Week 1 Of 44

piatok 5. septembra 2014

Celý tento týždeň sa mi zdal byť nereálny. Prechod z dní ničnerobenia takmer okamžite do plne nabitého plánu bol až príliš rýchly a hoci som niekedy mala cez prázdniny pocit, že sa do školy i celkom teším, len čo som prvýkrát otvorila dvere do viac než len známej budovy a do rúk chytila rozvrh, ktorý mi vyrazil dych, chce sa mi vrátiť čas o dva mesiace dozadu alebo sa schúliť do klbôčka a plakať.

Možno by som aj nejako popísala druhý september, no na slávnostnom otvorení školského roka v PKO som sa nezúčastnila. Nebolo to mojou vinou – celé ráno niektoré autobusy meškali, iné úplne vynechali spoje. Navyše bola pri železničnej stanici neuveriteľná zápcha, v ktorej sme trčali takmer trištvrte hodiny, vďaka čomu som nielen nestihla zraz a privítanie sa so spolužiakmi, slávnostný príhovor novej riaditeľky i bývalého riaditeľa spolu so zástupcami, program študentov, ale ani vítanie a imatrikuláciu prvákov, čo ma mrzí asi zo všetkého najviac. Sama si pamätám na moje začiatky – a dívať sa na mladšie ročníky a známe tváre, ktoré prežívajú presne to, čo pred dvoma rokmi ja a rovnako sú pod stresom a nervozita im zviera žalúdok, je pomerne zaujímavé, keďže je to na jednu stranu dosť vtipné a človek už len čaká, kedy niektorý z nich ovracia osobu pred sebou, no je mi ich aj dosť ľúto – stáť pred celou školou, keď si vás obzerajú ako vo výklade, nebola žiadna sranda.
Do PKO som dobehla pri doznievaní Gaudeamus igitur, čo je študentská hymna, ktorá uzatvárala celý program. Popri tom som prehodila pár slov s profesorkou biológie a geografie, čo bolo prekvapivo celkom v pohode, no hneď nato sa začali všetci tlačiť von zo sály. Von sme stáli ešte dobrú polhodinu spolu s triednou, ktorá nám povedala stručné informácie k ďalším dňom a menili sme si i zážitky z leta, no potom sme sa vybrali spolu s Romanou Tuhri do mesta, kde sme strávili zvyšok pomerne pekného poludnia.

 


Neviem, či môžem druhý deň hodnotiť ako horší alebo lepší, pretože mal svoje dobré, no i zlé stránky.
V prvom rade, dosť veľký šok mi spôsobilo už len to, keď mi ráno zvonil budík o 5.50AM. Nie je to zvyčajný čas, kedy vstávam do školy – zväčša až o pol hodiny neskôr, čo je ráno dosť veľký rozdiel – no hlavným dôvodom, prečo sme spolu s Tuhri šli do školy už po pol siedmej je ten, že sme si chceli chytiť dobré miesta v triede. Každým rokom je to ten istý problém, no keďže sme dvadsať mesiacov presedeli v stredom rade, obe sme chceli zmenu. Máme jedny z najlepších lavíc v celej triede – v rade pri dverách, tretia lavica odzadu –, takže to za to určite stálo.

Hneď od štvrtého septembra sme sa začali učiť. Hoci to sú iba úvodné hodiny, počas ktorých nám čítajú pravidlá pri práci v laboratóriukritériá hodnotenia alebo Metodický pokyn č. 21/2011 pre žiakov stredných škôl, ale i tak je to pomerne vyčerpávajúce. Neviem, či to tým profesorom nevadí a nerobí žiaden problém, alebo to robia celé schválne, ale už hneď od začiatku od nás chcú strašne veľa. My potrebujeme trochu pokojnejší prechod z večerov a nocí strávených pozeraním filmov do nekonečného robenia si domácich úloh a učenia sa. Pretože už teraz máme zadané ročníkové práce a projekty z chémie, geografie a dejepisu, a literatúru z biológie, ktorú si máme prečítať do ďalšej hodiny, ktorá je hneď v pondelok skoro ráno. Prvý týždeň je za mnou a mám dosť.

Preto sa strašne ospravedlňujem za moju neprítomnosť. Aj keď sa ešte doma nemám veľmi čo učiť, už štvrtý deň som prišla domov zničená. Ničí ma tá kopa povinností, ničia ma profesori a ničia ma moji spolužiaci, ktorí ma nútia smiať sa celý deň. Ale som za to rada.
No ťažko sa mi hľadá energia alebo inšpirácia k písaniu článkov. Akoby som všetko nechala na starom blogu. Neviem, k čomu by som sa chcela vyjadriť, čo ma bude baviť vyťukávať do klávesnice, neviem, čo vás bude baviť čítať. Ale posnažím sa.

