What's In My Bag

nedeľa 26. októbra 2014

Som človek, ktorý so sebou neustále vláči obrovské množstvo vecí. Niektoré sú možno zbytočnosti, pri iných iba pokrútite očami a v duchu sa zasmejete, no musím to mať všetko pri sebe a musím mať pocit, že som na všetko pripravená. Nech už to znie akokoľvek.B A G
Obyčajne som nosila čiernu kabelku z New Yorkeru, no keďže sa opäť schladilo a začala som nosiť svoje milované hnedé topánky z CCC, prehodila som si veci sem, aby sa to nejako hodilo. Je to kabelka z Bershky za 19,90€ [link] - kúpila som si ju ešte počas leta v Zagrebe v Chorvátsku -  a okamžite som sa do nej zamilovala. Na to, že vyzerá byť dosť malá, zmestí sa toho do nej dosť, navyše má dve vrecká na jednej strane kam si dávam mobil a kľúče a vrecko na zips na opačnej strane, čo je pre mňa len a len plus.

 

P H O N E ,  K E Y S ,  W A L L E T
Moje absolútna must have. Neviem si predstaviť, že by som odišla z bytu bez toho, aby som neskontrolovala, či mám všetky tri tieto veci. Bez ostatných by som sa možno ako-tak zaobišla, ale bez svojho mobilu, peňaženky a kľúčov asi nie.
Mám asi najstarší a najviac obitý mobil na svete. Preto pevne verím, že čo najskôr dostanem nový. Znie to možno nejako povýšenecky alebo podobne, ale s týmto starým šrotom už neviem fungovať. Musím ho mať pri sebe, to áno, keďže na ňom mnoho vecí kontrolujem a zisťujem, ale ak by ste mi dali nejaký iný, okamžite by som ho zobrala a dala vám tento HTC Wildfire S.
Mám nejakú takú obsession veľkými peňaženkami. Mám v nej mnoho kartičiek a taktiež - obviously - aj peniaze, bez ktorých sa dnes človek už ani nepohne. Je to peňaženka takisto z Chorvátska, konkrétne z Pagu z jedného malého pouličného obchodu za asi 8€ a zbožňujem ju.
Ďalej to sú moje kľúče. Obkecávať ich s tým, že bez nich by som sa nedostala domov, je asi zbytočné, tak ideme ďalej.

L I T T L E  B A G S
Ďalšie štyri vrecúška/taštičky obsahujú tiež veci, bez ktorých sa neobídem. Prvá - v tvare sovy - je z Claire's, no keďže som ju dostala na meniny a mám ju už asi dva roky (čo dosť vidno i na tom, aká je špinavá), netuším, koľko stála. Kvietkovanú som takisto dostala, no tento krát na tohoročné narodeniny, takže jej cenu neviem. Zvyšné dve som si urobila pred časom sama z látky, ktorú som našla doma, keďže som cez prázdniny nemala čo robiť a takéto taštičky sú všeobecne dosť drahé, navyše som dosť dlho hľadala takú, ktorej tvar, veľkosť i vzor by mi vyhovovali, no a keďže som nič nenašla, vzdala som to a spravila si ich za dva večery sama. Nosím v nich všetko, čo nechcem, aby sa mi len tak pohadzovalo po taške - nabíjačku a slúchadlá; sponky, gumičky a zrkadielko (tiež v tvare sovy); lieky a leukoplasty a girl stuff.

 

T I S S U E S ,  W E T  W I P E S ,  L I P  B AL M
Vždy mám v kabelke aspoň dva balíčky vreckoviek. Človek ich používa dennodenne - či už pri nádche, keď niekto niečo rozleje alebo iba potrebuje niečo utrieť, možno niečo zabaliť, aby sa to neobilo. To isté platí i pri navlhčených utierkach, ktoré síce nepoužívam tak často, ale vždy sa nájde situácia, kedy si niečím ja alebo moji spolužiaci zababreme ruky a obyčajnou vreckovkou to dole nejde.
Jeseň je v plnom prúde a zima sa blíži, na čo "veľmi dobre" reagujú i moje pery. Mám obrovský zlozvyk, ktorého sa akosi neviem zbaviť - neustále si hryziem do spodnej pery - či už keď som nervózna, zamyslená, nahnevaná, v strese, niekoho počúvam... No vďaka tomu mám peru viac-menej rozhryzenú a v zime sa z nej stáva časovaná bomba, pri ktorej človek nikdy nevie, kedy z nej začne tiecť krv. Tento Garnier Repair balzam na pery je asi najlepší, aký som kedy mala, a tak ho len odporúčam. 

