Maybe All I Need Is A Change

štvrtok 4. decembra 2014

Len som chcela... Ani sama neviem. Neviem, čo vlastne chcem.
Začína mi chýbať blog.cz. A celkovo môj starý blog. Nie, že by som to tu nemala rada, blogspot ponúka oveľa väčšie množstvo funkcií a možností.
Sama veľmi neviem, čo sa teraz so mnou deje. Možno je to len chvíľkový stav, možno ma to prejde a o pár dní sa zase nebudem vedieť zastaviť s písaním článkov. Nie je to prvýkrát, čo mám v hlave akýsi blok.
Lenže mám pocit, že teraz to trvá akosi dlhšie. A už aj keď niečo píšem, nedávam do toho seba, nebaví ma to tak ako kedysi. Keď po sebe niečo čítam, mám pocit, akoby to písal niekto úplne iný. A štve ma to.

Chcem... To tu nejako zmeniť. Nový vzhľad, možno zmeniť adresu blogu. Táto je dlhá a... už ma akosi omrzela, to nadšenie z nej vyprchalo. Takže ak ju vážne zmením, nebuďte prekvapení. 
Chcem zmeniť seba. Chcem prekonať tú bariéru, ktorá mi nedovoľuje písať články a aj sa v nich vyžívať, dávať každú jednu moju myšlienku do slov. Chcem zase začať písať príbehy, pretože mám pocit, že práve tie mi dovoľovali otvoriť moju myseľ a vďaka tomu som plne sledovala ľudí okolo mňa, z ktorých som čerpala inšpiráciu. Lenže dosť ma odrádza to, že mám pocit, že nemám pre koho písať, čo je možno hlúposť, keďže písať by som mala v prvom rade pre seba, ale nevidím motiváciu k tomu, aby som skutočne otvorila Word alebo nejaký poznámkový blok a konečne začala, pretože ja viem, čo by som napísala, teraz to mám v hlave, ale na starom blogu boli ľudia, pre ktorých som mala písať, ktorí mi do toho dodávali chuť. Ale teraz... mám iba pocit, že všetkých otravujem.
Chcem čítať. Chcem čítať toľko, že mi to až bude liezť na nervy. Chcem byť v noci dlho hore, pretože vtedy mám najlepšie nápady a keď moje telo už nevládze, naplno pracuje môj mozog - vtedy sa zdá byť moja cesta jasnejšia a vždy okolo druhej ráno robím najlepšie rozhodnutia. Ale chcem spať. Chcem spať, chcem si konečne poriadne oddýchnuť, už sa nechcem budiť vždy uprostred noci na to, či som náhodou nezaspala do školy, no zakaždým sú sotva dve hodiny - už mi z tej školy šibe, potrebujem pauzu. Chcem byť doma, chcem v deke sedieť pri telke spolu s čajom a pozerať filmy. No chcem i niekam vypadnúť, niekde, kde nebudem nikoho poznať a kde nikto nebude poznať mňa a nechcem premýšľať nad tým, čo všetko robím zle, lebo je toho nespočetne veľa, mám pocit, že všetko, čo robím, je nesprávne, že robím chybu a za chybou, ale neviem prestať, mám chuť plakať a plakať, až mi dôjdu slzy, no namiesto toho sa musím tváriť, že je všetko v pohode, že ja som v pohode.

Chcem...
Neviem. Sama neviem, čo chcem.
with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

11 komentárov

 1. Celkom ti rozumiem, tiež mávam tieto pocity a dosť často. Tiež som písala, ale to bolo asi pred štyrmi rokmi a odvtedy nič, aj keď niekedy dostanem super inšpiráciu, no keď sadnem za počítač, nedokážem napísať ani slovo :-P
  Tak dúfam, že tu ostaneš a napíšeš aj nejaké tie poviedky/príbehy. Budem sa tešiť, rada čítam :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Tak takto.
  Jeden z dôvodov prečo chcem prestúpiť na blogspot si ty a ty mi tu teraz píšeš, že sa chceš vrátiť na blog.cz? To vážne?
  Píš príbehy, rada si ich prečítam, chýba mi to. Nemám aké príbehy čítať a aj ja už musím niečo napísať, pretože je to so mnou hrozné.

