Even When The Night Changes, It'll Never Change Me And You

utorok 18. novembra 2014

#stillobsessedwithfour

Sama veľmi neviem, čo som sa s tým zverejňovaním článkov tak rozbehla. Preto si, prosím, nezvykajte. Teraz sa toho, pre zmenu, deje mnoho, no zase prídu dni či týždne, kedy spadnem do tej únavnej a vyčerpávajúcej rutiny.

Celý minulý týždeň bol nevýslovne hektický.
Čo sa týka pondelka, ten bol celkom pokojný. Písomku z geografie sme nepísali, no test zo slovenčinyjednoduchej vetypriraďovacích a podraďovacích súvetí nás všetkých zmohol natoľko, že to nikomu ani nechýbalo.
Utorkom sa to celé akoby začalo. Už predminulý piatok čiže 7. novembra nám profesorka na dejepise oznámila, že chce, aby sme si pripravili hodinu v štýle dvadsiatych rokov dvadsiateho storočia. My už sme jednu takúto tematickú hodinu mali – minulého roku, no vtedy to bol romantizmus. Počas tej istej hodiny sme sa dohodli, že si ešte napíšeme písomnú prácu, keďže učivá z medzivojnového obdobia skončili. Pôvodne to bolo tak, že minulý týždeň sme mali písať písomku a dnes mať dvadsiate roky, no moji spolužiaci to minulý utorok boli vybaviť tak, aby sa nám tieto dva dátumy prehodili. Takže sme už v piatok mali tematickú hodinu. Aby nám tá písomka odpadla. Čo nám teda neodpadla, ale to neskôr.
Kvôli tomu sme na triednickej hodine ostávali všetci trochu dlhšie a začali sme plánovať, čo všetko potrebujeme a čo budeme robiť. Úprimne, sama neviem ako, no odrazu som stála pred všetkými pred tabuľou a spolu s Denisou som spisovala program – prischla mi úloha režisérky.
V ten deň sme tam ešte s DenisouFilipom ostali približne do pol piatej v škole a detailne riešili základy. Našťastie nebolo tak ťažké to dať dokopy – čo sa mojich spolužiakov týka, väčšina má dobré a pomerne použiteľné nápady. Hneď, čo sme si povedali, že to už balíme, bežala som ešte za Romanou do najbližšieho second-handu. Spolu s Aďou skúšali šaty, a len čo som prišla, už mi podávali kôpku a tlačili ma do kabínky. Moje rozhodovanie nebolo veľmi dlhé a ťažké – bola som tak zničená, že som brala prvé šaty, ktoré mi boli dobré.

  
fotka z našej školskej stránky, kde vidno akurát Filipov chrbát | dnu v galérii

Už v predošlom denníku som spomínala, že v stredu sme mali Deň otvorených dverí. A aj keď som sa celkom bála, ako to dopadne, mala som veľmi dobrý pocit. V dvojici – čo sme sprevádzali – som bola s Filipom a i keď obe skupinky, čo sme dostali, boli až priveľmi tiché a skoro vôbec nič sa nepýtali, bolo to celé super – aj keď som v závere mala zachrípnutý hlas a neskutočne ma boleli nohy.
Celé DOD-čko sa oficiálne končilo po šiestej vyučovacej hodine, no Mergi nedokázala prežiť to, že by nám mali odpadnúť cvičenia z biológie, preto nás prinútila sa ešte dotrepať do učebne a do rúk nám strčila obrovské encyklopédie.
Hneď po skončení vyučovania som bežala na dramák po plachtu na tú tematickú hodinu na dejepis, kde som sa zdržala asi pol hodiny, lebo potom som už musela utekať naspäť do mesta za Tomášom, Simonou Dávidom, aby sme si prešli celý program.
V tú noc som bola hore do pol druhej, spisovala som detailne celý scenár a všetko, čo budeme na hodinu potrebovať.

Pôvodne sme sa vo štvrtok mali učiť, no ešte v utorok nám triedna oznámila, že ideme do Steel Parku [link]do Košíc. Prvá hodina nám vďaka tomu odpadla, no i tak sme sa pred ôsmou všetci zišli v škole v učebni Umenia a kultúry, aby sme si to celé prešli, aby si dievčatá poriadne nacvičili charleston a aby každý presne vedel, čo robí.
Celá exkurzia bola fajn. Keďže dnu sme mohli ísť až o dvanástej, predtým sme boli na výstave malieb a čipky o budovu ďalej. No v Steel Parku boli sme pripravení na nejaké nudné prednášky o výrobe ocele, no celý tento park je tvorený množstvom stanovíšť, pričom pri každom sa človek naučí niečo iné. Neviem, ako presne to tam funguje a kedy majú otvorené, no ak niekoho celkom zaujíma chémia a rád by sa o ňu zaujímal i v budúcnosti, odporúčam. Z našej triedy tento výlet nikto neľutuje. Ani ja, a to po skončení strednej nechcem chémiu ani vidieť.
A spať som šla o pol jednej, lebo zase bolo treba milión vecí doriešiť.