Viem, že to pravdepodobne nebude nikoho zaujímať a pochybujem, že ste si aspoň trochu prehliadli druhý obrázok/fotku. Ale koncom prázdnin, keď už ležali všetky nakúpené zošity vedľa mňa, som nemala čo robiť a sledovanie mojich obľúbených youtubers, ktorí sa plne rozbehli do robenia back to school videí, ma nakoplo k tomu, aby som s nimi niečo urobila. A musím sa priznať, že sa mi celkom páčia - hoci niektoré ešte stále nie sú presne tak, ako by som chcela, neviem, čo mi na nich chýba.


Tieto dva sú pravdepodobne moje najobľúbenejšie. | Zošit na literatúru (malý) a angličtinu (veľký).

Ak by ste chceli vidieť všetky zošity podrobne, môžem ich nafotiť a neskôr zverejniť. A ak by ste mali ešte nejaké nápady, všetky veľmi rada privítam.

Aký bol váš prvý týždeň?

with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

7 komentárov

 1. Keď som zašla na stránku tvojej školy, veľmi ma zaskočilo, že imatrikulácie prvákov máte hneď prvý deň, chcela som sa ťa to aj spýtať, či ste to mali aj po minulé roky a hlavne, keď si sa stala prváčkou ty, ale zdalo sa mi to príliš osobné a tak som to nechala radšej tak.
  To je veľmi blbé, že ti meškali spoje, môj vlak našťastie šiel načas a vlastne sa mi ešte nestalo, že som meškala do školy. Raz v deviatom ročníku som prišla do školy 7:40, lebo jednak meškal autobus a potom aj ten čo prišiel, tak šofér povedal, že musíme v J. prestúpiť a tam po nás príde iný autobus, ktorý tiež meškal a panikárila som, že proste to nestihnem.
  Aj mne sa pri pohľade na náš rozvrh chcelo plakať, mať trikrát do týždňa 7 hodín a ak budeme mať triednickú v ten týždeň, tak štyrikrát 7 hodín je aj na mňa veľa a teraz by som všetko dala za to, aby som mala taký rozvrh ako minulý rok.
  Zľakla som sa, že si o 5.50AM šla na nultú, to by som asi fakt už bola naštvaná. Ale teraz tak premýšľam kto sedí na "vašom" mieste v mojej triede, aha áno, Maco a Pygo (naschvál som použila prezývky). Ja sedím sama v prostrednom rade, prvá lavica, bližšie k oknu.
  My sme sa "učili" len včera (štvrtok), čo boli ako píšeš úvodné hodiny a aj keď sa chcela angažovať profesorka na fyzike, nedovolili sme jej to, pretože väčšina nemala zošit. :D
  Aj pre mňa bol tento týždeň dosť čudný, vždy keď som prišla zo školy, najedla som sa, chvíľu si oddýchla, odcvičila si hodinu/polhodinu a spala až pokiaľ mi nešiel seriál :D
  Mňa na tvojom starom blogu bavili denníčky, kde si spomínala niečo o škole a hlavne ako si "nadávala" na Bohuša a tak čo si písala. A hlavne tie obrázky ešte v tých skorších článkoch. Veľmi mi chýba tvoj starý blog a aj teraz si tie denníčky čítam, pretože musím.
  Ja som si ho prehliadla! Ale je taký malý, že ma ani nenapadlo, že je to back to school. Ja si to nemôžem robiť, pretože ja také zošity nevlastním, myslím s tými krúžkami, pretože ja by som tie papiere postrácala. Veľmi sa mi páči ten pandový a ten tyrkysový s tým kvietkom (?) (druhá fotka, prvý sprava).
  Prajem ti úspešný školský rok, aby ti tvoje vysvedčenie vydržalo. Aby si nestratila elán, zažila kopec zábavy so spolužiakmi (a možno aj s Bohušom). Aby si mala čo najlepšie známky a prestal ťa rozvrh štvať.

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Keď som ja bola prváčka, tak sme mali imatrikulačku hneď v prvý deň, no kedysi dávnejšie to bolo oddelene, no rozhodli sa to zrušiť. neviem presne, čo sa stalo, ale nejakí prváci sa tam vraj opili a tak to máme všetko spolu :D :D
   A musím sa priznať, že aj mne trochu to vypisovanie sa do denníkov chýba :D Ale neviem, zdá sa mi, že to nikoho nebavilo. Ale ešte určite také krátke články pribudnú :3 Aj s Bohušom, keďže nás bude učiť telesnú i tento rok :D
   A ďakujem krásne za všetko. Verím, že i ty budeš mať skvelý a úspešný rok :3

   Odstrániť
 2. Návrat do školy je vždy stresujúci. Zrazu sa všetko zmení a človek má veľa zodpovednosti a veľa povinností. A niekedy je toho naozaj naraz priveľa. Ale uvidíš, že to sa postupne zlepší. Postupne si znovu zvykneš na nejaký režim a nebude to tak hrozné. Prajem ti veľa šťastia do nového školského roku. A tie zošity sú moc krásne, si šikovná. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Okey, super, zmazalo mi komentár :D To ma dokáže vytočiť úplne najviac.
  Takže, v skratke, tie zošity sú úžasné, veľmi sa ti podarili, si šikovná. Nechceš mi poslať linky na tých youtuberov ? :D Môj karis momentáne žiari obal od Marlboriek, čo je dosť iné kafé, ale vyzerá to náhodou dosť super :D

  Vôbec vám nezávidím, že ste sa hneď učili (prečo som chcela napísať opili ? :D), my sa dokonca neučíme ani tento týždeň, čo je možno zle, no tými deviatimi hodinami denne sa nám to vynahradí. Ja ani neviem, či tento rok budeme mať imatrikuli :D U nás sa vždy niekto zmotá do nemoty, takže na to dávajú bacha.