U M B R E L L A ,  D E O D O R A N T ,  W A T E R
Dáždnik síce na fotografii nie je, keďže bohužiaľ neprežil poslednú cestu domov v obrovskom daždi a polámal sa, no zväčša nosievam jeden vždy pri sebe. Nezaberá tak veľa miesta v kabelke a človek nikdy nevie (hlavne v jeseni), kedy sa spustí obrovský lejak alebo len začne kropiť. Ja navyše veľmi dobre viem, ako vyzerajú moje vlasy, keď zmoknú a ak nechcem strašiť všetkých okolo seba, radšej jeden pri sebe mám. (Teraz síce nie, ale len čo niekde uvidím taký, ktorý sa mi bude páčiť, kúpim si ho.)
Kedysi som deodorant nenosila vždy pri sebe, no vďaka telesnej v škole a tomu, že som deodorant pravidelne zabúdala doma a po čase mi už pripadalo trápne si vždy po hodine požičiavať jeden od spolužiačok i keď som nikdy nemala pocit, žeby im to nejako prekážalo, som zistila, že je asi najlepšia možnosť ho nosiť v kabelke. A som za to rada - často sa stáva, že ma po škole spolužiaci vytiahnu von pobehať po meste, hlavne v lete sa človek rýchlo spotil a bolo oveľa jednoduchšie vláčiť so sebou všade deodorant a rýchlo sa niekde na záchodoch prestriekať, než páchnuť po celom meste.
Mám pri sebe aj fľašu s vodou alebo čajom. Málokedy mám chuť na džús alebo iné presladené nápoje, nehovoriac o sýtených vodách, a obyčajný nesýtený Rajec má podľa mňa príliš vysokú cenu na to, aby si ho človek kupoval deň čo deň, ak si môže jednoducho vziať vodu z domu. Alebo i moju milovanú Arizonu.

 

P L A N N E R ,  S M A L L  N O T E B O O K
Na svoj diár teraz už nedám dopustiť. Som človek, ktorý je schopný zabudnúť úplne všetko - preto je pre mňa omnoho pohodlnejšie si to niekde napísať a poznačiť. Je to jednoduchý diár z papiernictva, čo máme v meste, a stál okolo 1,69€ (okolo eura si môžete kúpiť diár i v Ševte, ale tento mi vďaka periodickej tabuľke prvkov či vďaka vzorcom pripadal lepší). Okrem všetkých domácich úloh, projektov, ktoré musíme urobiť a testov si doň píšem i všetko, čo musím spraviť alebo doniesť, no i odkedy a dokedy som bola na brigáde a iné drobnosti. (Obal som si robila sama.)
Tento malý zápisník som dostala už dosť dávno, no keďže ich mám doslova milión (pretože keď niekde vidím nejaký zápisníček, tak neviem odolať, lebo väčšina má nádherné motívy), začala som si dnu zapisovať poznámky len nedávno, keďže som dosť dlho nechcela zničiť jeho krásnu novú vôňu a ošúchať ho. No zbožňujem ho - je so sovičkami, malý, je tyrkysovo-fialový (čo sú moje dve najobľúbenejšie farby), má i malú záložku, takže keď ma niečo napadne, viem sa okamžite dostať na najbližšiu čistú stranu a jednoducho sa doň všetko skvelo zapisuje.

M Y  S C H O O L  S T U F F
Keďže - bohužiaľ - i ja musím chodiť do školy, všetky tieto veci musím mať dennodenne pri sebe. Peračník mám z H&M a stál tuším 2.99€ (H&M má celkovo asi najlepšie peračníky - majú úžasné vzory, perfektnú veľkosť a veľmi dobré ceny) a je to láska na prvý pohľad - milujem ho. Takisto so sebou všade vláčim kalkulačku, lepiacu pásku a i farbičky, ktoré mi dal z práce môj dad (majú ich ako reklamné produkty pre malé deti) a sú presne také, aké potrebujem. No a v neposlednom rade je to i študijný preukaz do školy (s obrázkom čuníka, ktorý vyjadruje, ako veľmi naše krásne GJAR milujem), ktorý musíme mať vždy pri sebe.


