Music I've Been Listening To

utorok 16. septembra 2014

V prvom rade, som typ človeka, ktorý síce má určitý žáner hudby, ktorý miluje a dennodenne počúva, no okrem toho je ochotný vypočuť si úplne všetko.
Netvrdím, že mi sadne každá jedna pesnička. Nie som fanúšik slovenských spevákov alebo ľudových piesní, no za určitých situácií som ochotná si ich vypočuť a ani trochu mi neprekážajú - napríklad ako keď sme boli spolu s mojimi spolužiačkami - Denisa a Tuhri - u RomanyDrienove na klasickej dedinskej zábave, kedy ani jedna z nás poriadne neriešila, čo vôbec hrajú a spoločne sme sa zabávali.

Sama netuším, či som to už na tomto blogu spomínala, no tí, ktorí ma poznajú/čítajú moje články už dlhšie, vedia o mojej boyband obsession.
Asi dve tretiny všetkých pesničiek, ktoré počúvam, sú naspievané nejakou skupinou. Zvyšok sú prevažne britskí a americkí speváci, len veľmi, veľmi malé množstvo tvoria interpreti zo Slovenska alebo Čiech, keďže v tomto prípade to musí byť viac než len dobrá pesnička, aby si ma získala.

Už takmer tri roky je na prvom mieste v mojom rebríčku skupina One Direction. Získali si ma od prvého momentu, čo som počula pieseň (a súčasne i videla videoklip) What Makes You Beautiful, ktorá je presne od piateho februára 2012 mojou najobľúbenejšou pesničkou vôbec. Aj keď som ju počula minimálne tisíckrát (a to nepreháňam), stále ma ani trochu neomrzela a pri každom jednom počúvaní si viac než len vychutnám tie tri minúty a dvadsať sekúnd.
Viem, že je veľa ľudí, ktorí odsudzujú všetkých fanúšikov tejto skupiny, ktorí majú viac než len štrnásť rokov a tvrdia, že je to otrasný popík venovaný malým dievčatám bez mozgu. Ja sama som už s takýmito ľuďmi prišla do kontaktu a nebolo to nič príjemné. Hlavne preto, že táto skupina pre mňa znamená viac než len veľa. Zmenili ma - zmenili moje správanie a názory, zmenili ma k lepšiemu, ukázali mi cestu, ktorou sa chcem v živote vybrať. Pomáhajú mi vo všetkých situáciách, keď som na úplnom dne a zakaždým ma posúvajú ďalej. Vďaka nim som spoznala neuveriteľné množstvo úžasných ľudí, ktorí robia moje dni krajšími. Sú dôvodom, prečo som sa ešte nevzdala a prečo som ešte tu, a za to sa im nikdy dostatočne neodvďačím.


Aj keď som trochu odbočila od témy, chcem povedať, že One Direction je skupina, ktorú budem navždy milovať. A nielen pre samotných členov, ktorí pre mňa znamenajú neskutočne veľa, ale zamilovala som sa do ich pesničiek. Nie je ani jedna, ktorá by sa mi nepáčila a ani si neviete predstaviť, ako veľmi sa teším na ich ďalší album.


Na hneď druhom mieste sa bije ďalšia úžasná skupina spolu s mužom, ktorého tiež veľmi milujem a vrátim sa k nemu trochu neskôr. Hovorím o 5 Seconds Of Summer. Hoci keď boli prvýkrát na turné s One Direction, tak veľmi som sa o nich nezaujímala, no len čo som ich na svojej Twitter timeline videla čoraz častejšie a častejšie, nevedela som dlhšie odolávať. Hneď pár dní na to vyšiel ich prvý singel She Looks So Perfect, do ktorého som sa šialene zamilovala a istý čas som to nevedela prestať počúvať. Majú veľmi chytľavé pesničky, ktoré si mnohokrát spievam v hlave, nech už robím čokoľvek.

