25 Facts About Me

streda 12. novembra 2014

V prvom rade, krásne skoré ráno. Je 0.30AM, ja zajtra idem do školy a som úplne zničená, no celý týždeň asi zhrniem v denníku niekedy cez víkend.
Keďže som sa definitívne rozhodla zmazať môj starý blog, predtým, než som to urobila, mi nedalo poriadne sa v ňom nepohrabať a neprečítať si znova nejaké články a poriadne som sa pri tom zasmiala a mala chuť i plakať z toho, aká som bola trápna. Fakty o sebe som tiež veľmi rada spisovala - bavilo ma sledovať, čo mám rada a čo nie, čo ma baví. A stále to rada robím. Zisťujem, kto som.

01. Volám sa Berenika. Je to meno, ktoré nenávidím, keďže ešte stále sa nájdu ľudia, ktorí majú problém ho zachytiť na prvý krát a musím im ho opakovať, no na druhú stranu sa mi akosi páči vytŕčať z davu a väčšina si ma vďaka menu pamätá som tá s divným menom a celkom sa mi to páči.

02. V apríli ďalšieho kalendárneho roku oslávim osemnástku, čo ma dosť desí. Viem, že na sebe pravdepodobne žiadnu zmenu nepocítim, no mám pocit, že konečne začnem cítiť váhu celého sveta, bojím sa, že sa počet problémov akosi znásobí, že nebudem vedieť, čo mám robiť. Ale pevne dúfam, že také zlé to nebude. Že bude super byť dospelá.

03. Mám dve mladšie sestry. Je medzi nami dvojročný rozdiel, vďaka čomu si navzájom rozumieme, no takisto to medzi nami vytvára množstvo roztržiek a hádok.

04. Bývam v Prešove a je to tá najväčšia diera na svete.

05. Chodím do tretieho ročníka na Gymnáziu Jána Adama Raymana v Prešove. A i keď sa neustále sťažujem, som celkom spokojná, no najviac rada som za svojich spolužiakov, ktorých nekonečne milujem a neviem, čo by som bez nich robila.


06. Nie som ešte stopercentne rozhodnutá, čo chcem v živote robiť. Kedysi som chcela byť lekárkou, no odkedy som na gymnáziu zistila, že biológiu neznášam, toto povolanie som definitívne zatrhla. Celkom sa mi páči myšlienka o študovaní žurnalistiky a práce pre nejaký časopis, magazín alebo vo vydavateľstve.

07. Nepovedala by som, že som vysoká, ale patrím medzi najvyššie dievčatá v našej triede (chlapcov nepočítam, tí majú skoro dva metre).

08. Ôsmy rok navštevujem literárno-dramatický odbor na základnej umeleckej škole. Hoci sa naň neustále sťažujem, milujem to tam - milujem ľudí, ktorých som vďaka nemu spoznala, milujem to, kto vďaka nemu som a mrzí ma, že tento rok je môj posledný.

09. Nikdy som nemala nič zlomené. Ale mám dve jazvy na čele – jednu kvôli tomu, že mi asi v štvrtom ročníku spolužiak hodil do hlavy pravítko s ryskou, druhú mám asi od svojich dvoch rokov, kedy som sa na odrážadle v tvare psa kvôli svojej tvrdohlavosti skotúľala dole po schodoch.

10. Mám množstvo malých zlozvykov – neustále si hryziem do spodnej pery alebo keď stojím alebo i sedím, dávam špičky nôh tesne k sebe, zatiaľ čo medzi pätami mám niekoľkocentimetrovú medzeru.

11. V poslednej dobe som sa dosť upriamila na angličtinu, ktorá teraz tvorí dosť veľkú časť môjho dňa. Nielenže máme päťkrát do týždňa tento jazyk ako vyučovaciu hodinu, no môj okruh sa už definitívne rozšíril i na čítanie kníh a pozeranie filmov výlučne v tomto jazyku nerátajúc tie, kedy sedíme pred televízorom celá rodina - keďže moji rodičia by obrovskej časti dialógov nerozumeli. No i tak o sebe nikdy nepoviem, že som v tomto jazyku dobrá aj keď teraz nedávno, keď sme mali v škole praktikantku, tak sa ma spýtala, či som bola na nejakom pobyte v zahraničí a bola celkom prekvapená, keď som jej povedala, že nie, pretože je vraj moja angličtina veľmi dobrá.

12. Som dosť sarkastická a rada hovorím to, čo si myslím.

13. Neviem ľuďom povedať nie. Bojím sa, že ich inak stratím alebo budú na mňa nahnevaní, preto radšej urobím veci, na ktoré by som sa nikdy nedala a ktoré sa mi ani robiť nechcú.

14. Celkovo som dosť náladový človek. Jednu chvíľu som v pohode, no vzápätí ma dokáže vyprovokovať a naštvať nejaká drobnosť a na všetkých okolo seba kričím.

