Favourite Chrismas Songs

pondelok 22. decembra 2014


Jedna z mojich najobľúbenejších vecí na Vianociach sú určite typické pesničky a koledy. Dá sa povedať, že ich počúvam už od začiatku decembra, no a odvtedy sú v mojom každodennom playliste až do Nového roka. Lezú mi na nervy, viem ich už všetky naspamäť a pretáčam oči vždy, keď vojdem do školy alebo nákupného centra a sú pustené, ale neviem si pomôcť. Celým sviatkom podľa mňa dodávajú tú úžasnú atmosféru a čaro, keďže v inom mesiaci v roku by som si ich nepustila. A dobrovoľne by som si nepustila ani české či slovenské skladby.

A L L   I   W A N T   F O R   C H R I S T M A S   I S   Y O U  [Mariah Carey - ► play]
Skladba, ktorá k Vianociam určite patrí a všetci ju poznajú naspamäť. Má veľa prevedení, remixov a prespievalo ju mnoho umelcov, avšak klasická verzia, ktorú naspievala Mariah Carey, sa mne zdá určite najlepšia a nie sú Vianoce, kedy nebola hneď na prvom rebríčku najviac počúvaných skladieb.

L E T   I T   S N O W !  [Vaughn Monroe - ► play]
Je to najstaršia pesnička z celého zoznamu a už by mohla hrdo držať dôchodcovský titul. Avšak i ja - človek, ktorý staré pesničky priam nenávidí -  si neviem typické Let it snow, let it snow, let it snow prestať pohmkávať už asi tri týždne.

J I N G L E   B E L L   R O C K  [Bobby Helms - ► play]
Pesnička, ktorú si spievajú už generácie dlhé dlhé roky, no o to väčšie a krajšie má čaro. Každým rokom zožne obrovský úspech a počet coverov už ľudia asi prestali počítať. Musím sa priznať, že ako mladšia som ju veľmi rada nemala, keďže sa mi nepáčilo, že nesie podobný názov ako známe Jingle Bells alebo Rolničky, no teraz ju milujem.


L A S T   C H R I S T M A S  [Wham! - ►play]
Ďalšia klasika, ktorá má v tomto zozname zaslúžené miesto - už i preto, aká obľúbená je medzi mojimi spolužiakmi. Naj viac si ju spieva Aďka, ktorá sedí rovno za mnou a tak zreteľne počujem každé 'tell me baby, do you recognize me' počas každej jednej hodiny. Ale nesťažujem sa, lebo si zakaždým neviem pomôcť a musím sa k nej pridať.


M E R R Y   C H R I S T M A S   E V E R Y O N E  [Shakin' Stevens - ► play]
Musím sa priznať, že donedávna som nevedela, že originál nespieva Michael Bublé, no i tak sa mi jeho verzia páči o čosi viac. Je energická, jeho hlas je úžasný a nie je deň, kedy by sme si túto pesničku so sestrami nepospevovali a neotravovali všetkých susedov, zatiaľ čo sa pokúšame vytiahnuť výšky a napodobniť zbor v pozadí.


D O   T H E Y   K N O W   I T ' S   C H R I S T M A S  [Band Aid 30 - ► play]
Táto pieseň - a konkrétne tohoročná verzia - je v mojom playliste najnovšia, no počúvam ju rovnako často. Spojenie dokonalých Britov - One Direction, Ed Sheeran, Olly Murs, Rita Ora a ďalší; ale tiež i známe tváre ako Sugg siblings či Alfie Deyes - dobrej pesničky a úžasnej pomoci, ktorá je poskytnutá ľuďom z peňazí získaných kúpou singlu je stelesnením perfektnosti.


T E Š Í M E   S A   N A   J E Ž I Š K A  [Lubomír Lipský, Jíří Malát, detský zbor - ► play]
Jediná slovenská/česká skladba, ktorú spomeniem a myslím, že túto pozná i človek, ktorý býva v jaskyni. Hrajú ju kam sa pohnete - i v potravinách a autobuse. Už pri prvých tónoch si musíte spomenúť na to kúzlo, kedy celá rodina sedí pri stromčeku, otvára darčeky a je koláče či vianočné pečivo a hoci je to takisto pomerne stará pieseň, symbolizuje Vianoce.


Aké sú vaše obľúbené vianočné skladby, bez ktorých si sviatky neviete predstaviť?

with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

11 komentárov

 1. Super songy ♥ taktiež všetky tieto zbožňujem ^^

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Nemůžu si pomoct, ale všechny vánoční písničky mi lezou krkem. Nevím proč, prostě na to nemám nervy. Za to koledy, ty jo, ty můžu poslouchat celý Vánoce :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Som na tom rovnako ako Canéil :D Proste to nedokážem počúvať. Sú to také gýčovité veci a ja som zvyknutá na niečo s akousi hodnotou. Si pustím asi nejaké pomalé emotívne klavírne pesničky a idem :D To je moja hudba na vianoce a po celý rok :D

  Shatter Me je populárne zatiaľ iba v zahraničí ale dnes som zistila že ono to zrejme ten český preklad naozaj má, len na to ešte asi nikto neprišiel a kto hej tak ten už to čítal v angličtine :D No tak keby som mala na výber biť sa o túto knižnú sériu alebo odísť a nestarať sa, asi by som odišla :D Lebo proste, biť sa za to by nemalo význam :D

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Totálně miluju Last Christmas a Let it Snow! Jestli si je nezačnu zpívat nebo tančit když je slyším, je se mnou něco špatně:D:)

  daydreamernatty.blogspot.cz

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Ja veľmi vianočné pesničky neobľubujem, ale vždy si spievam All I Want For Christmas Is You a taktiež Last Christmas;D

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Já bych ještě doplnila War Is Over od Johna Lennona ♥

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Asi som divná, ale All I want for Christmas nie je práve moja šálka kávy :D To je asi jediná vianočná pesnička, ktorú vešmi nemusím.. Ale keď sú už tie Vianoce, aj ju si vypočujem :D
  Šťastné a veselé!♥

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Ja mám vianočné pesničky ozaj rada, aj keď niektoré mi prídu naozaj otrepané a tak ďalej. Aktuálne mojou najobľúbenejšou je však Merry Little Christmas, ktorú som ešte pred dvoma týždňami nepoznala, ale keď nám ju pustil profesor na angličtine, proste sa mi všetko vybavilo. Vianoce a všetko okolo nich. Teda ak chceš, môžeš si ju pustiť:)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.