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Honey, nechcem sa vrátiť na blog.cz, to nie. Len mi môj starý bolg trochu chýba. Teším sa, kedy budeš i ty na blogspote :)

   dreamingtrouble.blogspot.com

   Odstrániť
 3. Ja som sa veľa aťahovala z blogu na blogspot potom na tumblr potom na blog a teraz som na blogspote a už nikde neodídem, na blog sa už nikdy nechcem vrátiť... Nepáči sa mi prístup blog.cz, sú tam začiatočníci a často aj kopiranti a ja už na hádky nemám čas, na blogspote mám pokoj a ten si pekne krásne užívam;) Dúfam, že ty niečo vymyslíš, ale pamätaj, že to urob tak, aby si bola ty hlavne spokojná, lebo o nič iné nejde!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ako vidím, nie som jediná, ktorá má niekedy pochybnosti o tom, či spravila dobre keď zmenila "prostredie" doteraz sa cítim ešte trochu nesvoja a mám pocit, že som nespravila dobre, lebo tam dokopy žiadne články nemam a ... je to celé zle. možno je to len obdobím a to všetko prejde.. čo dúfam prejde a ja konečne budem vedieť napísať aspon jeden článok za jeden týždeň, pretože sa bojím, že takto to ďalej jednoducho nepôjde.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Neviem sa zbaviť toho zlého pocitu. A čím ďalej, tým je to horšie, lebo momentálne stojím na absolútnom okraji a premýšľam, či nemám celý blog zmazať, či to tak nebude lepšie.
   Chýbajú mi tvoje články, o tom klamať nebudem. A verím, že ty sa do môjho štádia nedostaneš, ale prekročíš tú neviditeľnú prekážku a potom sa nebudeš vedeiť zastaviť v písaní článkov :)

   Odstrániť
 5. Jooj moja, neviem, či je to len chvíľkový stav alebo čo, ale podľa mňa potrebuješ trochu oddych, nezaťažovať sa myšlienkami na to, proste vypusti blog z hlavy! :) tieto veci majú zvyk dať sa do poriadku samé :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Blogspot je určitě lepší jak blog.cz. Těším se na další články... :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Myslím, že něčím takovým si projde každý, kdo se blogování věnuje nějakou tu dobu. Já si třeba zase neumím představit, že bych se vrátila na svůj starý blog... Nevím proč. Hold jsem si na blogspot zvykla. Taky by mi bylo líto zahodit jen tak ten čas s kódováním vzhledů a jít zpět na blog.cz, kde tohle nevyužiju. Být tebou, tak si vezmu od jakýchkoliv blogů pauzu. Prostě tento svět vypni a posle toho, co ti bude chybět víc (blog.cz/blogspot), tak tam se vrať. Mezi tím popiš nekonečno listů do Wordu svými příběhy a když se s nimi budeš chtít pochlubit, zveřejni je tam, kde si myslím, že to lidi zaujme více. Nikdo tě nemůže držet ani tady ani tam... Já tě mám ráda a ráda čtu tvoje články a upřímně je mi jedno kde:)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Tiež mi občas chýba blog.cz, pretože tu som niekedy úplne stratená a štve ma to! Ale nechcela by som sa vrátiť, už som si tu celkom zvykla.. Je to inak riadne super napísané!!! Keby si neprečítam tento článok, tak sa asi čudujem, že prečo máš novú adresu. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 9. mne sa teda aspoň vizuálne páči viac blogspot a neboj zvykneš si! prajem veľa inšpirácie a odbúranie bloku:)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.