News, News And More News

pondelok 22. septembra 2014

Krásny začiatok štvrtého septembrového týždňa.

Sama neviem, ako rýchlo sa mi podarilo dostať do tohto štádia, no neviem si pomôcť. Nič nestíham.
Počnúc ránom. Vstávam tak ako už i roky dozadu, no mám pocit, že tá hodina mi na vychystanie do školy už nestačí, no nedokážem vstávať ešte skôr – už aj tak kráčam na zastávku úplne zničená, nezobudená a vyčerpane kladiem jednu nohu pred druhú. To isté i v škole – neviem sa sústrediť, neustále ma bolí hlava z toho hluku a stresu, kým sa konečne dám dokopy a prebudím, je štvrtá hodina. Dovtedy som úplne mimo.
Domov sa dotrepem okolo piatej, kedy potrebujem aspoň hodinu na to, aby som sa dala akosi dokopy a prinútila sa sadnúť si za stôl a otvoriť učebnice, pri ktorých sedím oveľa dlhšie, než predtým. Znie to dosť nereálne, ale pre príklad – už len tento týždeň máme naplánovaných minimálne päť testov, pričom sa toto číslo môže stále zvýšiť ešte o malé písomky a rozcvičky. A to nehovorím o odpovediach.
Okolo siedmej sa od zošitov zdvihnem a na chvíľu zakotvím v kuchyni, kde zväčša so sestrami spoločne večeriame a vymieňame si zážitky z predošlých dní. Tak idem do kúpeľne, a kým sa dostanem do postele, je desať. Hoci je to pomerne skoro, aby som mala aspoň aký-taký dobrý pocit, prečítam si aspoň pár strán z knihy, pozriem nejaké nové videá či prečítam nové diely poviedok. A pokiaľ sa mi konečne vypne mozog, keďže ešte dlho premýšľam nad tým, čo sa udialo v daný deň a čo sa udeje na ten ďalší, či som urobila všetko, čo som mala a podobne, je okolo polnoci. A možno i neskôr.

 


Ak by som mala zatiaľ zhrnúť tretí ročník, je to najhorší začiatok školského roka doteraz. Všetko to učivo je neuveriteľne ťažké, chcú od nás príliš veľa. Na každú jednu hodinu sa musíme doma učiť, v jednom kuse píšeme písomky.
Inak, čo sa týka profesorov, nezmenili sa nám. Stále máme starú Martu, ktorá má najnovšie neustále zlú náladu a skúša nemecké slovíčka; uhundraného Mariána a jeho rovnako nudnú fyziku; Mergi a jej príručky, ktoré nijako nezapadajú do toho, čo berieme na biológii a tiež i Bohuša s vytetovaným jednorožcom na ruke, ktorý nás dvakrát do týždňa ničí behom okolo Torysy.
Inak, verím, že vám nijako neprekáža, že nepoužívam mená učiteľov alebo označenie profesorka matematiky. V triede ich voláme výlučne prezývkami a už som si zvykla.

Mrzí ma, že to s blogom takto stojí. Prestupom na blogspot som trochu dúfala, že sa počet článkov zvýši, i keď sa pokúšam ich robiť o čosi dlhšie a zaujímavejšie, i keď neviem, či sa mi to zatiaľ darí. No nemám veľa nápadov, neviem, o čom by ma bavilo písať a vás čítať. A stále je tu i obrovský nedostatok času, ktorý netuším, ako mám vyriešiť.
Najnovšie sa doba môjho voľného času redukuje na ešte menšie množstvo, keďže môj dad sa ma pred pár týždňami opýtal, či by som niekedy nemala čas mu chodiť pomáhať do práce v rámci brigády. Súhlasila som skúste povedať príjmu peňazí nie a neľutujem to, ani nič podobné, len mi potom ostáva denne pol hodinka/hodinka na iné aktivity.

 
Staré/nové slovníky od mojej tety, ktorá ich už nepoužíva. Sú len čisto anglické, nie prekladové, no sú úplne dokonalé.

Celé mi je to veľmi ľúto. Že nestíham písať a zverejňovať články, že nestíham chodiť na vaše blogy.
No pokúsim sa si nejako preorganizovať čas a zapojiť do rozvrhu i blog.
Sľubujem.
with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

12 komentárov

 1. No a to počkaj ešte keď sa dostaneš do maturitného ročníka.. ako vás budú naháňať, že toto a toto musíte vediet lebo to bude na maturách..