Okrem toho majú miesto v mojom playliste miesto i UnionJ alebo Emblem3, no takisto majú veľmi dobré pesničky i OneRepublicDaughtry či The Fray.

Za spomenutie určite stojí i dievčenská skupina Little Mix. Okrem toho, že ju nadovšetko miluje moja najmladšia sestra, ja sama som ju začala počúvať ako prvá - i to len vďaka vzťahu PerrieZayna One Direction. Priznám sa, že úplne od začiatku ma ich pesničky až tak veľmi nechytili, no stačilo niekoľko večerov strávených so slúchadlami v ušiach, počúvajúc ich prvý album, a potom i sledovanie nejakých ich interview na YouTube. Sú to štyri úžasné, neuveriteľne talentované dievčatá, ktoré hrdo kráčajú za svojim snom a sú veľkou inšpiráciou pre všetkých ich fanúšikov.
Muž, ktorého som začala počúvať už pred pomerne dlhým časom, ktorý si ukradol moje srdce a ktorého som spomínala pri 5SOS, je Ed Sheeran. Nemôžem povedať ani jednu vec či vlastnosť, ktorú by som na ňom nekonečne nemilovala. Či už je to jeho úžasná povaha, to, ako pevne stojí nohami na zemi, už len fakt, že je Brit; no určite vyhrávajú jeho dokonalé pesničky. Všetky sú neuveriteľne hlboké, majú perfektný text a úžasne sa v nich vyníma jeho dokonalý hlas, ktorý je nádherný, viac než len príjemný a upokojujúci. Zbožňujem jeho prvý i druhý album, ktoré sa definitívne najlepšie počúvajú večer, tesne pred spaním, kedy sa človek chce priviesť na nejaké iné myšlienky než napríklad na školu, chce sa odreagovať a pohltiť do Edovho hlasu, krásnych melódií a textu.

Čo sa týka speváčok, nemám nejakú konkrétnu ženu, ktorá by bola na prvom mieste. Počúvam Taylor Swift, ku ktorej síce nemám nejaký špecifický vzťah - ani ju nemilujem, ani nenávidím - no jej album Red som si zamilovala, rovnako ako i jej najnovšiu pesničku Shake It Off, takže som veľmi zvedavá na album 1989. Moje srdce si tiež získala Demi Lovato, ktorú síce už nepočúvam už tak často ako keď som bola mladšia, no väčšina jej pesničiek je stále viac než len úžasná. Ten istý prípad je i Selena Gomez, ktorej posledný album je tiež veľmi dobrý.

Okrem všetkých vyššie spomenutých autorov počúvam hlavne už len to čo letí - hity, ktoré neustále púšťajú dookola a dookola v rádiu alebo na hudobných kanáloch v televízii, až sa po čase človeku načisto sprotivia a upadnú do zabudnutia. No zväčša to sú skvelé a chytľavé piesne, ktoré si i ja veľmi rýchlo obľúbim a neviem ich dostať z hlavy.

Aká je vaša obľúbená skupina, spevák a pieseň?

with all the love.
bee.
facebook | twitter | tumblr | instagram | ask | bloglovin

14 komentárov

 1. čo sa týka hudby, tam sme tam odlišne, to sme si za ten čas už všimli, no :D Každopádne, každý ma to svoje, a je vidieť, že tebe táto hudba len prospieva, takže tak.
  Heeej, je to ten film, na ktorý musíš mať náladu :D Lenže ľudia ako ja, ktorý prídeme zo školy, väčšinou cez víkendy, si sadneme, pozrieme tento film a dá nám fakt iný pohľad, inú náladu, a skrátka to ma na nás iný vplyv. Je to určené pre staršiu vekovú kategóriu skôr, alebo jednoducho pre mladých, ktorý sa do toho zaujímajú. A viem, že skinhead je ďaleko od teba, takže ťa do toho nútiť nebudem :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Sme v hudbe vážne až neuveriteľne rozličné, no zase v iných situáciách mám pocit, akoby sme boli dvojčatá :D
   Na ten film si určite nájdem čas a náladu, lebo mi trochu vŕta v hlave x