with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

19 komentárov

 1. Na začiatok, myslím, že som už na nejakom blogu videla takýto článok. A dosť má prekvapilo čo to dievča v taške nosí. Lenže pri tebe mi príde všetko čo tam máš potrebné.
  Keď som uvidela prvú fotku povedala som WTF?, zdalo sa mi toho strašne veľa, ale po prečítaní článku ani veľmi nie. Možno ťa to prekvapí, ale ja v peňaženke som doteraz nenosila peniaze. :D Až pokiaľ som nesedela na zastávke autobusu a bola mi zima. Odvtedy mám vždy minimálne 2€. Ale teraz tam nosím aj 10€ pre prípad, že zabudnem, že mi treba dobiť kredit na karte. A opäť ťa to možno prekvapí, ja nenosím kľúče :D
  Ja mám z tých všetkých vecí len vreckovky. Dáždnik nenosím. Vodu len ak ideme niekam na výlet zo školy.
  "Keďže -bohužiaľ- i ja musím chodiť do školy..." :D Pobavila si ma. To vážne máš peračník z H&M? Ja mám z TESCO a je taký veľký a obyčajný, že určite by si si ho nekúpila :D
  "s obrázkom čuníka..." :D :D Smiala som sa na celú izbu. My tohto roku nemáme študentské preukazy, pretože riaditeľ nemá na to peniaze -_-
  Nakoniec asi najväčšie prekvapenie, nemám tašku. Mala som, darovanú od sesternici, ale ramienok sa potrhal. A druhá je veľká jak hovädo a tiež sa trhá. Babka mi ponúka svoju kabelku, to isté aj mama, lenže ja nechcem nosiť kabelky.
  Krásne fotky, musím ich pochváliť.

  Ešte k tomu môjmu predošlému komentáru, že kam chodí tvoja sestra. :D Už viem, že na GK2, len som bola lenivá si to vygoogliť. :D
  A na blogu strc.sa.blog.cz si písala do komentáru, že ste si priebežne vyberali maturitné predmety. Viem, že ma nie je nič do toho, ale čo si si vybrala? :D (nemusíš odpovedať)

  (http://lionemmpire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Moji spolužiaci si neustále robia srandu (nemyslia to však zle), že všetko, na čo si spomenú, ta mám. A je to pravda, no keďže vždy premýšľam i o tom najhoršom, čo by sa mohlo stať, tak mám pri sebe všetky veci, ktoré pokladám za dôležité :D

   Keďže si už teraz presne nepamätám, aké všetky predmety som si nakoniec vybrala, lebo to od nás chceli dosť narýchlo a ani nevieme, aký veľký je rozdiel dajme tomu medzi chémiou, cvičeniami z chémie a seminárom z chémie.
   No máme si vybrať tri štvorhodinovky a dve trojhodinovky. Takže zo štvorhodinových som si predbežne dala konverzácie z angličtiny, geografiu a zdá sa mi, že som narýchlo zakrúžkovala i konverzácie z nemčiny, no keďže nakoniec budem na žurnalistku potrebovať i dejepis, tak to najbližšie zmením za ten. No a z dvojhodinových som zakrúžkovala seminár z geo (no neviem, či ho budem musieť, aj keď chcem maturovať z geografie, keďže mám i normálnu geo štyrikrát do týždňa, no vážne nevieme, čo ktorý predmet bude obsahovať) a nevedela som si vybrať medzi anglickou a nemeckou gramatikou. Dala som si nakoniec myslím, že tú nemeckú, keďže tá mi ide horšie, ale keďže to vyzerá tak, že možno z nemčiny ani maturovať nebudem, ale zase budem potrebovať na prijímačky na strednú asi NOSku :D

   Odstrániť
 2. Toľko vecí mať v kabelke, tak mi asi ruka odpadne:D Ja tam mám väčšinou napchaté len učebnice a svetre pre prípad väčšej zimy;D Kabelka sa mi veľmi páči a zbožňujem tie maličké peňaženôčky, mám jednu a nosím ju dosť často, keď mi netreba doklady... Nie som poučiteľná a vždy si doma zabúdam vreckovky, ale na to mám ostatných ľudí, aby mi ich večne požičiavali.. Arizona je skvelá, najviac mi chutí broskyňová :3

