Christmas Presents Inspiration

utorok 16. decembra 2014

Ja sama mám každý rok ten istý problém – čo kúpiť ľuďom okolo mňa – či už je to rodina alebo kamaráti. V jednom mám však menšiu výhodu – čo sa týka mojich rodičov či príbuzných, spájame sa spolu so sestrami a kupujeme spoločne jeden poriadny darček, než keby mala každá z nás troch kúpiť nejakú drobnosť.
Rok čo rok zúfalo prechádzam obchody a snažím sa nájsť čosi, čo by mi udrelo do oka, trávim v obchodných centrách hodiny hľadaním niečoho, čo ani neviem, čo vlastne je.
No prešla som stránky ako tumblr.com, weheartit.com, blogy alebo som sa snažila spomenúť si na veci, ktoré som videla v obchodoch a zdali sa mi pomerne vhodné. A možno vám niečo z toho pri rozhodovaní pomôže alebo vám vnuknem aspoň nejaké nápady alebo predstavy.
Hrnček poteší snáď každého. Niektorí majú šálku kávy na dennom poriadku, ale i tí, ktorí si na teplé nápoje nepotrpia, si aspoň v období zimy urobia kakao a zalejú vrecúško čaju vriacou vodou. Hrnčeky nie sú ani náhodou drahé a so štipkou šťastia človek nájde nejaký, ktorý danú osobu presne vystihuje alebo by sa mu/jej mohol páčiť.

V zime je... zima. A teplé huňaté ponožky určite len tak neostanú ležať v skrini celý rok.

Ak už vážne neviete čo, u dievčat alebo žien to istia sviečky. A nemusí to byť nejaký vášnivý zberateľ či ich milovník, sviečky slúžia i ako pekná dekorácia do akejkoľvek časti bytu. Aj poznáte obľúbené vône osoby, siahnite po nich, ak nie, typické vône Vianoc ako vanilka či jablko so škoricou nikoho neurazia.

Výber knihy už trochu vyžaduje to, aby ste daného človeka aspoň trochu poznali. Ale to neznamená, že pri tete, ktorú vidíte dvakrát do roka, musíte túto položku nadobro vyškrtnúť zo zoznamu potenciálnych darčekov – ak rada pečie, kuchárska kniha ju nesklame a ak definitívne neviete, aký žáner by sa mohol páčiť, v mnohých kníhkupectvách sú vyradené sekcie pre bestsellery, ktoré nenesú svoje označenie len tak a zapáčili sa širokej vrstve. Knihy nie sú až tak drahé, no keď predsa len máte obmedzený každý cent, skúste sa poobzerať po bazároch. U nás napríklad predávajú staršie knihy i v knižniciach za neuveriteľne nízke ceny.

Tričko tiež nie je najhoršia voľba. A i keď sa netrafíte do vkusu, človek ho môže ponosiť i na spanie – tričiek nie je nikdy dosť. Hlavne ak zoženiete nejaké s vtipným nápisom, určite poteší. A je to vhodný darček ako pre dievča, tak i pre chlapca. Alebo i pre uja.

Ak zháňate darček pre kamaráta alebo kamarátku (hoci i pre člena rodiny) zarámovaná fotografia nie je zlý nápad. V dnešnej dobe sa fotí už absolútne všetko a ak sa prehrabete vo svojom mobile či facebooku, určite nájdete nejaký pekný obrázok zachytávajúci moment špeciálny pre oboch. Tlačenie fotografií je takisto veľmi lacné a rámček dokážete i doma vyrobiť trebárs z kartónu.

Na záver dobre známa kozmetika. Tá nesklame asi nikdy. Nemusíte kupovať nejaké drahé parfumy, i obyčajný sprchový gél je pekným darčekom. Rovnako poteší lak na nechty alebo pekný rúž. Takisto nič nepokazíte bižutériou – náramok či náušnice vyčaria nejeden úsmev.

with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin
[Picture made in polyvore.com]

6 komentárov

 1. To sú fajn tipy! :) Ja patrím medzi tých ľudí, ktorí sú vždy v koncoh, keď majú vybrať darčeky.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Darčeky som začala kupovať až minulý rok, keď sa mi to zdalo vhodné, pretože som mala oboch rodičov doma. Mama po dvoch rokoch a tatik po roku. Tento rok sme opäť bez mamy, takže ani tá vianočná nálada ešte nedorazila. Jedine pri jednej jedinej piesni, kde sa nesústredím ani na to čaro Vianoc, ale počúvam pre mňa významný hlas → Juraj Loj.
  Minulý rok sme sa s bratom a aj s babkou poskladali mame na mobil, tatikovi som kúpila zvýrazňovače. Bratovi voňavku a obom babkám kalendáre, ktoré som ja nechcela, pretože tam boli nesprávne psie mená.
  Tento rok sme sa opäť s bratom dohodli, že spolu s babkou kúpime mame darček a mala by to byť žehlička, ale vraj ešte nie je kúpená. Bratovi som kúpila gél na holenie (pretože som sa nechcela opakovať), tatikovi diár na rok 2015 (pretože som sa nechcela opakovať). Jednej babke krížovky a tej druhej opäť kalendár.

  Musela som to písať na dvakrát, pretože mi to zmazalo. -_-

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ponožkami a sviečkami sa nedá nič pokaziť! Ponožky sú vždy rozkošné a sviečky dodajú skvelú atmosféru do každého domova, hneď by som brala!

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja som tento rok akosi s darčekmi problém nemala, čo je dosť čudné, pretože som si minulý rok lámala hlavu nad tým, čo kúpiť kamarátkam a rodičom a hlavne sestre.
  Ja som sa ani tak neinšpirovala ničím, skôr som porozmýšľala, čo potrebujú alebo čo by ich najviac potešilo. Ja som inak tiež zástancom toho, že s bižutériou a kozmetikou sa nedá nič pokaziť, pretože jedno či druhé, človek proste využije :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vau asi by som chcela k Vianociam všetko z tohto listu :D :P Naozaj s týmto nikto nikdy nič nepokazí :)

  http://lovelybeautybook.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Skvelé tipy ! ♥
  Girl online, parfum a sviečku by som brala hneď! :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.