Autumn Or My Favourite Season

streda 8. októbra 2014


Odkedy prišiel minulého roku december, nevedela som sa dočkať ďalšej jesene.
Sama neviem, kedy sa toto ročné obdobie stalo mojim najobľúbenejším, keďže veľmi dlho som mala všetky rovnako rada - každé je úplne iné, no krásne -, no posledných pár rôčkov mi jeseň neuveriteľne prirástla k srdcu.

 

Milujem na nej úplne všetko. (Teda možno až na to, že v septembri sa začína škola.)
Počnúc zmenou počasia. Netvrdím, že nemám rada teplé slnečné lúče, dlhé večery či šum mora počas sedenia v horúcom piesku, no neznášam, keď je až príliš dusno, teploty ďaleko prekračujú tridsiatku, človek sa potí a všetko sa naň lepí. Zato počas jesene nie je už tak horúco, no zase ešte nesneží a nemrzne, čo je zase ďalší extrém, ktorý nenávidím. Zbožňujem kabáty, šály a čiapky, kakao a Vianoce, ale sneh, studený vietor a drkotanie zubov to všetko utláča do úzadia. Preto je jesenné počasie pre mňa ideálne a i keď niektorí nemajú radi sychravé a upršané dni, ja sa na ne vždy teším.
Od toho sa odvíja i to typické oblečenie. Od začiatku októbra môže človek už definitívne zabudnúť na tielka a šortky a musí ich odložiť na poslednú poličku v skrini. Ako som už o pár riadkov vyššie spomínala, zbožňujem kabáty, hrubšie bundy, šály, šatky a i čiapky, vyššie topánky a polo-čižmy, hrubšie i tenšie svetre; a v neposlednom rade i teplé ponožky, ktoré sú teraz už vo všetkých vzoroch, farbách i motívoch a keď ich vidím v obchodoch, je ťažké ma zastaviť, aby som si ich nekúpila všetky.

Mám veľmi rada tú typickú jesennú atmosféru. Zapálené sviečky, ktoré rozvoniavajú celý byt, byť celá zabalená v deke a spolu so šálkou voňavého a teplého kakaa sledovať filmy alebo si vychutnávať nejakú skvelú knihu, zatiaľ čo počuť, ako na okno dopadajú veľké kvapky dažďa; kráčanie von, keď zapadá slnko a zasväcujú sa pouličné lampy, zatiaľ čo pod nohami šuchocú sfarbené listy a človek cíti, ako mu štípu líca.
Takisto do zoznamu mojich obľúbených vecí počas jesene patrí i Halloween. Mrzí ma, že sa na Slovensku nejako veľmi neoslavuje. Nepopieram, že to nie je komerčný sviatok a podobne, ale keď sa nad tým človek aspoň trochu zamyslí, teraz sú komerčnými sviatkami i Valentín, Vianoce či Veľká noc - na všetky kupujeme mnoho ozdôb a výzdob, pečieme a varíme všetko možné a ročne utratíme nemalé množstvo peňazí - no predsa to milujeme. A pevne verím, že po čase na Slovensko príde i hromadné oslavovanie Halloweenu - predsa len je to deň, kedy človek môže byť niekým iným, môže zabudnúť na všetky svoje problémy a trápenia, postretáva všetkých svojich známych, pobehá po oslavách a parties, dobre sa naje lebo i to k tomu patrí a jednoducho si užije ten deň najviac ako to len ide.


Aké je vaše najobľúbenejšie ročné obdobie?

with all the love.
bee.
twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

7 komentárov

 1. Ja taktiež milujem jeseň.. tiež neviem, kedy sa toto obdobie stalo mojim obľúbeným, ale pár rokov to už je tak... ešte mám rada aj jar, ale jeseň skôr... Je to preto, lebo nemám rada príliš teplo (ako je v lete akolo 30°) a ani príliš zimu (pod 10°...). Úplne s tebou súhlasím, aj ja zbožňujem kakao, svetre a šatky, atď, ale keď je chrípkové kvôli zmene počasia, to až tak neobľubujem :). Mne až tak nevadí, že na Slovensku nemáme Halloween, mám rada aj náš sviatok, ale ak by bola možnosť oslaviť Halloween aj na Slovensku, veľmi rada sa zapojím :DD