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som zase tá, od ktorej si všetci všetko požičiavajú - či už im treba vreckovku, gumičku do vlasov, sponku, nabíjačku, pero, čokoľvek :D Spoliehajú sa na mňa, čo je niekedy trochu otravné, ale teraz už neviem, či by som vedela spokojne kráčať po meste bez hociktorej z týchto vecí :D

   Odstrániť
 3. Hneď ako dopíšem tento komentár sa pôjdem niekam zahrabať a popremýšľať nad tým, či si nechcem vo svojej kabelke alebo rubsaku urobiť poriadok :D Akože B., teraz si ma riadne uzemnila :D Tá tvoja kabelka je nielenže krásna napovrch, ale skrýva aj množstvo pokladov vnútri :D Páči sa mi, ako to máš pekne poporiadku, máš tam potrebné veci, a máš ich udržované :)
  Tie sovičkové taštičky, resp. tie taštičky, medzi ktorými sa našla aj sovičková (sovy sú pre mňa absolútne zaujímavé v akejkoľvek podobe :D) sú podarene. Tiež mám radšej väčšie peňaženky a ako študent, ktorý veľa cestuje, a má 8478478 kartičiek a podobných hovadín je pre mňa aj tá väčšia peňaženka praktickejšia :D
  Ešte som Arizonu nepila, ale teraz mám také chute, že zajtra po tom pôjdem popátrať :D
  No ale tá posledná fotka - ako to tam je krásne naukladané.. Ja sa fakt môžem ísť hanbiť :D Ja si síce do rubsaka (poväčšine) ukladám veci poporiadku, dávam si tam všetko praktické, a často, keď sa ocitnem v núdzi, si tam nájdem veci, o ktorých som ani nevedela, ale inak to nejako nepremeňujem :D Mne stačí mať dezodorant, parfém, žuvačky, peňaženku, kľúče, slúchadlá, niečo napitie, nejakú tu malú sváču, knihu (to je moje must have :D), a nerada to píšem, ale tiež zapaľovač a cigy :D Niekedy keď idem iba niekam na kávu, alebo za kamarátmi, tak si ani neberiem tašku, no :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som úplne posadnutá (a priznávam to) tým, že musím mať v kabelke všetko na svojom mieste :D Inak som nervózna a podráždená a neviem nič nájsť :D

   Odstrániť
 4. Nejaká taká taška by sa hodila aj mne. :D Mala som takú podobnú, presne takej farby. no dala som ju mame, jej sa páčila.. a pravdupovediac celkom ťažko mi s nou bolo chodiť kade tade po meste a do školy. Bola pre mňa ťažká a ešte ked som ju musela napratať "dôležitými" vecmi. :D
  Teraz mám zase takú mini kabelôčku, do ktorej sa mi fakt zmestia len kluce, mobil, penazenka. Proste tri najzákladnejšie veci bez ktorých sa z domu nepohnem. Ostatné veci nejak neriešim, keď idem do školy, všetko nahádžem do školskej tašky a kabelka mi slúži namiesto vreciek. :D

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Na takovýto článek se už nejvíc dlouho chystám, ale stále se k tomu nemůžu nějak dokopat :-D
  Každopádně ty si ho dala na jedničku a mimochodem, moc pěkná kabelka :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Prdé, ani nevieš, ako som rada, že som ten článok, ktorý sa mi túlal medzi rozepsanými už nejaké tie dni, zverejnila vo chvíli, kedy nielenže si mala náladu na tento druh filmu (nie každý ju vôbec niekedy má, takéto filmy nie sú síce nejaké náročné, ale len malé publikum to, najmä u nás, dokáže pozerať) ale si si ho rovno aj pozrela, a len tak ho nehodila na svoj zoznam :D No, vychytali sme 'that moment' :D

  Každopádne, presne ako píšeš, súhlasím s tebou takmer vo všetkom - až na to, že Evan Green tu hrala celkom psycho ženu, ale taká môže byť akákoľvek ženská v domácnosti, v našom meste je veľa takých. A tiež sa mi páčilo, že tu nebol žiaden trápný vzťah, ale pri tom celkom 'žhavá' dvojitá zápletka :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ani si nepamätám, že by som sa pustila do pozerania filmu tak neskoro a už vôbec nie do filmu, na ktorý som si pár minút pred tým prečítala recenziu :D Ale zase veľmi pekne ďakujem :3