   Odstrániť
 2. tak že ty mi pořád komentuješ články úžasnými, dlouhými komentáři, tak se o jeden taky pokusím :D i když to pravděpodobně nevyjde :D

  za a)

  na hudbu mám úplně stejnej názor jako ty a to mě trochu děsí. :D od 1D po 5SOS, potom k Edovi, Shake it off, Seleně a Demi až k lidovkám a popové musice. je mi tak nějak jedno, co poslouchám, hlavně ať je to dobrý, ale samozřejmě mám svoje oblíbence (příklad jsou 1D, 5SOS a LP, možná Eminem), na které jsem upnutá a pravděpodobně se nikdy neodepnu.

  jako momentálně (ode dneška :D) si furt klikám na replay když poslouchám FU od Miley Cyrus :D Miley vůbec nemusím, ale poslechla jsem si Bangerz (a líbily se mi jenom dvě písničky -.-) a FU si mě nějak získala, je to taková mafie trošku :D

  a abych byla upřímná, někdy mi ani moc nejde o samotnou písničku jako o to, co si při ní můžu představovat (?!). někdy je ta písnička třeba strašná, ale já si představím vlastní videoklip nebo kousek do fanfictionky a vuala, je furt na replayi :D takže někdy ani sama nedokážu rozlišit, jestli se mi ta písnička fakt líbí, nebo jí poslouchám jenom kvůli vlastní představivosti :D

  a abych odpověděla na tvojí otázku, která je moje oblíbená skupina, zpěvák nebo píseň, tak je samozřejmé, že jsou to 1D, 5SOS a Linkin Park, překvapivě, všechno to jsou skupiny. zpěvák asi Ed Sheeran, Demi Lovato nebo Sam Smith. a na písničku se neptej, na takovou konverzaci nejsi připravená :D

  a za b)

  chci taky odpovědět na tvoje komenty na mým blogu, tak se připrav :D

  jestli jsi mi právě pochválila design, tak ti děkuju :D jestlis ho nepochválila, tak ti děkuju stejně, protože jsi úžasná :D

  omlouvám se, že jsem článek přidala v tak pozdný čas, ale je to pravděpodobně jediná část dne, kdy nic nemusím dělat, takže mám čas něco napsat a přidat to na blog. a ten fakt, že chodíš spát takhle brzo, mě děsí :D já usínám v půl třetí ráno, i když jdu spát třeba v devět, tak celou dobu ležím v posteli a čučím do zdi :D

  o blogspotě jsem přemýšlela a taky jsem ho zkusila, ale vůbec jsem nechápala co se tam děje :D ale možná se přesunu, ale nevím kdy :D teď mám fresh start na blogu, takže to asi bude chvilku trvat :D nechci se stěhovat hned po tom, co jsem zrekonstruovala rammy-s :D

  mě už si 5SOS namotali dávno :D a trvalo jim to asi hodinu :D

  HA SAME. angličtina by mě bavila, já angličtinu miluju, minulý rok to bylo totálně úžasný, ale od té doby, co máme novou profesorku a učíme se přítomný čas průběhový nebo jak se tomu říká a celá třída to neumí a jeden říká jednu větu půl hodiny, se strašně nudím, protože, stejně jako ty, 9o% procent z toho, co se učí, vím :D ale docela se těším na to, až budem psát příběhy :3 :D

  a to je asi všechno, na co mám odpověď :D luff ya <3

  dree beer.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Uf, dievča, ani neviem, či som na nejakom zo svojich blogov videla tak dlhý komentár, takže som si takmer na sto percent istá, že máš prvenstvo :D Ďakujem krásne za všetky, za to, že si späť a za to, že si :3

