Places I Want To Visit

nedeľa 23. novembra 2014


V prvom rade: nie je tu Londýn. A to znova z jednoduchého dôvodu – mám v pláne tam stráviť zvyšok svojho mizerného života. A rovnako tu chýba i Brighton. Lebo i tam ma to dosť ťahá.
Je oveľa viac miest, ktoré by som chcela vidieť, keďže mojim obrovským snom je precestovať svet. Ale mám tri najväčšie mestá/krajiny, ktoré by som chcela vidieť na vlastné oči.

P A R I S
Odkedy si pamätám, vždy som tam chcela ísť. Aj keď ako malé dievčatko ma to tam ťahalo kvôli Disneylandu o ktorom ani neviem ako som sa dozvedela, no čím som bola strašia, tým som sa o toto krásne mesto zaujímala viac a viac.
Nemôžem nepovedať, že tam nechcem ísť hlavne kvôli všetkým dobre známej Eiffel Tower, ktorá prezentuje ako toto mesto, tak i celé Francúzsko, pretože potom by som klamala. Hovorí sa lepšie raz vidieť ako stokrát počuť a hoci nie som človek, ktorý by sa riadil takýmito poverami, prísloviami či porekadlami, toto to presne vystihuje. Aj keby som videla tristo miliárd fotiek tejto úžasnej stavby, raz chcem stáť pod ňou a dívať sa na tú krásu. Môže to byť kus kovu, môže to byť čokoľvek, ale jednoducho ju chcem raz vidieť naživo, chcem stáť pod ňou.
Ale takisto ma uchvátilo i samotné mesto. Kultúra, stavby, história. Zamilovala som sa do týchto miest, ktoré existujú už dlhé stáročia, no nie sú v nich len zrúcaniny, ktoré sú krásne, ale je to i centrum obchodov, módy, mesto, kde sa stretávajú generácie, národy, rasy.
Mojej sestre Dárii, if you’d be wondering sa už tento sen splnil pred štyrmi rokmi, takže pevne verím, že sa toto moje prianie stane skutočnosťou a ja si okrem Eiffel Tower, starých pamiatok a nových obrovských nákupných centier, nájdem čas i na návštevu Disneyland-u.


N O R W A Y
Nemám konkrétne mesto či miesto v Nórsku, ktoré by som chcela navštíviť, ale fascinuje ma príroda. A to už je čo povedať, keďže ja nie som ani trochu prírodne založený človek, nie som fanúšikom chodenia do lesa či na hory a celkovo - keď môžem, tak sa tomu vyhýbam.
Ale Nórsko... Neviem, prebúdza vo mne stránku, o ktorej by som bez tejto krajiny ani nevedela.
Chcem sa ísť pozrieť na fjordy. Raz. A možno i miliónkrát. Sama neviem, čo ma na nich tak udivuje a fascinuje, keďže to sú iba hlboké zárezy do pôdy vytvorené ľadovcovou činnosťou ako by povedala naša profesorka geografie, čosi sa mi na nich veľmi páči. Akoby odrážali to, aká mohutná dokáže byť sila prírody, že je ďaleko pred nami, že je to niečo, čo ľudia nebudú môcť nikdy nahradiť, ani keby sa veľmi snažili.
Keď si do Googlu naťukáte „Norway mountains“ či „Nórsko hory“, musíte uznať, že ten výhľad zhora vážne stojí zato. Výhľad na rozsiahle jazerá, spomínané fjordy, či tmavé lesy, ktoré z tohto uhla pohľadu vôbec nevyzerajú nebezpečne či strašidelne, dostane určite každého.
Takisto sa mi páči, že táto krajina nie je tak narušená, ako iné. A takisto i teplotné rozdiely medzi letom a zimou, ktoré síce pozorujeme i u nás, ale neviem, kde na Slovensku by ste sa mohli opaľovať pri mori a o niekoľko mesiacov už pozorovať čerstvo napadané obrovské množstvá snehu.