  Car ~ galkvinne.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásné fotky, já mám na podzimu ráda to barevné listí všude okolo, barevné stromy a takový ten čistý vzduch :)
  Blog by Veru

  OdpovedaťOdstrániť
 3. V prvom rade dosť ma v pondelok (13.) zaskočilo, že sa tu tento článok objavil, pritom tu píše, že bol pridaný u 7-meho.
  Ja nemám najobľúbenejšie obdobie, na každom je niečo čo mám rada. Najmenej toho nájdem na jar, ktorú mám v podstate rada najmenej. Pretože okrem pospevujúcich vtákov a prebúdzanie sa prírody neobdivujem na jari nič. Leto mám rada, pretože sú letné prázdniny, iný dôvod tam nevidím. Jeseň mám tiež rada, lenže tento rok som prišla na to, že pre mňa po narodeninách jeseň končí a teším sa na Vianoce. Na zime zbožňujem sneh, vianočnú atmosféru, darčeky, filmy, rozprávky, ale nič sa nemení na tom, že Vianoce pre mňa znamenajú len slovo. Pretože pre mňa bolo najväčším a najkrajším darom, že mám oboch rodičoch doma a toto sa už posledné roky stáva veľkou výnimkou. Tento rok budeme zase bez mamy na Vianoce.
  Tá prvá fotka, kde je huba sa mi strašne páči. :3 Haloween neoslavujem (e). Na hroby tiež nechodím, pretože mám akúsi "traumu" z detstva, že akonáhle vstúpim na cintorín sa rozplačem. (pri blízkom)

  Nakoniec sa vyjadrím ku komentáru na mojom blogu: Nie, nie som z Prešova. Len sme to mali ako povinnú akciu, ber to ako zájazd (napríklad čo vy ste boli v Čadci ak si dobre pamätám). To ma pobavilo, že si si dala tú námahu hľadala si ma na GJAR i GK2. :D Ja nie som z Prešovského kraja, som z Košického kraja a prepáč, ale názov gymnázia ti nedám. Môžem však napísať, že je jediné v okrese. Nechcem to uverejňovať, pretože dievčat z takýmto menom je málo (povedala by som, že som jediná, ale tvoja sestra sa tak volá :D a poznám ešte jednu čo som našla na internete) a tak by sa rýchlo prišlo na moje priezvisko a tak ďalej. Ináč teraz ma napadlo, tvoja sestra je teraz prváčka nie? šla na GJAR? zvláda to?
  Ak by si veľmi chcela vedieť moje gymnázium, napíš do najbližšieho komentára a ja ti ho pošlem na email. :D

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ach bože, moje spřízněná duše! Taky miluju podzim a vše na něm. Jak větrné počasí, tak i deštivé (to ale spíše z okna), čaje, deky, písničky, které se pro tuto dobu hodí (můžu ti doporučit Two door cinema club - Changing of the seasons - jestli je to tvůj vkus hudby:). Dokonce moje natěšenost a úchylnost na Vánoce a předvánoční čas začíná na podzim, takže jsem fakt blázen do podzimu. Jsem ráda, že nejsem sama.

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Áno, jeseň ma skvelú atmosféru, príjemné teploty a oblečenie, ktoré sa dá naskladať na seba tak, že vyzeráš úžasne :3 Ale niekedy ma vážne vytáča, keď leje, prší a podobné záležitosti, všade je blato a ja som letný typ človeka;) Každopádne, krásne fotky!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ah, ja už ani nemám čo dodať. Všetko, čo tak hrozne milujem v toto obdobie si viac než dokonale vystihla a fakt nemám čo povedať! Som rada, že aspoň nie som jediná bláznivá, ktorá miluje daždivé dni, ktoré sú síce únavné ale proste majú v sebe to čaro, čo nemá žiadne iné obdobie. OH a áno... prechádzky pri pouličných lampách a prázdnych uliciach ... úplne to milujem !

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Ou bebs, vystihla si týmto článom všetko čo na jeseni milujem.
  Jeseň je aj moja obľúbená fáza roka. Ten pocit, keď dážď klopka a tímsu okna ... rozplývam sa a neviem čo viac napísať, lebo ty to vždy najviac skvele vystihneš :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.