   Odstrániť
 3. Tiež patrím k tým, ktorí sú si ochotní vypočuť všetko. Ale tiež musím napísať, že nemám veľmi v obľube ľudovky. Je síce pár, ktoré sme sa učili i v škole na základnej, nevyhľadávam ich. Ja som práve naopak, fanúšik slovenských interprétov a českí sa tiež dajú počúvať.
  One Direction, už som o nich písala článok a opäť ako vždy ma prešli. Áno, ich piesne sú úžasné, ale sú piesne, ktoré jednoducho nemusím. 5SOS poznám tiež, ale nepočúvam ich, raz som na nich narazila. Ďakujem ti za Daughtry, naozaj sú teraz v mojom playliste skoro stále, ich album je úžasný a možno si ho kúpim. Little Mix nepočúvam, ale pár piesni som už od nich počula. Ed, počúvam od neho len All Of The Stars a Give me love. Taylor Swift, od nej poznám len I know you were trouble. Od Demi sa mi páčila jeden čas Heart Attack a teraz aj Really Dont Care.
  Aj ja počúvam to čo letí, ale ako hovoríš potom ma to prejde.
  Moja najobľúbenejšia skupina je Zoči Voči, hoci ich už tak často nepočúvam, musím priznať že album Milovaní-Nenávidení sa im vydaril. Hoci to posledným klipom poriadne pokazili. Ďalej je tu INE KAFE, ktoré u mňa padalo až do zabudnutia, kým nevydali druhú pieseň z pripravovaného albumu. Nesmiem zabudnúť na nemeckú kapelu ANNISOKAY, ktorá je trvdšieho charakteru, ale každá pesnička za to počutie stála. Dokonca i slovenké kapely SámSebou či Bod Omylu stoja za vypočutie. Zo spevákov to sú Martin Harich, VOXEL, Majk Spirit, Miro Jaroš, Xindl X. No aj Faydee, ktorý si ma získal hneď jednou pesničkou. No najväčšie ĎAKUJEM patrí aj tak speváčke Nele Pociskovej. Hoci som ju naozaj ako šestnásť ročnú v Eurovízii nemusela, teraz bez nej nedokážem žiť. Pieseň Neviem sa nájsť, ktorú zhodou okolností práve počúvam je úplne pravdivá. Zmenila ma.

  Ešte k hudbe, vypočujem si síce všetko, ale piesne s nadávkami vážne nemusím. Cudzie pesničky (americké...) si dávam preklad a až po preklade usúdim či sa mi naozaj tá pieseň páči.

  Všetci moji obľúbenci sú na blogu v rubrike Hudba a článok Obľúbení interpréti.

  (http://lionempire.blog.cz)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. neverím že si ešte kupuješ cdčká pls :DDD inak Ed Sheeran, áno áno, Taylor Swift, môže byť, Selena? to prečo :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj keď takmer stále počúvam pesničky na mobile, ten pocit, kedy držím originálne CDčko v ruke asi nič nenahradí :D A rovnako ani všetky tie cesty autom, kedy ich počúvame ako celá rodina :D Ale nemám ich toľko veľa :D
   Selenu počúva hlavne moja sestra, ale i tak patrí k môjmu životu a hlavne môjmu detstvu a pekne tam ešte dlho ostane :D