C H I N A
Čína je... fascinujúca. Úžasná. Perfektná.
Je to krajina plná protikladov. Pretože v Číne nájdete ako rozľahlé púšte prakticky bez vegetácie a obyvateľstva, tak i vysoké štíty hôr strácajúce sa v oblakoch. V oboch týchto extrémoch takmer nežijú ľudia, no zase pri pobreží Žltého, Východočínskeho a Juhočínskeho mora sa populácia sústreďuje.
Takisto ma očarilo, ako sú ľudia žijúci v jednej z najväčších a najobývanejších krajín sveta iní. Nielen ich vzhľadom, farbou pokožky či známymi šikmými očami, ale i ich osobitnou kultúrou. Je to niečo úplne iné, než na čo sme tu v Európe zvyknutí, no práve to ma uchvátilo, spolu s úžasnými pamiatkami v podobe Veľkého čínskeho múra, Zakázaného mesta či Chrámu Harmónie a mieru, ktoré verím, že raz navštívim, ich jazykom a písmom, ktoré síce vyzerajú náročne , no na druhú stranu veľmi zaujímavo a najťažším jazykom je slovenčina, takže až tak hrozný ten jazyk byť nemôže. Tiež to sú veľmi inteligentní a múdri ľudia, čomu svedčia ako vynálezy z minulosti, ktoré plne využívame dodnes, tak i novodobé objavy posúvajúce vedu a technológie dopredu.
Chcela by som navštíviť hlavné mesto, ktoré je jednoducho perfektné, no rovnako veľmi ma láka poblúdenie po spomenutých púšťach či horách.


A U S T R A L I A
Krajina protinožcov alebo ďalšie z miest na Zemi, ktoré by som chcela navštíviť. Vidieť Sydney a tak známu operu je už dlho mojim snom a verím, že raz sa skutočne prejdem po všetkých uličkách a miestach v tomto krásnom meste.
No tu ma to tiež ťahá i do centra celej Austrálie – na nádherné a populárne Uluru alebo tiež Ayers Rock. Táto hora má pre samotných Austrálčanov obrovský kultúrny a náboženský význam, no tiež je to obrovská atrakcia pre turistov. Mňa osobne fascinuje už len to, aká vysoká táto skalnatá vyvýšenina takto sa to oficiálne nazýva je a tiež to, aká je opustená – leží uprostred ničoho. Rovnako veľmi by som chcela vidieť i klokany, koaly či vtipné emu a vtákopyskov.
Do zoznamu vecí, ktoré by som chcela v živote vidieť, patrí určite i Austrália na konci roka. Najmä v období Vianoc, ktoré by som tam niekedy rada strávila. Páči sa mi predstava ich oslavovať aspoň raz niekde v plavkách na pláži počas horúcich slnečných dní a nie v studenej zime, kedy človek vonku doslova zamŕza; a tiež i v tejto krajine osláviť príchod Nového roka keďže v Austrálii oslavujú ako prví, ktorého oslavy sú napríklad v Sydney veľkolepé a úžasné.

L O S   A N G E L E S
Keď som bola mladšia a predstavovala si, že jedného dňa sa mojim manželom stane Joe Jonas chcela som v LA bývať ako v JONAS: LA, ak si niektorí pamätáte.
Teraz ma to tam na strávenie celého môjho života tak neťahá. Ale v rámci nejakej dovolenky alebo pracovnej cesty by som tam bez zaváhania šla - nekonečné množstvo pláží s nádherným pieskom, ktoré sa tiahnú po takmer celom pobreží; obchodov, čo vyprázdnia nejednu peňaženku, keďže odtrhnúť od výkladov nie je práve najjednoduchšia úloha; a dlhých dní plných slnka a príjemného tepla pôsobia určite atraktívne. Rovnako ako i navštívenie Hollywoodu (ako sa odfotografovať pri slávnom nápise, tak sa prejsť i po ešte známejšom Walk of Fame chodník slávy) alebo Beverly Hills.
Som človek, ktorý miluje obrovské mestá, ich jedinečný hluk a ruch, ktorý vládne v uliciach, námestia preplnené ako domácimi obyvateľmi, tak i turistami, večerný život a noci, ktoré sa zdá, že nikdy nekončia. Takže myslím, že návštevu mesta plného mrakodrapov by som si len a len užila.

Aké mestá by ste určite chceli navštíviť vy?
with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin
Warning: obrázky nie sú moje.