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Mne začal tretí ročník celkom v pohode, ako každý, len som zvedavá na jeho pokračovanie, keďže budem mať množstvo doučovaní a krúžkov, už sa neviem dočkať -,- Inak tie slovníky sú perfektné! :O

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ty vole. Pri tebe, Bee, mám ten pocit, že som absolútny flákač. Čo je viac menej aj pravda, vzhľadom na to, že som týždeň nebola na praxi, v škole. Mrzí ma, že vám toho toľko veľa dávajú, preto som rada, že nie som na gymu. Každopádne, ja mám ráno opačný problém - mne ani nerobí problém vstať a nachystať sa, ale zobudiť sa. Preto často zaspím a som v riti. Keď už ale vstanem, viem sa nachystať niekedy pozoruhodne rýchlo, no potom je tu ďalší problém - pešo mi trvá 20 minút do školy, z intráku na cestu len samotných 5 alebo 10 a koľkokrát idú ľudia opačným smerom, a hľadia sa na mňa, a ja neznášam, keď už z rána, ospatá a neupravená, som objektom všetkých tých medikov, priemyslákov a podobných magorov a bitch-iek, ktoré sa na nás hľadia ako na keketov.
  Neľutuj brigádu, je to najlepšie, čo študent môže spraviť. Teda, koľkokrát to má opačný efekt, hej, učíme sa, aby sme neskôr zarábali, a my robíme opak :D Avšak, ja sa teraz neviem doteperiť na brigádu, bojím sa svojej šéfovej, navyše kamarátka, ktorá ma problém sa tam zorientovať, nemá čas, a sama to tam už vôbec nedám. No a jedna kamarátka... ta len sľubuje. Chcem tam ísť párkrát s nimi a potom si tam pekne chodiť sama a zarábať, chcem si nakúpiť nové knihy, šatník, ísť na výstavu, na koncert, a na to potrebujem príjem. A je super, že pomáhaš rovno ocovi - alebo som to zle pochopila ?

  Ďakujem ti tiež za krásny komentár 💖 Nie je tak celkom pravda, že som vyrastala bez rodičov, skôr som sa sama rozhodla byť niekde inde, ale neklamala by som, keby som povedala, že to, že sa naši rozviedli a nevenovali nám dostatok času- konkrétne mne, moja o desať rokov mladšia sestra to mala o dosť ľahšie - malo na mňa veľký vplyv. Za to by som si viac želala tých večerov s tými ľuďmi vonku - bolo to úplne zadarmo a bolo to najlepšie. Teraz decká poznajú len wifi a nákupné centrá. Avšak viem, že keby v tom pokračujem, asi by som skončila pri drogách. A potom by som mala problém sa dostať späť na čistú pozíciu - čiže, snažím sa nič neľutovať :)
  No, naša Čadca je síce malá, no je tu toho kopa :D Samozrejme, v baroch sú už decká, čo neznášam, a potom sú tu také bary, kde sú naopak tí starší, alebo nackovia :D Dá sa tu však nájsť aj dobré miesto na oddych, neľutujem, že tu žijem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja sa v poslednej dobe budím minútu alebo dve pred tým, než mi zvoní budík (sama neviem prečo, ale štve ma to) a to sú potom najdlhšie minútky v mojom živote :D Nechce sa mi ešte vstať z postele, ale ani už nechcem zatvoriť oči a sa znova zahrabať pod perinu, pretože sa bojím, že zaspím. Ráno je každá minúta dobrá a aj keby som ostala päť minút dlhšie v posteli, tak už nestihnem bus :D Išiel by mi ďalší, to hej, ale predsa len :D

   Hej, pomáham môjmu ocovi :D Je manažérom predajne v Telekome a poznám všetkých jeho kolegov, takže je to fajn :D Aj to, že robím pri ňom, takže našťastie to, aby som mala problém so šéfom/šéfkou, nemám, a rovnako ako ani problém s kolegami môjho oca, keďže niektorých poznám odkedy sa pamätám :D A choď určite aj ty. Presne ako si povedala - potrebujeme príjem :D Ja už mám zoznam vecí, ktoré si musím kúpiť :D :D Nič nemôžeš stratiť, len mnoho získaš. Ak šéfka bude nejaká hnusná, tak tam chodiť nebudeš a skúsiš si pohľadať niečo iné. Ale určite to skús.