  Ja som prvý deň tiež prišla neskoro, a skoro sme odišli, a tiež máme novú riaditeľku (Hadriga :D Pred tým mala s triednou kabinet a už vtedy bola taký netvor, nietobôž teraz -_-), a som rada, že som sa vyhla jej príhovoru.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. bože dievča, ty si tak kreatívna a šikovná, čo tak začať vyrábať vlastné zošity ? :D kupovala by som si ich každý školský rok. ale ako fakt bebs, je to úžas ani si neviem vybrať, ktorý sa mi páči viac, pretože ... pretože sú všetky úplne wow. lol, ja tiež vstávam o 5.50. ale akože vôbec nestíham. a to idem na autobus o 6.50. omg je to čudné tak písať, že idem na autobus. veď takto pred rokom som pešovala okolo 10 minút do školy. ale teraz sa skoro pol hodinu trepem autobusom. no ďakujem pekne. to všetko preto, že bývam v úplnom zapadákove :D to miesto máš dobré... ja som vychytila hneď lavicu pri katedre. ako really? ja to tam neprežijem :D
  ja sa pri pohľade na môj rozvrh tvárim tak .. tak neutrálne. keďže ešte polovicu hodín nepoznám. ako fakt je to .. iné. rozhodne iné ! mám plno nových predmetov ako prekladateľský seminár či historia anglicky hovoriacich krajín či čo. no a tak. je to nové.:D my máme imatrikulačky v novembri či kedy a ... no vraj je to stále peklo -_-" bojím sa, aké sprosté úlohy pre nás vymyslia starší a ako sa budem celý rok za seba hanbiť.

  no a teraz ti chcem popriať úspešný rok. ale keďže ty si určite inteligentná / o tom nepochybujem vôbec / tak tento rok zmákneš ako nič. každopádne ti prajem veľa veľa šťastia, super známky a hlavne trpezlivosť :*

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tie zošity sú krásne, mohla by som aj ja už urobiť niečo užitočné. :D
  Nechápem tých učiteľov. Je to hrozné, zvyknúť si znova na ten režim, skoré vstávanie, skoré líhanie do postele, a oni nám už na začiatku natrepú plno učenia. Kedy to sakra mám stíhať? :D
  Môj prvý deň v škole bol taký oničom, ako každý ďalší deň. Ale nie. :D Sedeli sme v triede, trieda dačo kecala, kto nás bude učiť, kto odišiel, prišiel, niečo okolo maturít a potom sme išli domov.
  Druhý deň sme tam museli trčať 5 hodín, počúvať školský poriadok, ktorý aj tak nikoho nezaujíma a tak či tak ho porušujeme, znova kecy o maturitách atď..
  No a ďalšie dva dni som v škole nebola. Dobre som začala. :D
  Ale hneď tieto prvé dni som prišla na to, že sa mi asi veľmi neoplatí v škole chýbať, pretože takmer všetky odborné predmety nás učí jedna učiteľka.. (čo je úplná katastrofa, keďže sme celé tri roky boli zvyknutý na bývalú učiteľku a jej systém učenia, skúšania atď.)
  A keď budem chýbať, každý bude potrebovať zošity, aby sa mal z čoho učiť a ja si potom kedy mám akože tie učívá odpísať? :D
  Keďže nám odišla učiteľka a nahradila ju táto, tak sa vôbec neteším na tento rok. Úplne mi stačilo s ňou mať dve hodiny účtovníctva za týždeň a teraz, teraz nás bude učiť takmer celý deň. Asi ma švacne.
  Už som len zvedavá na celý priebeh maturít a ako to všetko dopadne. Snáď to prejde zas tak rýchlo ako iné roky. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Bee, ja nemám čas na čítanie :D Túto knihu som prečítala pred viac ako mesiacom, a čítala som ju asi pol mesiaca, a to tiež len po večeroch, keď som nemohla spať, alebo keď som bola niekde na chate (kým sa ostatný liečili z opice) alebo počas cestovania... Momentálne čítam knihu viac ako dva týždne, a to ma naozaj chytila, doposiaľ najlepšia kniha, ktorú som kedy čítala a má necelých 300 strán a je celkom malá. Teraz som už úplne v plnom prúde, nestíham to, ale často si nájdem čas v čítaní aj keď som s kamarátmi, alebo s chalanom. Neber to prosím tak, že neustále čítam, to vôbec :D Ja som zvedavá, ako budeš reagovať, keď pridám recenziu na Experiment, ktorý už mám tiež dočítaný :D Ten som prečítala počas svojho pobytu na chate... :D

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.