10 komentárov

 1. Prečo som sa pri čítaní tohto článku cítila ako na hodine geografie a nie doma za notebookom? Je to tak krásne napísané.
  Tá veta o Londýne a Brightone ma pobavila. :D
  Moja teta bola v Paríži, dali jej to darček ku 50-tke (upps, prezradila som jej vek). Musím napísať, že aj mňa to tam jeden čas ťahalo- presne pre eiffelovú vežu a aj pre francúzštinu. Pretože mojim druhým cieľom, po učení španielčiny, bolo učiť sa po francúzsky obzvlášť potom, čo Martin (Juraj Loj) v Búrlivom víne týmto jazykom hovoril, ale potom ma to prešlo. Ešte stále som si nezvykla, že sa tvoja sestra volá tak ako ja a furt vyvaľujem oči, keď to meno niekde uvidím. Čo mi však nejde do hlavy, keď tam bola tvoja sestra, prečo si tam nebola aj ty?
  Nórsko, Nórsko, Nórsko. Prvýkrát som sa o ňom viac dozvedela od blogerky Sydney, potom som sa dozvedela, že tam chce ísť aj bloggerka Berry, minule ktosi o tom hovoril v škole a teraz ty. :D Ale mňa dosť ovplyvnilo video čo pridala na blog Sydney. Sa mi vtedy trošku viac zapáčila táto krajina.
  O Číne toho veľa neviem, preto ďakujem, že som sa mohla aj týmto spôsobom o nej dozvedieť viac.
  S Austráliou som sa asi prvýkrát stretla ohľadom Sydney z Hľadá sa Nemo. Tam sa mi to páčilo. A opäť mi to pripomenulo, že sa tam chce ísť pozrieť môj spolužiak Dominik.
  Tuším som zakomponovala LA do jedného môjho príbehu, ktorý ma prestal baviť tak rýchlo, ako ma začal. Veľa o tomto mieste neviem.

  Týmto článkom si mi pripomenula moju dohodu s bratom- Ak prejdem hru Stratený v Európe sama, bez jeho pomoci, tak pôjdem maturovať z geografie.
  Ja ti tak prajem, aby sa ti splnila tá žurnalistika, pretože viem, že celá história a základné informácie o týchto miestach úzko s týmto súvisia. (po rozhovore s babkou)

  Ja by som chcela navštíviť Španielsko a Nemecko. Aj keď sa mi asi na 90% Španielsko cez budúce letné prázdniny splní, predtým by som si samozrejme mala oprášiť moju španielčinu.
  Nemecko je mojou srdcovkou len pre jazyk. A preto by som to tam chcela spoznať.

  A prišiel mi nápad na príspevok na blogspot (super, fakt už tam bude asi 25 príspevkov). A nie je to miesto, ktoré chcem navštíviť, ale miesta, ktoré som už navštívila. :D

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Dária šla do Paríža v rámci školského zájazdu - ešte asi keď bola šiestačka, a keďže to bolo také trochu drahšie, tak to mala ešte ako darček na narodeniny a Vianoce. Mňa to tam vtedy tak neťahalo a vybrala som si triedny výlet, čo síce bolo fajn, ale teraz by som viac ocenila, keby som šla do Paríža skôr, ale na druhú stranu, keď nad tým premýšľam, ako som spomínala, Paríž ma pred piatimi rokmi až tak nezaujímal a asi by som tie pamiatky tak oceniť nevedela.

   Na žurnalistiku je potrebná práve geografia a dejepis - človek musí mať prehľad o svete a takisto i o dejinách :D A možno preto môj sen ísť to študovať ešte nevyhasol - s geografiou som nikdy problémy nemala a dejepis sa mi skôr nechce učiť, ako že ho nechápem :D

   Španielsko by som tiež možno rada navštívila. Teda, bolo dosť ťažké vybrať len päť krajín, ktoré by som chcela spomenúť, najmä keď mojim obrovským snom je precestovať svet :D
   Nemecko skôr vidím len na nejaký... nazvime to "poznávací zájazd" :D Učím sa nemčinu už od piateho ročníka, čo je dobrých osem rokov a Nemecko sme na hodinách spomínali už toľkokrát, že by som tam niekedy i zašla :D