   Odstrániť
 5. Aj pri mne platí že jednoducho počúvam najme jeden žáner hudby, no dokážem si vypučuť takmer všetko. Som už riadne dlhú dobu
  Selenátorka, vážne riadne dlhú dobu a dá sa povedať že som vážne závisla na Selene. Ona je proste môj detský vzor, hrozne ma inšpiruje a tiež mi dosť zmenila život a jednoducho ju mám hrozne rada, ona mi vždy tak vyčarí úsmev na tvári :) Potom som Belieberka. Justina som najskôr vôbec nepočúvala a úprimne som ho až tak veľmi v láske nemala. Akože, bolo to tak že som nejaký veľký názor na neho
  nemala, bol zlatý s tým hairflipom ale tak že by som ho nejako obľubovala? Keď Selena s ním začala chodiť tak to viacmenej začalo, nie hneď na začiatku ale už nejakú tú dobu čo spolu boli tak som si ho nejako obľúbila že som sa stala jeho fanúšičkou a potom Belieberkou. Tiež pre mňa dosť znamená pretože jeho pesníčky ma 'zodvihli' z dna.Príde mi to také neuveriteľné ale naozaj jeho pesníčky mi pomohli.

  Ďalej medzi také moje najobľúbenejšie speváčky patrí jednoznačne Ariana Grande^^ a ďalej už počúvam tak rôzne.. Demi, Taylor, Miley, Katy a tak :) Tiež počúvam 1D, moja kamarátka je directionerka takže vďaka nej som ich začala počúvať a ich pesníčky sú fakt dobré, najradšej mám Harryho on je taký zlatý a tie jeho kučerkyy :3 :D Tento týždeň som začala trochu počúvať 5SOS. Oh a vôbec, ale že vôbec nepočúvala slovenskú scénu ale v poslednej dobe trochu počúvam Majka Spirita, Separa, Kontrafakt. Všetci si ich pesníčky (najme separa a kontrafakta) púšťali v mojom okolí takže som ich trochu začala počúvať ale určite nie tak moc ako tých anglických. Celkom mám rada zo slovenských speváčok Celeste Buckingham a Ninu Pociskovú.

  http://martinasulanova.blogspot.com/

  OdpovedaťOdstrániť
 6. To, že 1D takisto neskutočne milujem ti sem asi nejdem písať. Oni sú proste úžasní ♥
  5SOS poznám tiež len vďaka zdieľaniu klipu k She Looks So Perfect. Ale odvtedy som sa do nich úplne zamilovala a chvíľku som mala obdobie, že som počúvala len a len ich a na 1D som mierne zanevrela. Ale ono to už prešlo :D
  Tiež nepočúvam slovenskú, či českú hudbu, ale taktiež sa nájde v mojom mobile pár takýchto songov. (a v poslednom čase sa mi celkom zapáčili ATMO Music)
  Najnovšia pieseň od Taylor Swift je úžasná, hneď ako som ju prvýkrát počula som si ju zamilovala! ♥ A vždy keď mi niekto volá mi zdvihne náladu! :)
  A ešte medzi mojich najpočúvanejších interpretov patrí aj Lana Del Rey, aj keď som ju v poslednom čase trochu obmedzila, pretože z jej songov som niekedy mala divnú náladu, vždy si nejakú pospevujem.

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Žijeme ve svobodných zemích a myslím, že každý má právo poslouchat co chce. Jo, přiznávám. Jednu dobu jsem pořád shazovala 1D a JBho ale pak mi došlo, že úplně stejně někdo nemusí mít rád Lanu Del Rey kterou já šíleně zbožňuju. Momentálně mi nedělá problém poslouchat písničky od 1D. Mojemu taťkovi se třeba šíleně líbí You & I a mě taky. Máme ji oba dva v mobilech:D Podle mě nás hudba dělá tím, čím jsme a bez toho se žít nedá:)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja som jeden čas veľmi nemala rada Justina a priznávam sa, že i 1D, no to preto, že som sa nechala trochu "strhnúť davom", no i keď Justin ma nejako veľmi nechytil, jeho pesničky sú dobré, no a môj názor na 1D je vyššie :D
   You & I zase miluje moja mum :D A vždy, keď ideme v aute a máme pustené CDčko, tak chce, aby sme hneď prepli na päťku (čo je práve Y&I) :D