15. Nemám rada, keď mi niekto hovorí, čo mám robiť. Rada sa rozhodujem sama za seba, no sú tu i momenty, kedy si želám, aby pri mne niekto bol a povedal mi, čo ďalej.


16. Rada rozosmievam ostatných. Robí to šťastnou i mňa.

17. Som dosť empatický človek. A keď niekto plače, tak plačem aj ja.

18. Neviem, či by som to o sebe povedala, ale som anxious person. Teda aspoň podľa toho, čo všetko som čítala. Ale musím priznať, že o všetkom, čo spravím, začnem pochybovať a veľmi rýchlo znervózniem.

19. O všetkom príliš veľa premýšľam. Ale neviem s tým prestať.

20. Mojim najobľúbenejším kvetom je sedmokráska a slnečnica.

21. Nejem baklažány, tekvice či cukety a huby, no tiež i čisté mlieko a citrusové ovocie na ktorom mi prekáža tá biela šupka, šľahačku vo veľkom množstve.

22. Milujem kukuricu – či už varenú, grilovanú alebo v plechovke.

23. Veľmi rada čítam. Teraz už na knihy nemám toľko času, koľko kedysi a mrzí ma to, no nedám dopustiť na ich vôňu, ten pocit, ktorý človek má po dočítaní poslednej strany a milujem, koľko kníh je na svete, no ubíja ma, že ich nikdy neprečítam úplne všetky.

24. No kniha ma musí plne zaujať v prvej kapitole. Do konca dočítam síce všetky, no tie s nudným začiatkom mi trvajú dvakrát, možno i trikrát dlhšie, než ostatné.

25. Okrem toho trávim čas kreslením, sledovaním filmov alebo seriálov (zbožňujem Pretty Little Liars a Faking It).

with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

9 komentárov

 1. Tie fakty sú super :D PLL pozerám aj ja (prekvapivo aj Faking It) :D
  A teda tvoja anglina musí byť na úrovni, keď si dostala takú super pochvalu :D
  A taktiež neznášam, keď mi niekto hovorí čo mám robiť :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Hoci som vedela už takmer všetko, príjemne sa to čítalo. Mne sa tvoje meno náhodou páči, úprimne. Aj mňa si vďaka môjmu divnému menu ľudia zapamätajú. :) To mi pripomenulo štvrtok, kedy bolo darovanie krvi a z našej triedy ešte nikto ísť nemohol, pretože nemajú 18. A aj tí či majú (Viet), tak nemôže, pretože 6 hodín predtým nemôžeš fajčiť a neviem či aj s tetovaním môže darovať krv :D Ináč rozmýšľala som, že keď budem mať deti, tak jedno z nich pôjde určite na GJAR :D
  Tá fotka kde ste všetky tri je zlatá.
  Chceš pokračovať v LDO? či tam nie je druhý stupeň ako na výtvarnom odbore? :D
  Už len z tvojich článkov viem, že tú angličtinu ovládaš.
  Tá druhá fotka pod 20.faktom :O

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja už mám prvý stupeň z LDO ukončený a zabsolvovaný :D Ale v štvrtom ročníku už toho budem mať fakt veľa a už nebudem mať čas tam chodiť dvakrát do týždňa a keby že ešte budeme chystať nejaké predstavenie, tak nebudem mať čas tam chodiť častejšie :/

   Odstrániť
 3. Tie ma desí, že na ďalší rok už mám 18 a žurnalistiky som sa vzdala, pretože to nie je také ružové ako si predstavujem, žurnalistom je byť v podstate otravom, a ja na také niečo nie som;D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som zase dosť otravný človek, takže si myslím, že žurnalistika bude pre mňa :D Ale páči sa mi predstava písať pre nejaké noviny :)

   Odstrániť
 4. Berenika je náhodou super meno! :) Také nezvyčajné, tie mám rada :) Ty už budeš mať 18? o.O
  Aj keď som takisto spokojná so školou kam chodím, kolektív by som jednoznačne zamenila! U nás je to niečo neskutočné, každý každého ohovára a nikto sa navzájom nemá rád. (česť výnimkám)
  Ja som asi divná, ale angličtinu nemám rada.. nepáči sa mi celkovo tento jazyk a radšej by som sa učila plno ďalších ako angličtinu.. ale nemám veľmi na výber :D Bohužiaľ..

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Možno to budeš pokladať za spam, ale mám blogspot. Články sa tu píšu geniálne! :) A ak sa mi podarí si nastaviť normálne dizajn, tak ma tu máte.

  Ešte lion. z blogu lionempire.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ugh, keďže ma to ani za svet nepustí ďalej a ukazuje mi, že sa vyskytla nejaká chyba, tak mi, prosíííííííím, hoď link :*
   A myslím, že sa ti tu bude páčiť :D Teda ja by som to už ani za svet nevymenila s blog.cz, tu máš tak o milión možností viac :3

   Odstrániť
  2. A ak budeš potrebovať akokoľvek pomôcť, tak mi pokojne napíš :) Neviem ešte všetko, ale snáď ti budem môcť nejako pomôcť :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.