The Best Summer Ever | Summer 2014

pondelok 1. septembra 2014

Pocit, že sa skutočne začali prázdniny som mala až takmer po týždni. Inak by som si to neuvedomovala asi ešte poriadne dlho, keďže som sa dovtedy cítila akoby bol nejaký pridlhý víkend.
Romana hučala asi dva týždne do mňa, Tuhri a Deny, že chce, aby sme išli piateho júla do Drienova. Úprimne, nebolo nám treba veľmi veľa presviedčania, hlavne nie ku koncu školského roka, kedy sme si všetky plne uvedomovali, že sa už nebudeme vidieť každý jeden jediný deň – takže sme všetky súhlasili.
Celá tá zábava, ktorá sa konala, nám bola pomerne ukradnutá. Primárne nám išlo o to, aby sme si spolu užili jednu celú noc a skoré ráno, počas ktorého sme tancovali, skákali a zabávali sa pod provizórnym pódiom, na ktorom vystupovala kapela Čurbes s mnou neznášanými ľudovkami, ktoré občas na krátku chvíľu vystriedali slovenskými i zahraničnými hitmi.
Keďže sme na nohách strávili v kuse asi sedem hodín, jedna moja časť bola celkom rada, keď okolo pol tretej – a po asi desiatich prídavkoch – zábava skončila. Predstava toho, že sa máme všetky štyri ešte dotrepať k Romane domov cez celú dedinu ma dosť desila, no nakoniec sa Romaniní bývalí spolužiaci Lukáš a Mišo – ktorí sa k nám pripojili čosi po polnoci – ponúkli, že nás odprevadia, vďaka čomu sme sa všetci ešte poriadne narehotali. Zaspávali sme až za svitania s obrovskou bolesťou nôh, vykričanými hlasivkami a zaľahnutými ušami.

s mojimi princezničkami | kočíkovanie môjho bratranca | jedno z najkrajších miest, aké som kedy videla - Pag

Na dovolenku v Chorvátsku som sa fakt tešila. Vypadnúť z Prešova na miesto, ktoré už pomerne dobre poznám, no vždy ma udivuje a prekvapuje, mi padlo uprostred prázdnin viac než len vhod.
Na Pagu sme boli už tretí krát, no toho roku celá rodina zo strany mojej mum. Dva celé krásne týždne – od dvadsiateho šiesteho júla do desiateho augusta – sme sa všetci trinásti poriadne vybláznili v mori, čo mi chýbalo asi zo všetkého najviac, prešli všetky uličky v meste, ktoré si ma znova plne získali svojou krásou, príjemným hlukom, vravou a smiechom; zavítali aj do Paklenice, čo je národný park, kde sa točil i Winnetou; prešli pamiatky a známe miesta.
Ak by som povedala, že mi to nechýba, tak by som klamala. I keď už prešiel istý čas, čo sme toto mestečko i ostrov opustili, príliš som si privykla na upokojujúci šum chladného mora, úžasne teplé slnečné lúče, turistov s rôznych kútov sveta, kopu smiechu, zábavy a času, ktorý sme strávili ako celá rodina spolu. A už sa teším, kedy na toto čarovné miesto zavítame znova.
[Fotografie z Pagu si môžete pozrieť tu.]

Vždy, keď sa ma niekto opýta, kde býva moja babka, všetci ostanú pomerne prekvapení odpoveďou. A to hlavne vtedy, keď poviem, že u nej plánujeme stráviť víkend – alebo v tomto prípade týždeň prázdnin –, keďže moja babka býva na Sídlisku 3, čo je časť Prešova. No spolu so sestrami k nej chodíme už odmala a tento zvyk veľmi neplánujeme zmeniť.
Moja babka viac-menej stráži môjho ročného bratranca - keďže jeho rodičia chodia obaja do práce a je to tak pohodlnejšie ako vybavovať jasle -, takže celý týždeň sme si užili v jeho prítomnosti spolu s množstvom hračiek, prechádzok a jeho plaču a smiechu. No popri tom sme nevynechali ani večerné sledovanie Harryho Pottera, Pána prsteňov alebo Hercula Poirota, ktoré mi tiež chýba.

jedny z mojich najobľúbenejších filmov vôbec | my summer love | posledná cesta do Drienova

Tak ako sa celé leto začalo, tak sa i skončilo – v Drienove. Poslednú augustovú sobotu pred začiatkom školy sme spolu s DenyTuhriRomanou pretancovali na ďalšej zábave, tentoraz k výročiu Slovenského národného povstania. Ťažko povedať, či bola lepšia alebo horšia, no určite na nej bolo oveľa viac ľudí, viac hluku a viac smiechu. Rovnako sa končila o čosi neskôr – vďaka čomu sme strávili i dlhší čas rozprávaním sa, hojdaním na starých hojdačkách kúsok odtiaľ, pitím Kofoly či sedením v tráve pri vatre, ktorú zapálili práve kvôli SNP.

Aké ste mali leto vy?

with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

2 komentáre

 1. Tento článok čítam už asi po piaty krát a s údivom hltám každé jedno slovo. To ako píšeš články, ako dávaš do nich kúsok seba a vieš pekne v tej vete všetko spomenúť ma udivuje. Keď píšem článok ja, píšem si ho najskôr v hlave a potom, keď ho zverejním, polovica vecí tam nie je napísaná, ale ty, tam dávaš všetko, seba, svoje pocity, všetko.
  Ani ja ľudovky veľmi nemusím. Som radšej za modernú slovenskú hudbu, aj keď pop rockovú, punk rockovú a rockovú.
  Moja mama by nikdy nešla na to isté miesto viackrát. Ani mňa by to asi nebavilo, skôr by sme spoznávali nejaké nové miesta. V Chorvátsku sme boli veľakrát, ale vždy inde. Stále len ja, mama, brat. Raz s nami bola ujova (bratov krstný) rodina a raz sme išli s bratrancom, mojim krstným a tetou. Už ani neviem ako znie šum mora, aké je to byť v zahraničí. Vybrali sme si to však my, ja a brat, že nechceme chodiť na dovolenky. Ale budúci rok by som chcela ísť s mamou do Španielska k moru.
  K babke veľmi často nechodím, nechce sa mi tam byť. Ale aj tieto prázdniny som tam bola, ale to mi slúžil viac ich dom na nocľah, jedlo a pitie. A s druhou babkou som vkuse dva týždne.
  Moje leto bolo zaujímavé a najlepšie za môj život. Na blogu http://lionempire.blog.cz máš môj článok o lete. Fotky pridám tento víkend, ešte aj toto sa mi páči. Ako pekne si ich poukladala v článku.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Awww ty si mala ake super leto. Mna by asi nebavilo ist treti raz na to iste miesto ma dovolenku, bola som takto dvakrat v Chorvatsku v Pakoštane a druhy raz to bola otrasna nuda :D ale v tom Pagu to vyzera kraaasne! Alebo v tej Page? :DDD
  haha ty milujes Pana prstenov to by som na teba nikdy nepovedala :D
  A co sa mojho leta tyka, tak bolo dost o nicom, lebo som ho stravila v praci :(

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.