   Odstrániť
 8. Aloha bebs :)
  Aj keď úplne nezdieľam tvoje nadšenie z OD, nedá sa poprieť, že máajú niektoré super piesne. Čo však už zdieľam je láska k 5SOS a Edovi ... Títo chlapi sú fakt dokonalí. Selena, no to je osobitná kapitola ale prekvapivo mám rada niektoré jej staršie pesníčky. Demi zbožňujem ale akosi mi chýba to dievča, ktorým bola. Moj love relationship k Taylor asi poznáš, ja si niesom istá či sa teším na jej nový album, lebo mám radšej jej staré veci, kde ešte neide o úplný pop.
  http://willieho-skaza.blog.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Je mi hrozne sympatické, že ešte stále si niekto kupuje originál CD-čka... proste hej aj ja mám väčšinu pesničiek v mobile a v rôznych aplikáciách, ale držať niečo, čo si môžeš pustiť bez ohľadu nato, či máš napr. nabitý mobil alebo či máš pri sebe slúchadlá je úžasné. Síce, my sme sa minule rozprávali s kamarátkami, že čo AK raz budú aj CD čka také isté ako kazety... že sa nájde niečo lepšie, novšie, menšie a CD čka si už nebudeme môcť pustiť. Stále žijeme v istote, že to bude naveky, že radšej si aj fotky a videá napálime na CD čka pretože je to istejšie ako mať všetko na USB alebo v PC, no podľa mňa ani CD čka tu nebudú dlho, pretože technika ide stále rýchlejšie a rýchlejšie dopredu a raz nájdu niečo jednoduchšie. Ale akože toto som šla teraz riadne odveci a mimo témy, ospravedlňujem sa, viem, že ťa to vôbec nezaujíma ja len tak okrajovo vieš :D Ah .. ja mám tak isto všetky 3 albumy od 1D, pre mňa sú oni nejakou súčasťou môjho detstva. Žiaľ, už som to dávno na sebe spozorovala, že to už nie je celkom to, čo rada počúvam.
  Teraz viem, že to znie hnusne, ale ľudia sa menia a tak isto aj ja, a proste som "presedlala" na iné žánre. To však nič nemení na tom, že ich mám rada a teším sa na ich album :)
  Ja momentálne okrem The 1975, AM,The neighbourhood a Bad Suns počúvam aj Emblem3. Proste mi neskutočne prirástli k srdcu ich pohodové pesničky, ktoré mi stále pripomínajú leto a LA a ... všetko to krásne .. Proste ich milujem. Bez debaty! A ak mám povedať, koho naozaj nemám rada /sorry/ je Taylor. Nikdy som jej nevedela prísť na chuť, príde mi nesympatická a hrozne ma vytáča ... ja som v poslednej dobe hrozne hnusný človek nenávidím sa za to ... ale nepomôžem si :/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ja tiež niekedy tak premýšľam nad tým, že čo ľudia vymyslia ďalej :D Lebo si neviem predstaviť už ani prepracovaniejšie notebooky, mobily a CDčká :D
   Ja som takisto začala počúvať iné žánre hudby, takže to chápem. No i ja budem One Direction milovať naveky, pretože mi dali viac než ktokoľvek iný a verím, že im za to všetko budem môcť raz poďakovať.
   Ja sa pri počúvaní pesničiek snažím nehľadieť na speváka, ale na samotný text. Pretože preto by mi ušlo mnoho skvelých a inšpirujúcich skladieb. Čo sa týka Taylor - ako som spomínala - nemám k nej nejaký vzťah, čosi mi na nej prekáža a miestami mi príde trochu povrchná, no nepoznám ju, nepoznám nikoho zo spevákov a skupín a to, čo sa o nich hovorí, nemusí a ani nie je vždy pravda. No nemôžem poprieť to, že jej pesničky sú super, chytľavé, majú skvelé texty a dobre sa počúvajú :)

   Odstrániť

Latest Instagrams

© A STYLISH BEE. Design by FCD.