   A píš články, píš, nech máme čo čítať, hlavne na tvojom blogspote, na ktorý sa už fakt teším :3

   dreamingtrouble.blogspot.com

   Odstrániť
 2. Londýn je aj mojím vysnívaným bydliskom :D Paríž a LA tiež "plánujem" navštíviť. Láka ma to aj do Austrálie, ale tam je veľa kadejakej hávede a z podobných tvorov mám fóbiu :D Ale raz určite zavítam aj tam. Celkovo by som tiež rada cestovala, navštívila čo najviac krajín a miest. Najviac ma to láka do veľkých miest, do ruchu. Ja som totižto celý život v tichej dedinke a ten veľkomestský život ma láka stále viac a viac.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Paríž! ♥♥ Pre mňa najúžasnejšie mesto na zemi! Milujem ich reč a všetky tie pamiatky, ktoré sa tu nachádzajú.. a aj v samotnom Francúzsku.
  Musím uznať, že do Paríža som sa zamilovala najmä kvôli filmu Olsen Twins: Prázdniny v Paríži, ktorý som videla snáď tisíckrát a stále ma neprestal baviť!
  Nórsko je vážne skvelá krajina, no ja by som sa radšej pozrela do Švédska. Ale zase, neodmietla by som ani návštevu už spomínaného Nórska.
  Keď mám pravdu povedať, a to som asi dosť divná, mňa až tak Amerika neťahá. To skôr asi Kanada^^

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Mne z tohto bohato stačí Nórsko, celkovo, mám celkom iný prístup od ľudí, hlavne čo sa týka týchto cestovateľských snov :D Celý sever ma fascinuje, z Ameriky možno len tak Aljaška, a New York, taktiež San Francisko, Anglicko by som precestovala aj celé, potom Holándsko, Maďarsko, Brazília a Taliansko. A potom môže v pokoji zomrieť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Paríž je sen podľa mňa skoro každého človeka a rovnako aj mňa pretože ma fascinuje a rovnako aj Francúzi. Síce sa mi vôbec nepáči ich prístup k turistom a kk tomu keď niekto nehovorí ich jazyk ale čo už to sa už nezmení. Ale určite by som tam raz chcela ísť a tvojej sestre veeeeelmi zavidim. :D
  Nórsko je.. je strašne zaujímavé. Príde mi to, ako keby vôbec nepatril na tuto planétu pretože je jedno ci vidim nejake obrázky alebo videá stále mi to príde ako z iného sveta.
  Čína oh. Môže si hoci kto hovoriť hoci čo, ľudia, kultúra jednoducho všetko mi tam príde lepšie ako hoci kde inde. Fascinuje ma celkovo rozloha a okolie.
  Všetci hovoria že je pomaly všetko len čínske. Ale kebyže sa nad tým zamyslíme, tak bez nich by sme neboli nikde čo sa týka nejakých nových vynálezov a celkovo všetkého .
  Je zaujímavé, že Austrália ma nikdy nejak nebrala. Pravdaže by som tam chcela ísť, ale ešte som si k nej nespravila nejaký vzťah. Je to čudné ale u mňa bežné :D
  Omg ja som tiež chcela aby bol Joe môj manžel a zboznovala som ich stále som to pozerala!! :D ja sa doteraz neviem nejak rozhodnúť, či chcem žiť kľudný život a skoro každý deň sa budit do dažďa alebo žiť niekde kde je slnečne a každý večer by som sa mohla prechádzať po pláží. Povedala som si, že keď sa raz dostanem do LA, dam si tam spraviť tetovanie. Možno už nebude prvé (pretože prvé chcem v 18 a nemyslim si že sa do 18 dostanem do LA) ale nejak sa mi ti stále spájalo s tetovaniami. :D
  Inak uplne wow článok, milujem tvoje opisy <3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Prepáč za prípadne chyby ale kometovala som z mobilu :D

   Odstrániť
  2. Ja sa nechcem hneď usadiť, lebo to by som sa asi unudila k smrti. Chcem chodiť po svete :D

   Odstrániť
 6. Paríž, Nórsko a Amerika je tiež môj sen :3 Cestovanie je taká krásna vec... Zatiaľ som sa dostala iba na pár miest... Dúfam, že v budúcnosti budem mať prostriedky na to cestovať :3 Pretože v dnešnej dobe je to naozaj iba sen ... Lovely Beauty Book

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.