   Určite ťa nejako ovplyvnilo to, že si pri sebe nemala rodičov. A myslím, že to nejako ovplyvnilo aj vzťahy medzi tebou a tvojimi rodičmi... Čo ma mrzí.

   Odstrániť
 4. Tak to je teda dosť drsný začiatok školy a vôbec ti ho nezávidím. Popravde mne škola ešte len začala včera ale už teraz mám pocit, že to nebudem zvládať lebo ju mám debilne časovo rozhodenú a netuším ako do toho narvem mimoškolské aktivity bez toho aby som sa scvokla.
  Je super, že máš aspoň brigádu, aj mne by sa nejaká zišla :) Tie slovny sú úplne krásne.
  Verím, že to nejako pooorganizuješ :) Bye

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Držím palce v škole a aby si to nemala také náročné a namáhavé ako to máme my :D

   Odstrániť
 5. Začiatok školského roka je vždy najťažší, nič si nepamätáme z toho predošlého a takmer všetko na seba nadväzuje. Napríklad u nás profesorka chémie musí všetko s nami preberať znova. Lebo aj to čo sme sa učili si už nepamätáme a aj čo si myslí, že sme mali v prvom ročníku, tak sme to nemali. Mne sa to práveže páči ako profesoroch voláš v článkoch. My ich voláme väčšinou priezviskom, takže by sa to dalo ľahko na internete vystopovať a to nechcem, preto píšem radšej profesorka matematiky alebo len skratku mena ako sú napísaní v rozvrhoch (Bur.). Ja asi nebudem nikdy vedieť čo je to brigáda, asi to nikdy nezažijem, pre môj zdravotný problém. Slovníky sa ti môžu zísť.
  Veľmi mi chýbajú tvoje denníky, čítam si ich na tvojom blogu z blog.cz a stále sa smejem na celú izbu. Už mi tu brat minule čumel, že čo mi je také smiešne :D Snáď si nájdeš na to čas, to sa utrasie. Ináč ešte ku komentáru na mojom blogu, mne zase každý okolo hovoril, že druhý ročník je najťažší, ale už si druhá čo mi napísala pravý opak :D A brat mi zase povedal, že tretí ročník je najľahší.

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne si mi pripomenula dnešnú chémiu :D Písali sme písomku z učiva, ktoré sme prebrali tohto roku, no samozrejme, že v písomke boli i rovnice z druhého ročníka, ktoré si nikto nepozrel a nikoho ani nenapadlo, že tam budú, takže tú otázku nemá nikto :D

   Odstrániť
 6. Ani nevieš aká som šťastná, že sa konečne dostávam ku komentovaniu. Je mi to hrozne ľúto, že som už dlho nič nekomentovala, ale cez týždeň je to ťažké, proste potrebujem na to čas a hlavne náladu. A to popri učení nemám :/ Ale rozhodne ti nezávidím taký ťažký začiatok školského roka.. neviem si predstaviť, že by som spala dokopy 6 hodín :O keď mne je počas týždňa aj 8 a pól málo. A to fakt, jednoducho sa nejak nedokážem vyspať a celý deň potom vyzerám ako keby som nespala už mesiace ... hrozné niečo ... A tie slovníky mimochodom vyzerajú úžasne !!! :O

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemusíš sa za nič ospravedlňovať, ty nikdy, sunshine :3 Sama som mala príšerne náročný týždeň a nevedela som, kde mi hlava stojí :D Takže to viac než len chápem a som veľmi veľmi rada za každý jeden tvoj nádherný komentár, ďakujem :3
   Čo by som ja dala za osemhodinový spánok :D Ale mám tak nabitý program cez týždeň, že samozrejmosť, akou je spánok, musím skracovať a odkladať. Viem, že to nie je správne a všetko okolo mňa mi to kričí, ale škola nepustí :D

   Odstrániť
 7. Aspoň nie som jediná, ktorej tento rok začína celkom blbo. Taktiež sme tento týždeň písali asi šesť písomiek, plus dve nečakané rozcvičky. Našťastie, je sobota, tak si chvíľu užívam voľna, no kým mám čas, asi si niečo pozriem do školy, pretože by som to asi cez týždeň nestihla :/
  Nechcela by som prísť domov zo školy okolo piatej, ako si spomínala v článku. To by som snáď potom už nič nestíhala. Ja vždy prídem o druhej a keď toho máme niekedy dosť veľa, učím sa aj do večera.
  Sladké prázdniny :'( ♥
  Tie slovníky vyzerajú super :3

  OdpovedaťOdstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.