som ich odložila a nechala tak. No i za pár dní, čo už od Vianoc prešli, som si zvykla na ten pocit mať ich na ruke a nemusieť vkuse vyberať mobil, keď chcem vedieť, koľko je hodín :D
   FOUR je úžasný album :3

   berenicaz.blogspot.com

   Odstrániť
 3. Tie knihy sú úplne wow! Proste všetky tak krásne pokope. Síce mi to príde už mainstream, že všade len Green a Green, ale ľudia by si asi nekupovali jeho knihy, kebyže nie sú dobré.
  Všetky veci sú inak strašne pekné:)
  Najlepšie sú však podľa mňa od kamarátov, pretože ... tí praví ti stále dajú darček priam zo srdca, ktorý vyjadruje to, aká si a strašne dobre to padne.
  Ja som dostala inak tiež knihy, statív, kozmetiku, bižutériu, peniaze, peňaženku a vlastne aj notebook, pretože rodičia dostali nový takže ten ich dali mne, pretože ja som ten svoj pokazila /ja viem som šikovná :D :D/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. OMFG TO JE SUPER. Okej, v prvom rade mi nedá - ZASE SI IDEŠ MENIŤ ADRESU?!! :'D Teba to ešte baví, Bebsisko?! :D
  Prepáč, už ti tak hnusne nepoviem, Bebsiez.
  Okej, darčeky.
  Tie od Tomáša sú moje obľúbené!!!! Proste že spolužiak ti dá takéto úžasné darčeky, čosi :))) Najviac sa mi páči ten kalendár, lebo je to také osobné, a asi by som sa tiež rozplakala, kebyže mi spolužiak dá niečo také :'))
  Joj tie hodinky sú absolútne nádherné fakt! Ti ich závidím! :)))
  A HTC som mala aj ja pred rokom a tiež som ho neznášala najviac na svete :D
  Haha After už je kniha? To som nevedela :D No uži si to čítanie, ja som tento rok dostala len dve knihy fňuk :( A obidve sú náročné čítanie, takže sa ani nezrelaxujem :D
  Oh a ako si tu dám fotečku k svojmu menu? :( Musím to zistiť :D A ešte som ti chcela poďakovať za komentár, zase raz si ma potešila beyond words :'))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :D :D Baví ma to, ale žiadna adresa zatiaľ nebola taká, že by ma neomrzela :D Na blog.cz nebola možnosť zmeny adresy, tu sa to dá, takže nejaká moja malá časť stále kričí, že toto nie je ono a že to mám zmeniť :D

   Odstrániť
 5. Ja som svoju blogovú adresu zmenila asi 3 krát :D a aj s aktuálnou prestávam byť spokojná :D
  HTC Wildfire S som mala. Asi rok. A je fajn že si mala chuť hodiť ho o zem. Ja som to aj urobila. Ten uvoľňujúci pocit ♥ By si neverila :DDDD
  Náramky z Tally Weijl sú také rozprávkové ♥
  Knihy od Johna Greena ti závidím :( (v dobrom samozrejme :))

  Ináč úžasný a zaujimavý článok, ako všetky tvoje! ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ja mám sony xperia J, takže sme teraz tak trochu príbuzné;D Tie hodinky sa mi ohromne páčia :3 A kolekcia od Johna Greena! Doma mám iba Kam zmizla Aljaška, TFIOS a Papertowns som prečítala na čítačke ♥

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďalšia vec, ktorá nás spája :D spolu s čajmi a svetrami :D
   Moja spolužiačka hovorí, že Will Grayson, Will Grayson je jej obľúbená zo všetkých Greenoviek a keďže máme rovnaký vkus, som si istá, že sa do nej zamilujem i ja, takže sa po nej skús poobzerať i ty :)

   Odstrániť
  2. Mám ju v čítačke, len mám ešte veľa kníh, ktoré chcem prečítať;D

   Odstrániť
 7. U tebe byl Ježíšek velmi štědrý, dostala jsi krásné dárky.

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.