   Celé sa to točilo iba okolo ich rodiny a tajomstiev, čo sa mi neskutočne páči :D

   Odstrániť
 7. Mít v kabelce tolik věcí, tak se mi to tam snad ani nevejde :D

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Máš hrozně moc pěknou kabelku a taky peněženku se sovičkami, ta je úplně úžasná! :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Ku komentáru na mojom blogu...
  Keď si mi písala, že má aj 17 poriadne zmení, netušila som, že to bude presne v ten deň. Presne v deň mojich sedemnástych narodenín som si uvedomila, kto si byť v mojom živote zaslúži a kto nie. Nie je to hnusné hovoriť, pretože je to fakt a fakt je pravda a ja milujem pravdu. Ďakujem, že si mi napísala aká som osoba, vyčarilo mi to úsmev na tvári. :)
  Nie, nie, mne nešlo o ten facebook, ale vieš, chápem, že ľudia nenosia v hlave kalendár ako ja a jednoducho si nezapamätajú kedy má ten a ten človek narodeniny. Šlo len o to, že keď im to tam ukáže, či mi napíšu, pretože si to nemusia pamätať. Ja mám šťastný život aj bez nich, mám Kristy, mám Vás bloggerov, mám rodinu a v neposlednom rade mám samú seba, poznám sa z rôznych pohľadov a viem kedy už potrebujem pomoc od iných, dovtedy si dokážem pomôcť sama.
  Pamätám sa na minuloročný článok ako si písala tiež o tej torte pre spolužiačku. Čo ste jej gratulovali na UKL. Ďakujem ti fakt, pre takýchto ľudí žijem, pre úprimných ľudí.
  Na rok budem mať už 18, čo znie hrozne, ale snáď si ich spomenie viac. Aj mama by mala byť na rok doma, tatik mi asi bude chcieť vybaviť autoškolu, ale ja nechcem. :D
  Presne preto blogujem, čítať vaše zážitky, smiať sa s Vami, trápiť sa s Vami, plakať s Vami a usmievať sa kvôli Vám, mojim čitateľom a úžasným bloggerom.

  A ešte niečo, mrzí ma, že si na blog.cz zmazala prístup k článkom do archívu, pretože už teraz nemám čo čítať. Nemám sa na čom smiať na celú izbu, nemám na čo spomínať. Nevadí, si tu, teraz.

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aw, babe :3 Som veľmi veľmi rada, že ťa mám, že som mohla spoznať takú skvelú osôbku, ako si ty :D

   Všetky články na starom blogu som zmazala, ale ponechávala som si denníčky, ktoré si chcem časom vytlačiť a urobiť z toho akoby klasický denník :D Ale ak by si chcela, tak ti to môžem potom poslať :D Teda ak by si to tak veľmi chcela mať, pretože chcem ten blog zmazať potom úplne :)

   Odstrániť
 10. OMG máš VAU design!! - toto na začiatok, lebo inak by som to zabudla napísať :D
  Takže, máš v tom poriadok, to je super... aspoň vidím, aká neporiadnica som ja (:DDD)
  Ja si musím do školy ťahať stále veľkú školskú tašku a už mi to ozaj prekáža. Stále je preplnená / a to inak ani nemám až tak veľa učebníc / neviem čím to je ozaj. akurát tam mám desiatu, vodu, dáždnik, učebnice, peračník a tašku pomoci - tj. voňavka, balzam/rúž, zrkadlo, antibakteriálny gél a malý hrebeň.
  Mám ešte v taške takú malú priehradku a tam mám väčšinou usb kľúč, peňaženku, vreckovky, gumku, slúchatká a to je asi všetko. Ešte si niekedy zvyknem brať čaj alebo kávu aby som si to mohla v škole uvariť.
  Ale keď sa tak pozriem na teba, veľa vecí /užitočných/ mi tam chýba :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja si nechávam asi dve tretiny učebníc neustále v škole. A niekedy i viac - do školy chodievam s maximálne troma zošitmi a už i vtedy sa mi zdá, že je to veľa :D Preto v kabelke žiadne zošity alebo učebnice nemám :D

   Odstrániť
 11. Tvoje veci sú také cute :D Najmä tie sovičkové taštičky :D
  Inak veľa z tých potrebných vecí v mojej taške chýba :D Načo som si spomenula pri prečítaní tohto článku, tak to snáď doplním :D
  Pekné fotky :)

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.