No a piatok. Ten deň, na ktorý sa mnohí tešili, no ja som nevedela poriadne zaspať.
Ráno sme ešte stihli napísať test z nemčiny, no našťastie sme mali predposlednú hodinu suplovanú, a tak sme mali štyridsaťpäť minút na to, aby sme sa všetci na poslednú hodinu – dejepis – pripravili.
V tú hodinu som sa skoro rozplakala. Všetci si tam robili, čo chceli, prechádzali sa z jednej strany triedy na druhú, všetci mali milión otázok a stále sa našli ľudia, ktorí nevedeli, čo majú robiť. Vytáčalo ma to, pretože ja som sa s tým celým trápila pomerne dlho do noci a venovala som tomu polovicu týždňa. A tretina sa na to i tak vykašľala.

 
všetci v celej kráse | Aďa, Romanaja, Denisa, Miška, Tuhri

A niekoho nezaujíma, čo sme na tú hodinu vymysleli, tento odsek môžete preskočiť.
Jakub už v utorok dostal nápad, že by sme to mohli riešiť formou nejakej party. Bol to úžasný oporný bod, ktorého sme sa i držali. Celé sa to začalo oslavou Tomáša a Simony, ktorí to celé moderovali/posúvali ďalej. Spočiatku sa to držalo v pokojnom a tichom štýle, až keď k nim nevtrhli Berka a Fero spolu s fľašou detského šampanského a celú oslavu rozbehli čiže sa pustila hlasná hudba a všetci začali tancovať.
Už minulého roku – na romantizme – sme mali v programe zahrnutý časovrat. Dominika ho doma stále mala, preto sme ho zakomponovali i tentoraz – Tomáš Simona sa vďaka nemu preniesli do obdobia 20. rokov. Práve tu sme potrebovali plachtu, pretože zatiaľ čo sa vracal čas, ja som recitovala krátku básničku a všetci, čo boli za ten čas na scéne, sa museli vymeniť s ďalšími ľuďmi. Oslava potom pokračovala ďalej – nasledovala „módna prehliadka“, ktorú sme toho roku – aby sme sa neopakovali – riešili iba tak, že AďaMiška komentovali oblečenie prítomných lebo na každej oslave sa nájde dvojica/trojica, ktorá medzi sebou skomentuje, čo si kto obliekol; tak Samo hral na gitare; Fero hral na klavíri a Tomáš na kartónovom saxofóne ktorý som robila ja, no pôsobilo to veľmi komicky, keďže im iba Laura púšťala hudbu; a nakoniec tancovali dievčatá charleston. A odfotili sme sa.

Písomku nám profesorka neodpustila, z čoho boli naši chalani zo začiatku dosť sklamaní, no keď sme ten test dnes písali, tak nám profesorka dala minútu tri na to, aby sme si rýchlo dopísali/opísali to, čo nemáme, pretože sa jej naša tematická hodina veľmi páčila. Tak snáď to budeme mať dobre.

Som celkom zvedavá na tento týždeň. A aj na ten ďalší. Pretože väčšina testov sa nám kvôli strede a štvrtku popresúvala, takže umrieme už definitívne.

Máte tiež také náročné dni/týždne?
with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

5 komentárov

 1. Taká tematická hodina znie zaujímavo a v tých kostýmoch vyzeráte úžasne :) Určite by som niečo také privítala aj na našich hodinách..

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Na tú hodinu z minulého roku si pamätám :D Ináč spomínaš si, čo ste mali na dejepis minulý rok na domácu úlohu sa ísť odfotiť ku tej pamiatke? Pretože mi sme mali to isté, odfotiť sa ku pamiatke a niečo o nej napísať. :D Keď nám to zadal, tak som si na tie fotky spomenula. :D
  Tá fotka kde ste všetci :O Veľmi ste zlatí. A čo sa týka tej hodiny muselo to byť super. Gitara, klavír a kartonový saxofón :D Škoda, že vám tu písomku neodpustila. No už to máte za sebou.

  Ináč, aj my sme písali minulý týždeň v stredu písomku z dejepisu a tiež nám nechal sa na chvíľu pozrieť do zošita, nakoniec mám z nej dvojku a to som sa vôbec neučila, pretože mi všetko nadiktoval Denis.

  Čo sa týka blogspotu, prešla by som hneď, ale už mám akosi "vianočný dizajn" prichystaný a aj chcem dať archív blogu. Snáď to bude prvého januára, keďže ešte neviem či nebudem náhodou u tatika (otca) a ten nemá internet a aj keby už vtedy mal, nesmieme byť na internete a máme tráviť čas s ním. -_-

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ty si pamätáš viac z môjho života ako ja sama :D
   Ale verím, že k tomu pomníku ste šli normálne po schodoch a nie ako my - cez dva kopce :D

   Odstrániť
 3. úplne krásne šaty a tématika :D kočky ste

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Aj ja chcem mať takéto tematické hodiny:( podľa mňa je to zábavné a zaujímavé, že sa oblečiete a spravite program. Je to super a vyzerali ste úžasne!! :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.